Čo je protokol L2TP (tunelový protokol vrstvy 2)? |


Čo je L2TP?

Protokol L2TP znamená protokol tunelového prepojenia vrstvy 2 a je ako ďalší názov, tunelovací protokol navrhnutý na podporu pripojení VPN. Je zábavné, že L2TP je často využívaný príjemcom internetových služieb na umožnenie operácií VPN.

L2TP bol zverejnený v roku 1999. Bol navrhnutý ako druh nástupcu PPTP a spoločnosť Microsoft a Cisco. Protokol pre rôzne vlastnosti protokolu PPTP spoločnosti Microsoft a protokol L2F (Preposielanie vrstvy 2) od spoločnosti Cisco a vylepšuje ich.

Ako funguje L2TP - základy

Tunelovanie L2TP je možné nadviazať spojenie medzi LAC (prístupový koncentrátor L2TP) a LNS (sieťový server L2TP) - ďalšie koncové bodmi protokolu - na internete. Akonáhle sa to dá, vrstva prepojenia PPP je povolená a zapuzdrená a potom je prenášaná cez web.

PPP je potom PP PPané PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP PP................ Len čo LACOVANIE spojené, potvrdiť spojenie PPP. Potom je v sieti tunela pridelený voľný slot a požiadavka je potom oznámená do LNS.

Akonáhle je možné plne autentifikovať a akceptovať, identifikovať sa virtuálne rozhranie PPP. V tomto okamihu je možné zapojiť rámy dostupné vedené tunelom. Rámce sú akceptované LNS, ktoré neskôr zapuzdrenie L2TP a pokračuje v spracovaní ako potenciálne hranice..

Existujú technické údaje o protokole L2TP

 • L2TP je často spárovaný s IPSec, aby sa zabezpečilo dostupných údajov.
 • Ak je L2TP spárovaný s IPSec, môže použiť šifrovacie kľúče až do 256-bitov a algoritmus 3DES.
 • L2TP pracuje na viacerých platformách a je natívne podporovaný v operačných systémoch a na operačných systémoch Windows a MacOS.
 • Využíva funkčné dvojité zapuzdrenia L2TP je možné použiť bezpečné, ale znamená, že je náročnejšia na zdroje.
 • UDP 500 (pred IKE - Internet Key Exchange), 4500 (pred NAT) a 1701 (pred prenosom L2TP).

Štruktúra dátových paketov L2TP je nasledná:

 • Hlavička IP
 • IPSec ESP Header
 • Hlavička UDP
 • Hlavička L2TP
 • Hlavička PPP
 • Užitočné zaťaženie PPP
 • Príves IPSec ESP
 • Autentifikačný prívesok IPSec

Ako funguje L2TP / IPSec?

Virtuálne pripojenie VPN L2TP / IPSec VPN:

 • Asociácia IPSec Security Association (SA - dohoda medzi dvomi sieťovými zariadeniami o bezpečnostných atribútoch) je schválená. UDP 500 UKE 500.
 • ESP (Encapsulating Security Payload). Toto je vhodný protokol IP 50. Po vytvorení ESP bol nastavený bezpečný kanál medzi sieťovými oprávneniami (v tomto VPN klienta a VPN). Nenašli nedochádza k skutočnému tunelovaniu.
 • Tu prichádza do úvahy L2TP - protokol vylúčednáva a prijíma tunel medzi koncovými bodmi siete. L2TP na tento účel protokolu TCP 1701 a skutočný proces vylúčenia prebiehajúcich v rámci šifrovania IPSec.

Čo je priechod L2TP?

Spojenie spojenie musí L L2 musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí musí2 musí2 musí2222 L222222 L222222 L22222222222222222 bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude bude Priechod L2TP je v žiadosti o smerovanie, ktorá vám umožní povoliť alebo zakázať prenos L2TP na ceste.

Mali by ste vedieť, že - preukázať - L2TP môže byť dobre s NAT (Network Address Translation) - znamená, že je možné, že viac zariadení je možné pripojiť k internetu, používať jednu sieť alebo použiť inú sieť, ktorá umožňuje prístup k internetu. To je, keď sa L2TP Passthrough hodí, jeho aktivácia na strane routera L2TP dobre funguje s NAT.

V prípade, že ste sa obrátili na viac, kliknite na VPN Passsthrough, máme článok, ktorý by ste mohli očakávať.

Aká je dobrá bezpečnosť L2TP?

Aj keď je možné L2TP použiť na vylepšenie možného protokolu PPTP, je obzvlášť zrejmé, že šifrovanie L2TP nie je možné - protokol ho nemá nepoužitelný. Výsledok je, že protokol L2TP, keď ste online, nie je šikovný krok.

certifikát zabezpečenia stránky

Preto je protokol L2TP vždy spárovaný s protokolom IPSec, čo je celkom možný protokol. Používať výkon výkon výkon A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A Vrátiť sa na serveri, ako je normálne pripojenie, PPTP a potom sa pripojiť na iné zariadenie IPSec..

Je pravdepodobné, že došlo k zmene, že sa hovorilo, že NSA praskol alebo očakávane oslabil L2TP / IPSec. Edwarda Snowdena nemá žiadne jasné dôvody. V konečnom dôsledku k záleží na tom, či chcete za vziať jeho slovo. Mali by ste vedieť, že spoločnosť Microsoft je žiadnym monitorovacím programom PRSA pre NSA.

Podľa vášho osobného dôkazu je protokol L2TP / IPSec, ktorý umožňuje protokol VPN, mali by ste sa uistiť, že máte aj spoľahlivého poskytovateľa VPN bez prihlásenia. Ak pracujete aj s veľmi citlivými informáciami, je možné, že máte možnosť bezpečného protokolu alebo očakávať kaskádovanie VPN.

Ako pripravený je L2TP?

Samotný L2TP sa považuje za veľmi pravdepodobné z dôvodu jeho nedostatočného šifrovania. Nevyžiadajte si, aby vaše zabezpečenie nie je zabezpečené, je to možné, zvlášť nebezpečné a nemalo by ste navštíviť svoje šance.

Pokiaľ ide o protokol L2TP / IPSec, protokol VPN nemá výhodu, ktorá umožňuje rýchlejší prístup k internetu, prípadne sa môže stať, že sa použije širokopásmové pripojenie (niekde okolo alebo viac ako 100 Mb / s) a vhodný procesor. Op by op sa vyskyt vyskyt vám nič vám vám by by by by by by vám by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by by.

Ako je možné stiahnuť L2TP?

Na zariadení s operačným systémom Windows a MacOS sa dá ľahko použiť, ako by ste mali byť k dispozícii na nastavenie siete a ďalšie prostriedky, ktoré vytvoríte a pripojíte L2TP. To znamená, že platí pre protokol VPN L2TP / IPSec - existuje možnosť zmeny možného šifrovania IPSec..

L2TP a L2TP / IPSec môžu byť ľahko dostupné manuálne na svojich stránkach bez ich natívnej podpory. Budete budete celý celý celý celý by celý celý celý by by by by by by by by by by by by by by by by..

Čo je to VPN L2TP?

L2TP VPN je služba VPN, ktorá poskytuje informácie o prístupe k protokolu L2TP. Uvedomte si, že s najväčšou pravdepodobnosťou nenájdete poskytovateľa VPN, ktorý ponúka prístup iba k L2TP sám. Zvychnite si iba poskytovateľov, prípadne kontaktujte protokol L2TP / IPSec, aby ste zaistili zabezpečenie údajov a používateľov..

V ideálnom prípade by ste mali mať poskytovateľa VPN, ktorý ponúka prístup k dôležitým protokolom VPN. L2TP / IPSec nie je príliš vzdialený, ale nie je možné pristúpiť k obmedzeniu iba na tomto serveri..

L2TP Výhody a nevýhody

výhody

 • L2TP môže byť spárovaný s IPSec, aby poskytoval slušnú úroveň online bezpečnosti.
 • L2TP je ľahko dostupný na platforme Windows a MacOS, je na nich zabudovaný. Funguje ďalšie operácie operačného systému.
 • Nastavenie L2TP je vhodné a je možné zaplatiť pre L2TP / IPSec.

nevýhody

 • L2TP nemá žiadne osobné šifrovanie. Pre správnu online bezpečnosť musí byť spárovaná s IPSec.
 • Úrady NSA údajne oslabili alebo popraskali L2TP a L2TP / IPSec - aby iba podľa snehu a neexistencie tvrdých údajov na podporu tejto tvrdenia..
 • Ponúka svoju funkčnosť dvojitého zapuzdrenia má L2TP / IPSec tendenciu byť trochu náročný na zdroje a nie je príliš dobrý.
 • Protokol L2TP je možné blokovať brány NAT, ak už nie je možné hľadať na ich obchádzanie.

Potrebujete spoľahlivú L2TP VPN?

Presne to, - potrebujete VPN VPN VPN VPN VPNlost VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN ktorá vám VPN ponúk VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN: OpenVPN, IKEv2 / IPSec, SoftEther, PPTP, SSTP.

VPN protokol L2TP / IPSec je zabudovaný spolu s klientmi, ktorí majú prístup k klientom VPN, alebo nemá prístup k nim..

Aplikácia CactusVPN

Vychutnajte si špičkovú bezpečnosť a pokoj

Očakáva sa, že už nie je možné hľadať hviezdy alebo hrušky, ktoré sú uložené v kybernetických zločinech na internete, a preto sú ubezpečení, že majú byť (v závislosti od operačného systému) uložené AES-256 alebo AES-128 s protokolom L2TP / IPSec..

Žiadatelia, ktorí majú prísne zásady bez protokolovania, čo znamená, že nikdy nezískavate, kto je v spoločnosti CactusVPN vedel, čo robíte online..

Najčastejšie očakáváte službu bezplatnej služby

Prečo si myslíte, že máte naplánované potvrdenie? Nemusíte robiť žiadne informácie o kreditnej mape a hľadať dostupné finančné prostriedky.

Ak nie je všetko - aj keď sa stanete dostupnými CactusVPN, dostaňte sa stále kryptovane - 30-rýchlou zárukou vrátenia peňazí, ak naša služba VPN nepreberá, ako je inzerovaná.

L2TP vs. iné protokoly VPN

Pre všetky účely a účely porovnajte L2TP / IPSec s protokolom VPN v tejto časti. L2TP sám o sebe poskytuje 0 bezpečie, čo je možné, alebo ho chráni. Poskytovatelia VPN, ktorí majú prístup k protokolom L2TP a hovoria, že mu ponúkajú prístup, v protokole L2TP / IPSec.

L2TP vs. PPTP

Pred začiatočníckou službou L2TP umožňuje protokol IPSec bezpečnú ako protokol PPTP (protokol tunelového pripojeniaenia typu point-to-point). Priame, 128-bitové šifrovanie PPTP, L2TP ponúka podporu pre 256-bitové šifrovanie. L2TP znamená, že extrémne bezpečné šifry ako AES (vojenské šifrovanie), zatiaľ čo PPTP je zasielaný s MPPE, ktorý nie je nijakou možnou osobou na osobu.

Ak ide o riziko, PPTP má tendenciu byť považovaná za vyššiu ako L2TP, ale stráca protokol L2TP, je ideálna hodnota, je možné použiť PPTP. Nemusí L2TP čakať cez UDP, je to nepolapiteľnejšie. Poskytovateľ VPN umožňuje protokol ešte vylepšiť, aby sa ubezpečil, že nie je blokovaný bránami NAT.

Nakoniec je možné, že PPTP bol prihlásený žiadateľom Microsoft (spoločnosť, ktorá je známa bez úniku údajov do NSA), zatiaľ čo L2TP bol príjemcom Microsoft v rámci spolupráce so žiadateľmi Cisco. L2TP za bezpečnejšie a preukázhodnejšie. Ďalej je potrebné, aby NSA praskol PPTP, zatiaľ čo NSA údajne praskol iba NSA (dosud sa nenašlo)..

Celkovo by ste mali vedieť, že protokol L2TP odoslať za vylepšenú správu protokolu PPTP, preto by ste mali vždy vybrať tento protokol..

Ak chcete, aby ste skontrolovali viac, viac o protokoloch VPN PPTP, prečítajte si tento článok.

L2TP vs. IKEv2

Za zmenu protokolu IKEv2 je tunelový protokol určený na protokoly IPSec, ktorý umožňuje pripojenie k sieti VPN často hovoria o protokoloch IKEv2 / IPSec, keď odkazuje na protokol IKEv2. Za normálnych okolností, ktoré používajú IKEv2, sú dostupné bezpečnostné opatrenia, ktoré obsahujú L2TP - žiadne veľké rozdiely v tom, že neexistujú žiadne správy od Snowdenu, že IKEv2 bol oslabený NSA...

Mobilita a viacnásobný pohyb (MOBIKE), ktorý umožňuje overiť, či je možné zmeniť prístup v sieti. V prípade, že IKEv2 je možné prepínať z pripojenia Wi-Fi k svojmu dátovému plánu bez toho, aby ste mohli stratiť pripojenie VPN. IKEv2 tiež tiež automaticky automaticky VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN.

Kým IKEv2 bol sprístupnený Microsoft spolu so žiadateľom Cisco, existuje možnosť, potenciálne aj proti mnohým ľuďom, ktorí predpovedali pred protokolom L2TP, je možné, že vaša verzia IKEv2 s otvoreným zdrojovým kódom, získavať je overhodnejšia..

Ak sa chcete dozvedieť viac o IKEv2, môžete si prečítať tento článok.

L2TP vs. OpenVPN

Protokoly OpenVPN sú dostupné za účelom dosiahnutia voľného prístupu, prístupu k otvorenému zdroju, šifrovania SSL 3.0 a neoprávneného prístupu k údajom. Nevýhodou tejto výnimočnej bezpečnosti sú menej časté. OpenVPN je vhodný pomalší ako L2TP, ale výsledky sú mierne líšiť, ak máte OpenVPN na UDP.

Ak nie je k dispozícii L2TP, môže byť zadné sedadlo použiteľné bez obmedzenia. Jednoducho povedané, protokol je možné blokovať bránu NAT. OpenVPN nie je možné použiť v prístave, ktorý chce - vrátane portu 443, portu vyhradený pre prenos HTTPS. To znamená, že pre ISP alebo správcu siete je veľmi ťažké blokovať OpenVPN vrátane brány firewall.

Ak nie je k dispozícii, OpenVPN nemôže byť na platforme, ale nie je na natívne k dispozícii, ako je L2TP. Výsledok je, že je možné otvoriť OpenVPN na zariadení, ktoré bude možné použiť ako súčasť L2TP. Našťastie, ak máte pripojenie k sieti VPN, môžete využiť pripojenie OpenVPN, nie je možné získať veľa, alebo získať všetko, čo už máte pred sebou..

Chcete sa dozvedieť viac o OpenVPN? Potom pošlite tento odkaz.

L2TP vs. SSTP

Ako protokol OpenVPN, aj protokol SSTP (Secure Socket Tunneling Protocol), ktorý umožňuje protokol SSL 3.0 a možný port 443. Je možné bezpečnejšie ako protokol L2TP a tiež ťažšie ho blokovať pomocou brány firewall. SSTP je pravdepodobne samotný Microsoft, existuje - v tomto ohľade - L2TP by mohla byť o možnom zaplatení, vrátane Cisco bol zapojený do jeho vývojového procesu.

Pokiaľ ide o rýchlosť, SSTP sa často pohybuje za rýchlejšou cestou ako L2TP, bez nedochádza k dvojitému zapuzdreniu. Pokiaľ ide o kompatibilitu medzi platformami, L2TP sa dá dariť, môže byť SSTP integrovaný iba v operačných systémoch Windows a dá sa aj na:

 • smerovača
 • Android
 • linux

L2TP je na druhej strane k dispozícii na inej platforme a je zabudovaný vo vnútri z nich. Nastavenie protokolu VPN je preto jednoduchšie.

Celkovo, ak ste si mali byť medzi SSTP a L2TP, mali by ste byť s SSTP. Ak sa chcete o tomto protokole dozvedieť viac, kliknite na tento odkaz.

L2TP vs. Wireguard

Wireguard je úplne nový protokol VPN, prípadne neexistuje žiadny protokol IPSec. Výsledok je, že Wireguard by mal byť bezpečný bezpečnejší ako L2TP - zvlášť preto, že ide o otvorený zdroj a použil len jednu kryptografickú izbu (čo znamená, že by bolo možné vylúčiť zneužitie diery). Tvrdí sa ďalej, že je doma oveľa a ľahší.

Momentálne žiadne odporúčané žiadosti L2TP cez Wireguard - hľadať, ktoré Wireguard môžu pracovať na Linuxe a sú stále v experimentálnej fáze. Z tohto dôvodu nie je možné dosiahnuť protokol z dôvodu väčšej nestability.

Ak sa chcete dozvedieť viac o Wireguarde, kliknite na tento odkaz.

L2TP vs. SoftEther

Podobne ako L2TP možno Softvérové ​​ďalšie 256-bitový šifrovací kľúč a šifrovaciu šifru tak silnú ako AES. Softvér je ideálny pre ďalšie zabezpečenie - protokol SSL 3.0 a je tiež veľmi stabilný. SoftEther sa používa v rôznych častiach za účelom alternatívneho prístupu k OpenVPN.

Softvér - je to protokol aj VPN server. Server VPN umožňuje spolu s mnohými ďalšími možnými protokolmi L2TP / IPSec:

 • IPSec
 • OpenVPN
 • SSTP
 • SoftEther

Toto je vec, ktorú tak serverom VPN L2TP nedostanete.

Ak ide o vyššiu, máte s SoftEther ďalšie. Vysokej vysokej bezpečnosti bezpečnosti protokol bezpečnosti protokol protokol protokol Napriek Napriek Napriek Napriek Napriek.......................... Protokol protokol. Protokol.... Protokol protokol protokol.... Protokol protokol protokol...... Protokol protokol protokol protokol protokol protokol protokol... Protokol protokol protokol protokol protokol. Protokol protokol............ Protokol protokol..... Podľa jeho vývojárov k všetkým ostatným, tým, že SoftEther bol naprogramovaný s ohľadom na vysokorýchlostnú priepustnosť, existujúci protokol ako L2TP s platnosťou na PPP bol spočítaný na úzkopásmových telefónnych linkách..

Zdá sa, že L2TP svieti, ideálne spracovanie procesu. Aj keď SoftEther pracuje na úplne rovnakých platformách ako L2TP, vyžaduje je ťažšie. Ide ide ide softvér Soft Soft Soft Soft Soft Soft Soft Soft Soft Soft Soft Soft Soft Soft Soft Soft Soft Soft Soft Soft.

V prípade, že máte záujem dozvedieť sa viac o SoftEther, máte už k tejto téme článok.

L2TP vs. IPSec

Toto je možné uložiť, alebo je trochu nezvyčajné. IPSec ako protokol, myslel sme si, že sa pozriete aj od vás, kto má záujem, ako protokol L2TP porovnajte s týmto protokolom..

Pre začiatočníkov poskytuje IPSec zabezpečenie online v rámci s L2TP, ktoré samy neposkytujú žiadne šifrovanie. Protokol IPS je možné ťažšie blokovať bránou firewall ako L2TP, získať bezpečné šifrovacie údaje bez toho, aby o tom vedela koncová aplikácia..

Na druhej strane L2TP umožňuje prenos protokolov ako na IP, zatiaľ čo protokol IPSec na overenie.

Pokiaľ ide o L2TP / IPSec verzus IPSec, bezpečnosť je veľmi podobná, ale L2TP / IPSec by mohla byť trochu náročnejšia na zdroje a menej pravdepodobné, že by došlo k dodatočnému zapuzdreniu, ktoré by sa pridali k ďalšiemu paketu IP / UDP a došlo k L2TP...

Chcete sa dozvedieť viac o IPSec? Neváhajte a upozornite na článok o tom.

Preto potom je L2TP dobrým protokolom VPN?

Ak sa L2TP nemôže použiť s IPSec, môže byť k dispozícii žiadny protokol - záleží sa na tom, ako je možné očakávať obvinenia a záujem spoločnosti Snowden. Nie je to najrýchlejší protokol, ktorý je vhodný pre vaše funkčné dvojité zapuzdrenia, ale je stabilný a funguje na viacerých operačných systémoch a na strane druhej...

Na záver - Čo je to L2TP?

Protokol L2TP (protokol 2 tunelovania) je VPN tunelovací protokol, ktorý umožňuje vylepšiť svoj protokol PPTP. Pravdepodobne nemá šifrovanie, L2TP je často možné spolu s IPSec. Sa VPN stret stret stret VPN VPN VPN VPN VPN VPN VPN ktorí ktorí ktorí ktorí ktorí ktorí ktorí ktorí ktorí ktorí ktorí ktorí L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L,,,,,,,,.

Kontrola protokolu L2TP / IPSec je bezpečná, aj keď stojí za zmienku, že je možné vykonať tvrdú správu, že protokol NSA praskol alebo bol oslabený. Pokiaľ ide o protokol, L2TP nie je príliš zlý, ale nefunguje funkčný dvojitý zapuzdrenia protokolov, aby sa zistilo, že je možné získať späť. Ak ide o vhodné, L2TP pracuje natívne na voľnej platforme Windows a MacOS a dá sa veľmi ľahko konfigurovať aj na iných operačných systémoch..

Celkovo je protokol L2TP / IPSec slušným protokolom VPN. Ak chcete zaistiť online skúsenosť, odporúčame vám poskytnúť poskytovateľa VPN, ktorý okrem L2TP ponúka výber viacerých protokolov VPN..

Čo je protokol L2TP (tunelový protokol vrstvy 2)? |
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

76 − = 68

map