نحوه محافظت از خود در WiFi عمومی (12 نکته) |


در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم. در اینجا نحوه محافظت از WiFi عمومی در برابر متداول ترین تهدیدها آورده شده است:

Contents

امنیت WiFi عمومی قابل اطمینان نیست?

نه واقعا. در واقع تهدیدهای سایبری زیادی وجود دارد که بدون در نظر گرفتن اقدامات امنیتی مناسب ، در انتظار افرادی است که از WiFi عمومی استفاده می کنند. و متأسفانه به نظر می رسد که حتی اگر بیشتر مردم از این امر آگاه باشند ، اما هنوز هم از WiFi عمومی استفاده می کنند. طبق تحقیقات ، تقریباً 81٪ از کاربران آنلاین چنین کاری را انجام می دهند.

در مورد چه نوع تهدیداتی صحبت می کنیم؟ خوب ، در اینجا رایج ترین موارد زیر است:

حملات مرد-در-میانه (MITM)

اگر با حملات MITM آشنا نیستید ، زمانی است که یک جرایم سایبری موفق می شوند خود را بین دو شبکه یا دستگاهی که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، قرار دهند. در مورد WiFi عمومی ، یک هکر می تواند بین دستگاه شما و شبکه WiFi که به آن وصل می شوید ، یا وب سایتهایی که هنگام استفاده از WiFi عمومی به آنها دسترسی دارید موقعیتی بیندازد..

نحوه محافظت از خود در WiFi عمومی (12 نکته) |

متأسفانه ، از آنجا که وای فای عمومی معمولاً به درستی تأمین نشده است و یا دارای آسیب پذیری های مختلفی است ، مجرمان سایبری می توانند از این کار برای ایجاد حملات MITM سوءاستفاده کنند - و شما حتی از این امر آگاه نیستید. اگر حمله MITM موفقیت آمیز باشد ، یک هکر می تواند به راحتی هرگونه ترافیک و داده ای را که بین دستگاه و شبکه شما به اشتراک گذاشته شده است ، کنترل کند ، به این معنی که آنها می توانند به راحتی اعتبارنامه ورود به ایمیل شما ، جزئیات حساب رسانه های اجتماعی یا حتی شماره کارتهای اعتباری را سرقت کنند..

بسته به میزان امنیت شبکه WiFi عمومی ، حمله MITM حتی در حدود 15 دقیقه امکان پذیر است!

بدافزار و ویروس

در صورت اتصال به یک شبکه عمومی WiFi عمومی ، دستگاه شما به آلوده شدن به بدافزار یا ویروس تضمین نمی شود ، اما همیشه این خطر وجود دارد. از این گذشته ، هکر سخت نیست که یک شبکه عمومی را در معرض بدافزار یا ویروس قرار دهد - به خصوص اگر امنیت بسیار ملایم باشد.

در حقیقت ، یک مجرمان سایبری ممکن است حتی نگران امنیت WiFi نباشند. آنها فقط می توانند پیام های فیشینگ را برای کارمندان مشغول کار در محل ارسال کنند که WiFi رایگان ارائه می دهند و آنها را برای آلوده کردن شبکه با لینک و پیوست های مخرب فریب دهند.

اگر این اتفاق بیفتد ، هر دستگاهی که به شبکه وصل شود در معرض بدافزارها و ویروس ها قرار می گیرد. به عبارت ساده ، دستگاه شما می تواند به سرعت با ذکر spyware ، ransomware ، adware ، keylogger ، trojans یا کرمها آلوده شود - فقط به ذکر چند نمونه. نتایج واضح است - تمامیت دستگاه شما آسیب می بیند ، و اطلاعات شخصی و مالی ارزشمند خود را از دست می دهید.

عدم رمزگذاری

یکی از اصلی ترین دلایلی که مردم آنقدر WiFi عمومی را دوست دارند (این واقعیت که دسترسی به آن رایگان است) نیز روند نزولی آن است. از آنجا که معمولاً برای دسترسی به WiFi عمومی ، هیچ رمز عبوری لازم نیست ، این بدان معناست که از رمزگذاری در شبکه استفاده نمی شود.

و اگر از رمزگذاری استفاده شود ، اغلب می تواند نوع اشتباهی باشد - مانند WEP یا WPA ، به راحتی می توان آن را شکست. در حقیقت به نظر می رسد که تقریبا 24.7٪ از شبکه های WiFi از رمزگذاری استفاده نمی کنند ، یا فقط از امنیت منسوخ استفاده می کنند. و این آمار از سال 2016 است ، بنابراین احتمالاً از آن زمان تعداد شبکه های ناایمن افزایش یافته است. در واقع ، حدود 34.8٪ از شبکه های WiFi در حال حاضر از رمزگذاری WPA2 استفاده نمی کنند.

با توجه به اینکه انتظار می رود تعداد شبکه های عمومی WiFi تا سال 2020 به 432 میلیون نفر برسد ، این آمار نشان می دهد که در هر جایی بین 106 تا 150 میلیون شبکه از هیچ رمزگذاری معتبری استفاده نخواهند کرد.

چرا اینقدر نگران کننده است؟ زیرا اگر یک شبکه عمومی WiFi از رمزگذاری مطمئن استفاده نکند ، یک هکر می تواند به راحتی در اتصالات کاربران استراق سمع کند. این بدان معناست که آنها می توانند به راحتی تمام کارهایی را که در هنگام اتصال به شبکه انجام می دهید ، مشاهده کنند و داده های حساس مانند اعتبار ورود به سیستم ، پیام های شخصی و جزئیات حساب بانکی / کارت اعتباری را سرقت کنند..

شبکه های WiFi جعلی

از آنجا که شبکه های WiFi بسیار گسترده در دسترس هستند ، و بسیاری از مردم حتی دو بار در مورد اتصال به آنها فکر نمی کنند ، یک جرایم رایانه ای در فضای مجازی می تواند به راحتی یک شبکه WiFi جعلی عمومی را راه اندازی کند که یک مشروعیت را تقلید کند.

نحوه محافظت از خود در WiFi عمومی (12 نکته) |

به عنوان مثال ، آنها می توانند شبکه ای را راه اندازی کنند که از آنها (با چند اشتباه اشتباه) نام یک فرودگاه ، رستوران یا شبکه WiFi هتل را تقلید کند. افرادی که به اندازه کافی مراقب نیستند می توانند به طور تصادفی به اتصال به کانون های جعلی متوقف شوند و حتی اگر ببینند هیچ رمز عبوری لازم نیست ، ممکن است وسوسه شوند..

اگر این اتفاق بیفتد ، مجرمان سایبری که شبکه جعلی را اداره می کند ، می تواند همه کارهایی را که کاربر در اینترنت انجام می دهد وارد کند - از آنچه در برنامه وارد می شوند تا برنامه های پیام دهی گرفته تا رمزهایی که برای دسترسی به حساب های مختلف استفاده می کنند..

و بدترین قسمت؟ راه اندازی شبکه WiFi جعلی یا نقطه دسترسی حتی مشکل نیست.

Sniffers Packet

در حالی که ممکن است این اسم سرگرم کننده به نظر برسد ، این عمل نیست. در اصل ، خرخر کردن بسته شامل هکرهایی است که بسته های داده ای را که از طریق شبکه های بدون رمزگذاری ارسال می شوند ، تجزیه و تحلیل می کنند ، و سعی می کنند اطلاعات خود را در چه مواردی مشاهده کنند. به عنوان مثال ، یک مجرمان سایبری می توانند با تجزیه و تحلیل بسته مناسب ، بدانند رمز عبور رسانه اجتماعی شما چیست.

اگر به اندازه کافی ترسناک نیست ، باید بدانید که ابزارهای رایگان نیز وجود دارند که به افراد امکان می دهند کارهایی مانند آن را انجام دهند. Wireshark فقط یک نمونه است ، و حتی می توانید راهنماهای چگونه به شما نشان می دهد که چگونه می توانید از ابزار برای "خر خر کردن" ترافیک شبکه رمزگذاری نشده استفاده کنید.

گشت و گذار شانه

بعضی اوقات ، تهدیدهای WiFi عمومی حتی نیازی به فناوری پیشرفته ندارد. برخی از مجرمان آنقدر حیله گر هستند که می توانند با نگاه کردن به شانه خود ، گذرواژه ، نام کاربری ، پین حساب بانکی یا شماره کارت اعتباری شما را به دست آورند - به همین سادگی است.

این یک نوع اتفاقی است که می تواند در مکانهای بسیار شلوغ رخ دهد - به خصوص در فرودگاه وقتی در حالی که انتظار دارید خط ایمیل خود ، حساب بانکی یا حساب رسانه های اجتماعی را در دستگاه تلفن همراه خود چک کنید. افرادی که این کار را انجام می دهند امیدوار هستند که به اندازه کافی از صفحه نمایش منحرف شوید تا متوجه آنها نشوید.

اشتراک گذاری پرونده

اشتراک فایل راحت است ، اما اگر این کار را در خارج از خانه انجام دهید - به خصوص در یک شبکه WiFi عمومی نا امن ، بسیار خطرناک است. با ترک این واقعیت که ممکن است بسته به میزان اشتراک قانونی پرونده در کشور شما ، با صاحب شبکه WiFi مشکلی روبرو شوید ، یک هکر همچنین می تواند از امکان فعال کردن اشتراک فایل سوء استفاده کند و دستگاه شما را در معرض عفونت های بدافزار قرار دهد..

حتی اگر از اشتراک قانونی استفاده می کنید که مشکلی قانونی محسوب نمی شود (مانند Dropbox ، iCloud یا Google Drive) ، هنوز هم می تواند یک خطر بزرگ برای WiFi عمومی باشد. چرا؟ از آنجا که افراد اشتباه ممکن است به فایلهایی که شما به اشتراک می گذارید در صورت اتصال به همان شبکه دسترسی پیدا کنند و امنیت شبکه بسیار ناچیز است. در این شرایط ، هر چیزی از عکسهای تعطیلات گرفته تا فاکتورها و صفحه گسترده مشتری ، می تواند به راحتی توسط مجرمان سایبری سرقت شود.

و یک بار دیگر ، یک هکر می تواند از پرونده های مخرب برای آلوده کردن دستگاه های شما نیز استفاده کند. آنها فقط یک پوشه اشتراکی پر از بدافزار و ویروس ایجاد می کنند و منتظرند تا شما به طور تصادفی با آن ارتباط برقرار کنید.

جاسوسی

جابجایی با ساید بای ساید (که به آن جلس کردن نیز گفته می شود) چندان رایج نیست ، اما می تواند بسیار خطرناک باشد. در واقع ، مجرمان سایبری برای هدف قرار دادن بسته های داده ای که حاوی کوکی هستند ، به خراب کردن بسته ها اعتماد می کنند.

نحوه محافظت از خود در WiFi عمومی (12 نکته) |

چه چیز خاصی در مورد آن وجود دارد؟ خوب ، هکرها معمولاً کوکی های مرتبط با فرآیند ورود به سیستم عامل های مختلف آنلاین را هدف قرار می دهند. به عنوان مثال ، آنها هنگام ورود به توییتر می توانند کوکی هایی را که به دستگاه شما ارسال می شود ، رهگیری کنند. با استفاده از آنها ، آنها می توانند مثل شما مطرح شوند و وارد حساب توییتر خود شوند زیرا این سیستم عامل شما فکر خواهد کرد.

در اینجا دقیقاً چگونه می توان از WiFi عمومی محافظت کرد

1. دستگاههای خود را با محافظت از آنتی ویروس / ضد ویروس مجهز کنید

یکی از بهترین راه های تقویت امنیت WiFi عمومی شما این است که اطمینان حاصل کنید که تمام دستگاه هایی که برای اتصال به یک شبکه عمومی استفاده می کنید ، دارای نرم افزار ضد ویروس / آنتی ویروس روی آنها هستند. در مورد نامهای مختلف نگران نباشید - هر دو نوع نرم افزار همین کار را انجام می دهند. فراموش نکنید - ویروس نوعی نرم افزار مخرب است.

از آنجایی که می توانید در صورت آلوده شدن به بدافزارها و ویروس ها در مقابل ویروس ها کار آسانی داشته باشید ، مهم است که مطمئن شوید که راهی برای محافظت از خود در برابر چنین تهدیداتی دارید. در اصل ، راه حل های ضد ویروس / ضد ویروس به راحتی می تواند یک تهدید مخرب را از آلوده کردن دستگاه شما متوقف کند.

ارائه دهندگان نرم افزار آنتی ویروس / آنتی ویروس زیادی برای انتخاب وجود دارد ، اما توصیه های ما Malwarebytes و ESET هستند.

اوه ، و مطمئن باشید که برنامه امنیتی خود را همیشه به روز نگه دارید. این تنها راهی است که می تواند با جدیدترین تهدیدات بدافزار همگام شود.

2. فقط به شبکه های رمزگذاری شده وصل شوید

استفاده از یک شبکه WiFi عمومی بدون رمزگذاری مانند این است که بخواهید قربانی یک حمله سایبری شوید ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که فقط به نقاط مهم رمزگذاری شده وصل شوید. به عنوان یک قاعده کلی ، اگر یک شبکه برای اتصال به آن نیاز به رمزعبور دارد ، رمزگذاری شده است.

همچنین باید از افراد مسئول حفظ شبکه بپرسید که از چه رمزگذاری استفاده می کنند. اگر این امکان پذیر نباشد ، می توانید با ضربه زدن یا کلیک بر روی آن ، و بررسی پیکربندی آن ، فقط از شبکه WiFi استفاده کنید..

اگر رمزگذاری WEP یا WPA است ، از شبکه امن نگران نباشید زیرا این سیستم ایمن نیست. WPA2 تنها استاندارد امنیتی است که اکنون باید به آن اعتماد کنید.

با این وجود ، باید یک نکته را ذکر کنیم - WPA2 100٪ قابل اعتماد نیست. حمله سایبری KRACK - اگرچه بسیار ایمن است ، اما یکی از نقاط ضعف آن است.

"اما مدتی از زمان کشف این مسئله می گذرد ، بنابراین وصله شده است ، درست است؟"

نه واقعا. در حالی که برخی از اصلاحات اعمال شد ، نسخه جدیدی از حمله KRACK به زودی آنها را دنبال کرد. بنابراین ، برای لحظه ای ، WPA2 هنوز آسیب پذیری دارد.

"حداقل افراد در حمله KRACK هکرهای اخلاقی هستند."

این درست است ، اما تحقیقات آنها برای خواندن در وب در دسترس است. بنابراین ، مجرمان سایبری واقعی می توانند در صورت تمایل ، از آن اطلاعات استفاده کنند تا نسخه های خود را از حملات KRACK اجرا کنند. خوشبختانه ، WPA3 این مشکل را برطرف می کند اما چند سال طول می کشد تا اینکه به طور کامل مستقر شود.

بنابراین ، چگونه می توان از WiFi عمومی محافظت کرد ، پس حتی اگر شبکه های رمزگذاری شده نیز کاملاً امن نیستند؟ خوب ، توصیه بعدی ما این است که آن را پوشش می دهد.

3. استفاده از VPN (شبکه خصوصی مجازی)

اگر واقعاً مجبور هستید از یک شبکه WiFi عمومی استفاده کنید ، داشتن یک VPN نصب و راه اندازی در دستگاه شما یک ضرورت است. اگر با VPN ها آشنا نیستید ، آنها سرویس های آنلاین هستند که آدرس IP شما را مخفی می کنند و ترافیک آنلاین شما را رمزگذاری می کنند. در این حالت ، این دومین قسمت است که شما باید به آن علاقه مند شوید. چرا؟ از آنجا که رمزگذاری VPN می تواند اطمینان حاصل کند که هکرها نمی توانند ارتباطات آنلاین شما را رصد کنند - حتی بر روی وای فای عمومی نا امن!

اصولاً ، اگر مجرمان سایبری سعی می کنند با تجزیه و تحلیل ترافیک خود ، آنچه را که در وب انجام می دهید ، مشاهده کنند ، فقط جسارت می بینند.

و بهترین بخش اینجا است - رمزگذاری VPN باعث می شود داده ها و ترافیک شما ایمن شود حتی اگر WiFi عمومی ایمن توسط WPA2 توسط هکرها نقض شود. به طور طبیعی ، نصب نرم افزار آنتی ویروس / ضد ویروس به امنیت دستگاه شما نیز کمک می کند.

یک VPN بخواهید که بتواند امنیت عمومی WiFi عمومی را به شما ارائه دهد?

CactusVPN فقط راه حل مورد نیاز شماست. سرویس VPN با کیفیت بالا ، رمزنگاری درجه نظامی (AES) را ارائه می دهد که مطمئن می شود هیچ یک از مجرمان سایبری مشکلی را در مورد WiFi عمومی نگه نمی دارند. از این گذشته ، ما همچنین به پروتکل های قوی VPN (SoftEther ، IKEv2 ، SSTP ، OpenVPN) دسترسی داریم تا امنیت شما حتی بیشتر تقویت شود.

مهمتر از آن ، شما باید از دیگر امنیت استفاده کنید ، مانند: محافظت در برابر نشت DNS ، Kill Switch ، یک خط مشی بدون ورود به سیستم. ما همچنین اتصالات پر سرعت و پهنای باند نامحدود را پرتاب می کنیم.

علاوه بر این ، هنگامی که مشترک CactusVPN شدید ، باز هم با ضمانت 30 روزه بازپرداخت پول ، پشت خود را خواهیم داشت..

4. برای دستگاه خود یک صفحه حریم خصوصی بگیرید

اگر واقعاً می خواهید یاد بگیرید که چگونه از WiFi عمومی محافظت کنید ، باید از تهدیدهای آفلاین نیز مراقبت کنید. و یکی از بهترین راه های مبارزه با گشت و گذار در شانه ، استفاده از صفحه حریم خصوصی است - صفحه ای که در صفحه دستگاه شما قرار داده شده است تا محدودیت دید افراد از زاویه های مختلف را محدود کند. استفاده از آن بسیار آسان است ، و این بهترین راه برای محافظت از حریم خصوصی شما است - به خصوص هنگام استفاده از WiFi در مناطق عمومی و شلوغ.

نحوه محافظت از خود در WiFi عمومی (12 نکته) |

به علاوه ، صفحه محافظت از حریم خصوصی نیز از صفحه نمایش دستگاه شما در برابر آسیب ، و همچنین چشمان شما در برابر نور آبی و نظارت بر تابش نور محافظت می کند.

برخی از گزینه های صفحه نمایش حریم خصوصی مناسب:

 • VistaProtect
 • کنزینگتون
 • طراحی بندر
 • PanzerGlass

و در حالی که ما در مورد موضوع گشت و گذار در شانه هستیم ، موارد دیگری برای پیشگیری از این کار وجود دارد:

 • اگر در مکان شلوغی هستید ، سعی کنید یک منطقه ساکت تر را برای بررسی دستگاه خود پیدا کنید.
 • سعی کنید مکانی را که در آن نشسته اید یا با پشت خود به یک دیوار ایستاده ، پیدا کنید.
 • گذرواژه‌ها ، کدهای PIN یا نام کاربری را لفظ نکنید.
 • همیشه از محیط اطراف خود آگاه باشید. اطمینان حاصل کنید که هیچ کس در نزدیکی شما یا پشت سر شما نشسته یا ایستاده نیست. همچنین ، مراقب دوربین هایی باشید که ممکن است نمای صفحه دستگاه شما را مشاهده کنند.

5. اشتراک گذاری پرونده را خاموش کنید

از آنجایی که اکنون می دانید اشتراک گذاری فایل با WiFi عمومی چگونه می تواند خطرناک باشد ، بهتر است هنگام خروج از خانه خود آن را بر روی دستگاه خود غیرفعال کنید. اطمینان حاصل کنید که این کار را نه فقط در دستگاه های تلفن همراه خود بلکه در لپ تاپ خود انجام می دهید.

با این وجود ، اگر به هر دلیلی نیاز به اشتراک گذاری فایل دارید ، حتما از یک راه حل ضد ویروس / ضد ویروس در کنار یک VPN قابل اعتماد در دستگاه خود استفاده کنید. حداقل از عفونت های مخرب محافظت می شوید و ترافیک شما به این روش رمزگذاری می شود.

6. اطلاعات شخصی یا مشارکت در اقدامات خطرناک را به اشتراک نگذارید

ثبت نام در سیستم عامل جدید در حالی که از WiFi عمومی استفاده می کنید ، ممکن است به نظر نرسد کاری که انجام آن بسیار خطرناک است ، اما واقعاً چنین است. پس از همه ، شما می توانید جزئیات شخصی زیادی را از طریق اتصال WiFi نا ایمن به اشتراک بگذارید - مانند آدرس ایمیل ، شماره تلفن همراه ، آدرس فیزیکی یا کار ، نام کامل ، و غیره.

این نوع داده هایی است که مجرمان سایبری دوست دارند برداشت کنند تا بتوانند در حملات فیشینگ و کلاهبرداری های دیگر از آنها استفاده کنند ، یا فقط در وب عمیق بفروشند.

در مورد اقدامات مخاطره آمیز ، ما به مواردی مانند:

 • حساب بانکی / پی پال خود را بررسی می کنید.
 • پرداخت آنلاین.
 • ورود به سیستم یا دسترسی به حساب ایمیل یا رسانه رسانه اجتماعی خود.
 • گفتگو با شخصی از طریق برنامه های پیام رسانی.

اساساً ، هر چیزی که می تواند اطلاعات شخصی و مالی را که یک جرایم سایبری می تواند کنترل و سرقت کند ، فاش کند.

هنوز باید بدانید که اگر از VPN استفاده می کنید ، می توانید با خیال راحت هر یک از موارد فوق را انجام دهید زیرا همه داده ها رمزگذاری می شوند.

7. بعد از قطع ارتباط از شبکه ، WiFi را روشن نکنید

به همان اندازه وسوسه انگیز است که WiFi خود را در حین خارج شدن از دستگاه خود فعال کنید ، بهتر است اگر این کار را نکنید. چرا؟ از آنجا که ممکن است دستگاه شما به طور اتفاقی به یک شبکه WiFi جعلی وصل شود که توسط یک مجرمان سایبری اداره شود.

نحوه محافظت از خود در WiFi عمومی (12 نکته) |

چطور؟ خوب ، بسیار ساده است - وقتی به یک شبکه WiFi وصل می شوید ، قطع می شوید و سپس می روید ، دستگاه شما SSID شبکه (نام شبکه WiFi) را به خاطر می آورد تا بتوانید وقتی دوباره به سیگنال WiFi خود رسیدید دوباره به آن وصل شوید. مشکل این است که حتی اگر شما خارج از محدوده آن شبکه نباشید ، دستگاه شما پخش سیگنالی را ادامه می دهد که تقریباً از شبکه های WiFi در این نزدیکی می پرسد که آیا آنها SSID مشابه شبکه ای که قبلاً از آن استفاده کرده اید.

اگر یک جرایم اینترنتی یک شبکه WiFi جعلی را راه اندازی کند که از SSID آن شبکه تقلید می کند ، دستگاه شما از اتصال به آن فریب می خورد. در صورت بروز هرگونه بانکداری اینترنتی ، بررسی ایمیل خود یا مرور رسانه های اجتماعی در حالی که به شبکه مخرب متصل هستید ، می توانید همه ترافیک و داده های شما را کنترل و سرقت کنید..

خوب است ، اما راه اندازی چنین کاری برای هکر دشوار است ، درست است؟ "

در واقع - در واقع دستگاهی به نام WiFi Pineapple وجود دارد که می تواند به مجرمان سایبری اجازه دهد چنین حملاتی را انجام دهند. بدتر از همه - با قیمتی معادل 200 دلار در دسترس است. این ابزار معمولاً توسط افرادی که توسط شرکت ها برای حمله به شبکه های خود هزینه می شوند برای یافتن آسیب پذیری ها استفاده می شود ، مورد استفاده قرار می گیرد ، اما هکرها می توانند از آنها برای اهداف نامعلوم خود استفاده کنند.

در اصل ، Pineapple WiFi به راحتی می تواند SSID های عمومی پخش شده WiFi را اسکن کند ، و سپس آنها را دوباره پخش کند انگار SSID های خاص خود هستند. بنابراین ، در صورت استفاده از چنین دستگاهی ، می توانید به طور تصادفی به شبکه جرایم سایبری وصل شوید.

به همین دلیل لازم است WiFi را پس از قطع اتصال از شبکه غیرفعال کنید. برای ایمن تر بودن ، مطمئن شوید که دستگاه شما شبکه های WiFi را "فراموش" می کند. در اینجا نحوه انجام این کار در اکثر سیستم عامل ها آمده است:

 • ویندوز (7 ، 8 / 8.1 و 10)
 • مک
 • لینوکس (مقاله + ویدیو)
 • iOS
 • اندروید

8. بررسی کنید که شبکه درست است

قبل از اتصال به یک شبکه عمومی WiFi ، نام را از نزدیک جستجو کنید. اگر این یک نسخه اشتباه به نام مکانی است که در آن قرار دارید ، احتمال آن وجود دارد که جعلی باشد. به عنوان مثال ، اگر در Starbucks هستید و به شبکه WiFi "tarbucks $" یا "Starbuks" گفته می شوید. برای اطمینان از دسترسی به شبکه مناسب ، توصیه می کنیم قبل از اتصال از کارمندان بپرسید..

در صورتی که می خواهید شبکه را آزمایش کنید تا ببینید جعلی است (نه کاری که ما توصیه می کنیم انجام دهیم) ، می توانید موارد زیر را امتحان کنید:

 • بررسی کنید که آیا شبکه به رمزعبور احتیاج دارد یا خیر. شبکه های جعلی که توسط مجرمان سایبری ایجاد شده اند ، معمولاً هیچ گذرواژه ای ندارند.
 • اگر رمز عبور لازم است ، گذرواژه اشتباه را وارد کنید. این تنها در صورتی کار می کند که شبکه اصلی به رمزعبور احتیاج داشته باشد و شما آن را بدانید ، البته ایده این است - اگر رمز عبور اشتباهی را در شبکه وارد می کنید که گمان می کنید جعلی باشد و آن را بپذیرد ، ظن شما صحیح است. یک شبکه WiFi جعلی به هر کسی امکان دسترسی به آن را می دهد.
 • اگر موفق به اتصال شوید و توجه داشته باشید که سرعت اتصال بسیار کند است ، احتمال اینکه جعلی شبکه باشد احتمال وجود دارد.
 • اگر متوجه شدید به یک نسخه HTTP از وب سایت HTTPS هدایت شده اید که می خواهید در حالی که به شبکه وصل هستید به آن دسترسی پیدا کنید ، شانس خوبی وجود دارد.

9- در یک برنامه داده بزرگ یا نامحدود سرمایه گذاری کنید

این توصیه دقیقاً مربوط به ایمن ماندن در هنگام استفاده از WiFi عمومی نیست ، اما با این وجود مهم است. در اصل ، اگر واقعاً علاقه مند هستید که چگونه از WiFi عمومی محافظت کنید ، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید استفاده از آن به هیچ وجه نیست. درعوض ، باید از برنامه داده تلفن همراه خود استفاده کنید - به خصوص برای بانکداری آنلاین یا چک کردن ایمیل.

به همین دلیل توصیه می کنیم یک برنامه بزرگ یا نامحدود تهیه کنید. ارزش این پول را دارد و خوشحال می شوید وقتی با قطار یا اتوبوس طولانی می روید و می خواهید برای گذر زمان از وب گشت و گذار کنید ،.

10. مطمئن شوید که فایروال دستگاه شما فعال شده است

فایروال ها بعضی اوقات می توانند آزار دهنده باشند ، اما آنها یک "شرارت ضروری" در WiFi عمومی هستند. آنها می توانند از دسترسی غیرمجاز خارجی به دستگاه شما جلوگیری کنند و حتی می توانند شما را از برخی از بدافزارهای مبتنی بر داده محافظت کنند.

نحوه محافظت از خود در WiFi عمومی (12 نکته) |

به خاطر داشته باشید که فایروال به خودی خود محافظ درجه یک نمی کند. اما اگر از آن در کنار برنامه قدرتمند آنتی ویروس / آنتی ویروس و نرم افزار VPN استفاده می کنید ، بیشتر از امنیت WiFi عمومی مناسب برخوردار خواهید شد.

11. فقط از وب سایتهای HTTPS استفاده کنید

اگر به نوعی با استفاده از یک شبکه WiFi بدون رمزگذاری به پایان رسید ، می توانید تنها با مرور وب سایت های HTTPS ، یک لایه امنیتی کوچک اما نسبتاً مفید اضافه کنید. در حالی که هکرها می توانند شما را در حال انجام چنین کاری ببینند ، آنها معمولاً (با تأکید بر "عادی") قادر به نظارت بر آنچه شما در آن سیستم عاملها نظارت می کنید نیست.

بنابراین ، همیشه اطمینان حاصل کنید که به وب سایت متصل شده اید که آدرس اینترنتی وی به جای "http" از "https" شروع می شود. البته اگر یک جرایم سایبری موفق به جعل وب سایت HTTPS شود ، امنیت اضافی به شما خیلی کمک نمی کند.

12. افزونه های مرورگر را که از حریم شخصی شما محافظت می کند ، نصب کنید

ایمن سازی دستگاه شما یک شروع عالی است ، اما باید اطمینان حاصل کنید که مرورگر شما نیز از حملات سایبری بی خطر است. یکی از راه های خوب برای انجام این کار استفاده از پسوندهای حریم خصوصی مانند Disconnect است که می تواند شما را به راحتی از تهدیدهایی مانند کلیک مجدد و ربودن جلسه محافظت کند.

علاوه بر Disconnect ، باید مسدود کننده های اسکریپت مانند uMatrix و uBlock Origin را نیز نصب کنید. اگر در یک وب سایت سایه دار یا مخرب قرار گرفتید بسیار مفید هستند زیرا مانع از راه اندازی اسکریپت های آلوده به بدافزار در پس زمینه می شوند.

نحوه محافظت از خود در WiFi عمومی (12 نکته) |

همچنین ، برنامه های افزودنی ضد فیشینگ استنفورد برای محافظت در برابر وب سایت های فیشینگ و پیام های WiFi عمومی - و به طور کلی ، برای این موضوع بسیار مفید است..

چگونه در WiFi عمومی ایمن بمانیم - Bottom Line

امنیت عمومی WiFi کاملاً ناکافی است - به ویژه اینکه بسیاری از نقاط مهم حتی از هرگونه رمزگذاری برای محافظت از ارتباطات آنلاین خود استفاده نمی کنند. حتی شبکه هایی که از رمزگذاری استفاده می کنند اغلب در معرض انواع تهدیدات سایبری و عفونت های مخرب قرار دارند.

خوشبختانه ، روش هایی برای ایمن نگه داشتن خود در WiFi عمومی وجود دارد:

 • نرم افزار آنتی ویروس / ضد ویروس را بر روی تمام دستگاه های خود نصب کنید و آن را به روز کنید.
 • از یک سرویس VPN استفاده کنید زیرا یک لایه اضافی برای رمزگذاری اضافه می کند.
 • اطمینان حاصل کنید که به وب سایت های HTTP وصل نمی شوید - فقط HTTPS.
 • مرورگرهای خود را به افزونه هایی که از حریم خصوصی شما محافظت می کند ، مانند قطع ارتباط ، ابزارهای ضد فیشینگ Stanford ، uMatrix و uBlock Origin.
 • فقط به شبکه های رمزگذاری شده WPA2 وصل شوید.
 • دیوارهای آتش تمام دستگاه های خود را فعال کنید.
 • مطمئن شوید که به شبکه WiFi درست وصل شده اید ، و نه جعلی.
 • داده های شخصی را از طریق WiFi عمومی به اشتراک نگذارید ، و هیچ بانکداری آنلاین انجام ندهید - مگر اینکه قطعاً از VPN استفاده کنید.
 • بعد از قطع ارتباط از شبکه ، WiFi را در دستگاه خود خاموش کنید.
 • تمام دستگاه های خود را با صفحه حریم خصوصی مجهز کنید.
 • در آخر ، اگر بسیار پارانوئید هستید ، فقط به جای آن از برنامه داده خود استفاده کنید.
نحوه محافظت از خود در WiFi عمومی (12 نکته) |
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

7 + 3 =

วิธีป้องกันตัวเองจาก WiFi สาธารณะ (12 คำแนะนำ)


ในกรณีที่คุณต้องการเรียนรู้เพิ่มเติมเกี่ยวกับสิ่งนั้นเราได้ให้ความคุ้มครองแก่คุณแล้ว นี่คือวิธีการป้องกันตัวคุณเองจาก WiFi สาธารณะจากภัยคุกคามที่พบบ่อยที่สุด:

Contents

การรักษาความปลอดภัย WiFi สาธารณะไม่น่าเชื่อถือ?

ไม่ได้จริงๆ จริงๆแล้วมีภัยคุกคามทางไซเบอร์จำนวนมากที่รอคอยคนที่ใช้ WiFi สาธารณะโดยไม่ใช้มาตรการรักษาความปลอดภัยที่เหมาะสม และน่าเสียดายที่ดูเหมือนว่าแม้ว่าคนส่วนใหญ่จะรู้เรื่องนี้พวกเขายังคงเลือกใช้ WiFi สาธารณะ จากการวิจัยพบว่าประมาณ 81% ของผู้ใช้ออนไลน์ทำเช่นนั้น.

เรากำลังพูดถึงภัยคุกคามประเภทใด? นี่คือสิ่งที่พบบ่อยที่สุด:

การโจมตี Man-In-The-Middle (MITM)

หากคุณไม่คุ้นเคยกับการโจมตีของ MITM มันเป็นช่วงเวลาที่อาชญากรไซเบอร์จัดการเพื่อวางตำแหน่งตัวเองระหว่างเครือข่ายหรืออุปกรณ์สองเครื่องที่สื่อสารกัน ในกรณีของ WiFi สาธารณะแฮ็กเกอร์จะวางตำแหน่งตัวเองระหว่างอุปกรณ์ของคุณและเครือข่าย WiFi ที่คุณกำลังเชื่อมต่อหรือเว็บไซต์ที่คุณเข้าถึงในขณะที่ใช้ WiFi สาธารณะ.

วิธีป้องกันตัวเองจาก WiFi สาธารณะ (12 คำแนะนำ)

น่าเสียดายที่เนื่องจาก WiFi สาธารณะมักจะไม่ปลอดภัยอย่างเหมาะสมหรือมีเพียงช่องโหว่ต่าง ๆ อาชญากรไซเบอร์สามารถใช้วิธีนี้ในการตั้งค่าการโจมตี MITM และคุณจะไม่ได้รับรู้ถึงสิ่งนั้น หากการโจมตี MITM สำเร็จแฮ็กเกอร์สามารถตรวจสอบปริมาณข้อมูลและข้อมูลที่แชร์ระหว่างอุปกรณ์ของคุณและเครือข่ายได้อย่างง่ายดายซึ่งหมายความว่าพวกเขาสามารถขโมยข้อมูลรับรองการเข้าสู่ระบบอีเมลของคุณได้ง่ายรายละเอียดบัญชีสื่อสังคมออนไลน์หรือแม้แต่หมายเลขบัตรเครดิต.

ทั้งนี้ขึ้นอยู่กับความปลอดภัยของเครือข่าย WiFi สาธารณะการโจมตี MITM อาจทำได้ในเวลาประมาณ 15 นาที!

มัลแวร์และไวรัส

อุปกรณ์ของคุณไม่รับประกันว่าจะติดมัลแวร์หรือไวรัสหากคุณเชื่อมต่อกับเครือข่าย WiFi สาธารณะ แต่อาจมีความเสี่ยงที่อาจเกิดขึ้นได้ ท้ายที่สุดแล้วมันก็ไม่ยากเกินไปที่แฮ็กเกอร์จะเปิดเผยเครือข่ายสาธารณะกับมัลแวร์หรือไวรัส - โดยเฉพาะอย่างยิ่งถ้าการรักษาความปลอดภัยค่อนข้างเข้มงวด.

อันที่จริงอาชญากรไซเบอร์อาจไม่ต้องกังวลเกี่ยวกับความปลอดภัยของ WiFi พวกเขาสามารถส่งข้อความฟิชชิ่งไปยังพนักงานที่ทำงานในสถานที่ที่ให้บริการฟรี WiFi และหลอกให้พวกเขาติดเชื้อในเครือข่ายด้วยลิงก์ที่เป็นอันตรายและไฟล์แนบ.

หากเป็นเช่นนั้นอุปกรณ์ใด ๆ ที่เชื่อมต่อกับเครือข่ายจะได้สัมผัสกับมัลแวร์และไวรัส อุปกรณ์ของคุณอาจติดสปายแวร์แรนซัมแวร์แอดแวร์คีย์ล็อกเกอร์โทรจันหรือเวิร์มได้อย่างรวดเร็วเพียงเพื่อตั้งชื่อตัวอย่าง ผลลัพธ์จะชัดเจน - ความสมบูรณ์ของอุปกรณ์ของคุณเสียหายและคุณสูญเสียข้อมูลส่วนบุคคลและข้อมูลทางการเงินที่มีค่า.

ขาดการเข้ารหัส

หนึ่งในเหตุผลหลักที่ผู้คนชื่นชอบ WiFi สาธารณะมาก ๆ (ความจริงที่ว่าโดยปกติแล้วมันจะให้บริการฟรี) ก็เป็นข้อเสียที่สำคัญ เนื่องจากปกติไม่จำเป็นต้องใช้รหัสผ่านในการเข้าถึง WiFi สาธารณะนั่นหมายความว่าไม่มีการเข้ารหัสบนเครือข่าย.

และหากมีการใช้การเข้ารหัสมักจะเป็นประเภทที่ไม่ถูกต้อง - เช่น WEP หรือ WPA ซึ่งง่ายต่อการถอดรหัส ในความเป็นจริงดูเหมือนว่าเครือข่าย WiFi ประมาณ 24.7% ไม่ใช้การเข้ารหัสใด ๆ หรือเพียงแค่ใช้การรักษาความปลอดภัยที่ล้าสมัย และนี่คือสถิติตั้งแต่ปี 2559 ดังนั้นจำนวนเครือข่ายที่ไม่ปลอดภัยจึงมีแนวโน้มเพิ่มขึ้นตั้งแต่นั้นมา ที่จริงแล้วประมาณ 34.8% ของเครือข่าย WiFi ไม่ใช้การเข้ารหัส WPA2 ในขณะนี้.

เมื่อพิจารณาว่าจำนวนเครือข่าย WiFi สาธารณะทั้งหมดคาดว่าจะสูงถึง 432 ล้านในปี 2020 สถิติเหล่านี้แสดงให้เห็นว่าทุกที่ระหว่าง 106 ล้านถึง 150 ล้านเครือข่ายจะไม่ใช้การเข้ารหัสที่เชื่อถือได้.

ทำไมเรื่องนั้นถึงเกี่ยวข้องกัน? เพราะหากเครือข่าย WiFi สาธารณะไม่ใช้การเข้ารหัสที่เชื่อถือได้แฮกเกอร์สามารถแอบดูการเชื่อมต่อของผู้ใช้ได้อย่างง่ายดาย ซึ่งหมายความว่าพวกเขาสามารถเห็นทุกสิ่งที่คุณทำในขณะที่เชื่อมต่อกับเครือข่ายและขโมยข้อมูลที่ละเอียดอ่อนเช่นข้อมูลรับรองการเข้าสู่ระบบข้อความส่วนตัวและรายละเอียดบัญชีธนาคาร / บัตรเครดิต.

เครือข่าย WiFi ปลอม

เนื่องจากเครือข่าย WiFi มีให้บริการอย่างกว้างขวางและหลายคนไม่คิดว่าจะเชื่อมต่อกับพวกเขาสองครั้งอาชญากรไซเบอร์อาชญากรจึงสามารถตั้งค่าเครือข่าย WiFi สาธารณะปลอมที่เลียนแบบกฎหมายได้.

วิธีป้องกันตัวเองจาก WiFi สาธารณะ (12 คำแนะนำ)

ตัวอย่างเช่นพวกเขาสามารถตั้งค่าเครือข่ายที่เลียนแบบ (ด้วยการสะกดผิดเล็กน้อย) ชื่อของสนามบินร้านอาหารหรือเครือข่าย WiFi ของโรงแรม คนที่ไม่ระวังพอจะสามารถเชื่อมต่อกับฮอตสปอตปลอมได้โดยบังเอิญและพวกเขาอาจถูกล่อลวงมากกว่าหากพวกเขาเห็นว่าไม่จำเป็นต้องใช้รหัสผ่าน.

หากเกิดเหตุการณ์เช่นนั้นอาชญากรไซเบอร์ที่ทำงานเครือข่ายปลอมสามารถบันทึกทุกสิ่งที่ผู้ใช้ทำบนอินเทอร์เน็ตจากสิ่งที่พวกเขาพิมพ์ไปยังแอพส่งข้อความถึงรหัสผ่านที่พวกเขาใช้เพื่อเข้าถึงบัญชีต่างๆ.

และส่วนที่แย่ที่สุด? การตั้งค่าเครือข่าย WiFi ปลอมหรือจุดเชื่อมต่อนั้นไม่ใช่เรื่องยาก.

Packet Sniffers

แม้ว่าชื่ออาจฟังดูน่าสนุก แต่การฝึกฝนก็ไม่ได้เกิดขึ้น โดยพื้นฐานแล้วการดักจับแพ็คเก็ตเกี่ยวข้องกับแฮกเกอร์ในการวิเคราะห์แพ็คเก็ตข้อมูลที่ส่งผ่านเครือข่ายที่ไม่ได้เข้ารหัสและพยายามดูว่ามีข้อมูลใดอยู่ ตัวอย่างเช่นอาชญากรไซเบอร์สามารถจัดการค้นหารหัสผ่านสื่อสังคมออนไลน์ของคุณได้โดยการวิเคราะห์แพ็คเก็ตที่เหมาะสม.

หากนั่นไม่น่ากลัวพอคุณควรรู้ด้วยว่ามีเครื่องมือฟรีที่ให้ผู้คนทำสิ่งนั้น Wireshark เป็นเพียงตัวอย่างเดียวและคุณยังสามารถดูคำแนะนำวิธีการที่จะแสดงวิธีใช้เครื่องมือในการ "ลดทอน" การรับส่งข้อมูลเครือข่ายที่ไม่ได้เข้ารหัสไว้.

ท่องไหล่

บางครั้งภัยคุกคาม WiFi สาธารณะไม่จำเป็นต้องเป็นเทคโนโลยีขั้นสูง อาชญากรบางคนฉลาดหลักแหลมเพื่อรับรหัสผ่านชื่อผู้ใช้ PIN บัญชีธนาคารหรือหมายเลขบัตรเครดิตเพียงแค่มองไหล่คุณ - มันง่ายเหมือนที่.

นั่นเป็นสิ่งที่สามารถเกิดขึ้นได้ในสถานที่แออัดโดยเฉพาะในสนามบินเมื่อคุณตรวจสอบอีเมลบัญชีธนาคารหรือบัญชีโซเชียลมีเดียบนอุปกรณ์มือถือของคุณขณะรอสาย ผู้ที่ทำสิ่งนี้หวังว่าคุณจะฟุ้งซ่านโดยหน้าจอมากพอจนคุณไม่สังเกตเห็น.

การแชร์ไฟล์

การแชร์ไฟล์นั้นสะดวก แต่ก็มีความเสี่ยงหากคุณทำนอกบ้านโดยเฉพาะในเครือข่าย WiFi สาธารณะที่ไม่มีหลักประกัน จากข้อเท็จจริงที่ว่าคุณอาจมีปัญหากับเจ้าของเครือข่าย Wi-Fi ขึ้นอยู่กับการแบ่งปันไฟล์ตามกฎหมายในประเทศของคุณแฮ็กเกอร์อาจใช้ข้อเท็จจริงที่ว่าการแชร์ไฟล์ถูกเปิดใช้งานและทำให้อุปกรณ์ของคุณติดมัลแวร์.

แม้ว่าคุณจะใช้การแบ่งปันไฟล์ที่ถูกต้องซึ่งไม่ใช่ปัญหาทางกฎหมาย (เช่น Dropbox, iCloud หรือ Google Drive) แต่ก็ยังคงมีความเสี่ยงอย่างมากต่อ WiFi สาธารณะ ทำไม? เนื่องจากคนที่ไม่ถูกต้องอาจเข้าถึงไฟล์ที่คุณแชร์ได้หากพวกเขาเชื่อมต่อกับเครือข่ายเดียวกันและความปลอดภัยของเครือข่ายหละหลวมมาก ในสถานการณ์นั้นทุกอย่างจากภาพถ่ายวันหยุดไปจนถึงใบแจ้งหนี้และสเปรดชีตของลูกค้าสามารถขโมยได้โดยอาชญากรไซเบอร์.

แฮกเกอร์สามารถใช้ไฟล์ที่เป็นอันตรายเพื่อทำให้อุปกรณ์ของคุณติดเชื้อได้เช่นกัน พวกเขาเพิ่งสร้างโฟลเดอร์แชร์ที่เต็มไปด้วยมัลแวร์และไวรัสและรอให้คุณมีปฏิสัมพันธ์กับมันโดยไม่ตั้งใจ.

Sidejacking

Sidejacking (หรือเรียกอีกอย่างว่าการใช้งานเซสชัน) นั้นไม่ใช่เรื่องปกติ แต่อาจเป็นอันตรายได้ โดยพื้นฐานแล้วอาชญากรไซเบอร์นั้นอาศัยการดักจับแพ็คเก็ตเพื่อกำหนดเป้าหมายแพ็คเก็ตข้อมูลที่มีคุกกี้.

วิธีป้องกันตัวเองจาก WiFi สาธารณะ (12 คำแนะนำ)

มีอะไรพิเศษเกี่ยวกับสิ่งนั้น โดยปกติแล้วแฮ็คเกอร์จะกำหนดเป้าหมายคุกกี้ที่เกี่ยวข้องกับกระบวนการลงชื่อเข้าใช้สำหรับแพลตฟอร์มออนไลน์ต่างๆ ตัวอย่างเช่นพวกเขาสามารถดักคุกกี้ที่ส่งไปยังอุปกรณ์ของคุณเมื่อคุณลงชื่อเข้าใช้ Twitter เมื่อใช้พวกมันพวกเขาสามารถทำตัวเป็นคุณและเข้าสู่บัญชี Twitter ของคุณได้เนื่องจากแพลตฟอร์มจะคิดว่ามันเป็นคุณ.

นี่คือวิธีการป้องกันตัวเองจาก WiFi สาธารณะ

1. ติดตั้งอุปกรณ์ของคุณด้วย Antivirus / Antimalware Protection

หนึ่งในวิธีที่ดีที่สุดในการเพิ่มความปลอดภัยสาธารณะ WiFi ของคุณคือการทำให้แน่ใจว่าอุปกรณ์ทั้งหมดที่คุณใช้เชื่อมต่อกับเครือข่ายสาธารณะมีซอฟต์แวร์ต่อต้านมัลแวร์ / ป้องกันไวรัสติดตั้งอยู่ ไม่ต้องกังวลกับชื่อที่ต่างกัน - ซอฟต์แวร์ทั้งสองประเภททำในสิ่งเดียวกัน อย่าลืม - ไวรัสเป็นมัลแวร์ประเภทหนึ่ง.

เนื่องจากอาจทำให้ติดมัลแวร์และไวรัสได้ง่ายหากคุณใช้เครือข่ายที่ไม่ปลอดภัยที่ติดเชื้อด้วยจึงเป็นสิ่งสำคัญยิ่งเพื่อให้แน่ใจว่าคุณมีวิธีในการป้องกันตนเองจากภัยคุกคามดังกล่าว โดยพื้นฐานแล้วโซลูชั่นป้องกันไวรัส / มัลแวร์สามารถหยุดการคุกคามที่เป็นอันตรายจากการติดเชื้อในอุปกรณ์ของคุณได้อย่างง่ายดาย.

มีผู้ให้บริการซอฟต์แวร์ป้องกันไวรัส / มัลแวร์มากมายให้เลือก แต่คำแนะนำของเราคือ Malwarebytes และ ESET.

อ๋อและอย่าลืมอัพเดทโปรแกรมความปลอดภัยของคุณให้ทันสมัยอยู่ตลอดเวลา เป็นวิธีเดียวที่สามารถติดตามภัยคุกคามมัลแวร์ล่าสุดได้.

2. เชื่อมต่อกับเครือข่ายที่เข้ารหัสเท่านั้น

การใช้เครือข่าย WiFi สาธารณะที่ไม่ได้เข้ารหัสเป็นการขอให้เป็นเหยื่อของการโจมตีทางไซเบอร์ดังนั้นให้แน่ใจว่าคุณเชื่อมต่อกับฮอตสปอตที่เข้ารหัสแล้วเท่านั้น ตามกฎทั่วไปแล้วหากเครือข่ายต้องการรหัสผ่านเพื่อให้คุณเชื่อมต่อได้รหัสดังกล่าวจะถูกเข้ารหัส.

คุณควรถามผู้ที่รับผิดชอบในการดูแลเครือข่ายว่ามีการเข้ารหัสอะไรบ้าง หากเป็นไปไม่ได้คุณสามารถลองตรวจสอบเครือข่าย WiFi ด้วยการแตะหรือคลิกและตรวจสอบการกำหนดค่า.

หากการเข้ารหัสเป็น WEP หรือ WPA อย่ากังวลกับเครือข่ายเนื่องจากไม่ปลอดภัย WPA2 เป็นมาตรฐานความปลอดภัยเดียวที่คุณควรไว้วางใจในตอนนี้.

อย่างไรก็ตามเราจำเป็นต้องพูดถึงสิ่งหนึ่ง - WPA2 ไม่น่าเชื่อถือ 100% แม้ว่าจะค่อนข้างปลอดภัย แต่ก็มีจุดอ่อนเดียวคือการโจมตีไซเบอร์ KRACK.

“ แต่เวลาผ่านไปนับตั้งแต่ค้นพบปัญหามันจึงถูกแก้ไขใช่ไหม”

ไม่ได้จริงๆ ในขณะที่การแก้ไขบางอย่างถูกนำไปใช้การโจมตี KRACK รุ่นที่ปรับปรุงแล้วจะติดตามพวกเขาในไม่ช้า ดังนั้นในตอนนี้ WPA2 ยังคงมีช่องโหว่อยู่.

“ อย่างน้อยคนที่อยู่เบื้องหลังการโจมตี KRACK นั้นเป็นแฮกเกอร์ที่มีจริยธรรม”

นั่นเป็นความจริง แต่งานวิจัยของพวกเขามีอยู่บนเว็บเพื่อให้ทุกคนอ่านได้ ดังนั้นอาชญากรไซเบอร์ที่แท้จริงสามารถใช้ข้อมูลนั้นเพื่อเรียกใช้การโจมตี KRACK เวอร์ชันของตนเองได้หากต้องการ โชคดีที่ WPA3 จะแก้ไขปัญหานั้นได้ แต่จะใช้เวลาสองสามปีจนกว่าจะมีการปรับใช้อย่างสมบูรณ์.

ดังนั้นจะป้องกันตัวเองใน WiFi สาธารณะได้อย่างไรถ้าแม้เครือข่ายที่เข้ารหัสไม่ปลอดภัยจริงๆ คำแนะนำชิ้นต่อไปของเราจะครอบคลุมเรื่องนั้น.

3. ใช้ VPN (เครือข่ายส่วนตัวเสมือน)

หากคุณต้องใช้เครือข่าย WiFi สาธารณะการติดตั้ง VPN และใช้งานอุปกรณ์ของคุณเป็นสิ่งจำเป็น หากคุณไม่คุ้นเคยกับ VPN พวกเขาเป็นบริการออนไลน์ที่ซ่อนที่อยู่ IP ของคุณและเข้ารหัสการรับส่งข้อมูลออนไลน์ของคุณ ในกรณีนี้เป็นส่วนที่สองที่คุณควรสนใจทำไม? เนื่องจากการเข้ารหัส VPN สามารถทำให้มั่นใจได้ว่าแฮ็กเกอร์ไม่สามารถตรวจสอบการสื่อสารออนไลน์ของคุณได้แม้ในที่สาธารณะที่ไม่มีหลักประกัน!

โดยทั่วไปหากอาชญากรไซเบอร์พยายามที่จะดูว่าคุณกำลังทำอะไรบนเว็บโดยการวิเคราะห์ปริมาณการใช้งานของพวกเขาพวกเขาจะเห็นซึ่งพูดพล่อยๆ.

และนี่คือส่วนที่ดีที่สุด - การเข้ารหัสของ VPN จะรักษาข้อมูลและการจราจรของคุณให้ปลอดภัยแม้ว่าแฮ็กเกอร์ WiFi สาธารณะที่ปลอดภัยโดย WPA2 การติดตั้งซอฟต์แวร์ป้องกันไวรัส / มัลแวร์จะช่วยให้อุปกรณ์ของคุณปลอดภัยเช่นกัน.

ต้องการ VPN ที่สามารถให้ความปลอดภัย WiFi สาธารณะที่แท้จริงแก่คุณ?

CactusVPN เป็นเพียงโซลูชันที่คุณต้องการ บริการ VPN ระดับสูงของเรานำเสนอการเข้ารหัสระดับทหาร (AES) ที่จะทำให้แน่ใจว่าไม่มีอาชญากรไซเบอร์ที่คอยติดตามดูว่าคุณทำอะไรใน WiFi สาธารณะ ยิ่งไปกว่านั้นเรายังให้การเข้าถึงโปรโตคอล VPN ที่แข็งแกร่ง (SoftEther, IKEv2, SSTP, OpenVPN) เพื่อเพิ่มความปลอดภัยของคุณมากยิ่งขึ้น.

ยิ่งไปกว่านั้นคุณจะได้รับสิทธิพิเศษด้านความปลอดภัยอื่น ๆ เช่น: การป้องกันการรั่วของ DNS, Kill Switch, นโยบายที่ไม่มีการบันทึก เราโยนการเชื่อมต่อความเร็วสูงและแบนด์วิดท์ไม่ จำกัด.

ยิ่งไปกว่านั้นเมื่อคุณเป็นสมาชิก CactusVPN เราจะได้รับเงินคืนจากการรับประกันคืนเงินภายใน 30 วัน.

4. รับหน้าจอความเป็นส่วนตัวสำหรับอุปกรณ์ของคุณ

หากคุณต้องการเรียนรู้วิธีป้องกันตัวเองจากสาธารณะ WiFi คุณต้องดูแลการคุกคามออฟไลน์ด้วย และหนึ่งในวิธีที่ดีที่สุดในการต่อสู้กับการท่องไหล่คือการใช้หน้าจอความเป็นส่วนตัว - แผงที่วางอยู่บนหน้าจอของอุปกรณ์ของคุณเพื่อ จำกัด จำนวนคนที่สามารถมองเห็นได้จากมุมที่แตกต่างกัน มันใช้งานง่ายและเป็นวิธีที่สมบูรณ์แบบในการปกป้องความเป็นส่วนตัวของคุณ - โดยเฉพาะเมื่อใช้ WiFi ในที่สาธารณะพื้นที่แออัด.

วิธีป้องกันตัวเองจาก WiFi สาธารณะ (12 คำแนะนำ)

นอกจากนี้หน้าจอความเป็นส่วนตัวยังช่วยปกป้องหน้าจอของอุปกรณ์ของคุณจากความเสียหายเช่นเดียวกับดวงตาของคุณจากแสงสีฟ้าและแสงจ้าของจอภาพ.

ตัวเลือกหน้าจอความเป็นส่วนตัวที่เหมาะสม ได้แก่ :

 • VistaProtect
 • เคนซิงตัน
 • การออกแบบพอร์ต
 • PanzerGlass

และในขณะที่เราอยู่ในหัวข้อการท่องไหล่นี่คือสิ่งอื่น ๆ ที่คุณสามารถทำได้เพื่อป้องกันมัน:

 • หากคุณอยู่ในสถานที่ที่มีผู้คนพลุกพล่านพยายามหาพื้นที่ที่เงียบกว่าเพื่อตรวจสอบอุปกรณ์ของคุณ.
 • พยายามหาสถานที่ที่คุณนั่งหรือยืนโดยหันหลังให้กำแพง.
 • อย่าใช้รหัสผ่านรหัส PIN หรือชื่อผู้ใช้ด้วยวาจา.
 • ระวังสภาพแวดล้อมของคุณเสมอ ตรวจสอบให้แน่ใจว่าไม่มีใครนั่งหรือยืนใกล้คุณเกินไปหรือด้านหลังคุณ นอกจากนี้ระวังกล้องที่อาจได้รับมุมมองของหน้าจออุปกรณ์ของคุณ.

5. ปิดการแชร์ไฟล์

เนื่องจากขณะนี้คุณรู้ว่าการแบ่งปันไฟล์ที่มีความเสี่ยงจะเป็นอย่างไรหากเปิดใช้งานใน WiFi สาธารณะควรปิดใช้งานบนอุปกรณ์ของคุณเมื่อคุณออกจากบ้าน ตรวจสอบให้แน่ใจว่าคุณไม่ได้ทำเช่นนั้นบนอุปกรณ์มือถือ แต่บนแล็ปท็อปของคุณเช่นกัน.

อย่างไรก็ตามหากคุณจำเป็นต้องเปิดใช้งานการแชร์ไฟล์ให้แน่ใจว่าใช้โซลูชันป้องกันไวรัส / มัลแวร์พร้อมกับ VPN ที่เชื่อถือได้บนอุปกรณ์ของคุณ อย่างน้อยคุณจะได้รับการปกป้องจากการติดมัลแวร์และทราฟฟิกของคุณจะถูกเข้ารหัสด้วยวิธีนี้.

6. อย่าแบ่งปันข้อมูลส่วนบุคคลหรือมีส่วนร่วมในการดำเนินการที่มีความเสี่ยง

การลงทะเบียนบนแพลตฟอร์มใหม่ในขณะที่ใช้ WiFi สาธารณะอาจไม่เหมือนสิ่งที่อันตรายที่จะทำ แต่มันเป็นเรื่องจริง ท้ายที่สุดคุณจะแบ่งปันรายละเอียดส่วนบุคคลจำนวนมากผ่านการเชื่อมต่อ WiFi ที่ไม่มีหลักประกันเช่นที่อยู่อีเมลหมายเลขโทรศัพท์มือถือที่อยู่จริงหรือที่ทำงานชื่อเต็ม ฯลฯ.

นั่นคือประเภทของข้อมูลที่อาชญากรไซเบอร์ชอบที่จะเก็บเกี่ยวเพื่อให้พวกเขาสามารถใช้ในการโจมตีแบบฟิชชิ่งและการหลอกลวงอื่น ๆ หรือขายออกไปในเว็บลึก.

สำหรับการกระทำที่มีความเสี่ยงเราหมายถึงสิ่งที่ชอบ:

 • ตรวจสอบบัญชีธนาคาร / PayPal ของคุณ.
 • ชำระเงินออนไลน์.
 • เข้าสู่ระบบหรือเข้าถึงอีเมลหรือบัญชีโซเชียลมีเดียของคุณ.
 • การพูดคุยกับใครสักคนผ่านแอพส่งข้อความ.

โดยทั่วไปสิ่งใดก็ตามที่สามารถรั่วไหลของข้อมูลส่วนบุคคลและการเงินซึ่งอาชญากรไซเบอร์สามารถตรวจสอบและขโมย.

ถึงกระนั้นคุณควรรู้ว่าถ้าคุณใช้ VPN คุณสามารถทำสิ่งใด ๆ ข้างต้นได้อย่างปลอดภัยเนื่องจากข้อมูลทั้งหมดจะถูกเข้ารหัส.

7. อย่าเปิด WiFi หลังจากยกเลิกการเชื่อมต่อจากเครือข่าย

เพื่อเป็นการดึงดูดให้เปิดใช้งาน WiFi ในอุปกรณ์ของคุณในขณะที่คุณอยู่ข้างนอกและดีกว่าถ้าคุณไม่ทำเช่นนั้น ทำไม? เพราะอุปกรณ์ของคุณอาจเชื่อมต่อกับเครือข่าย WiFi ปลอมที่รันโดยอาชญากรไซเบอร์.

วิธีป้องกันตัวเองจาก WiFi สาธารณะ (12 คำแนะนำ)

อย่างไร? มันค่อนข้างง่าย - เมื่อคุณเชื่อมต่อกับเครือข่าย WiFi ถอดออกแล้วออกอุปกรณ์ของคุณจะจดจำ SSID ของเครือข่าย (ชื่อเครือข่าย WiFi) ดังกล่าวเพื่อให้สามารถเชื่อมต่อใหม่โดยอัตโนมัติเมื่อถึงสัญญาณ WiFi อีกครั้ง ปัญหาคือแม้ว่าคุณจะอยู่นอกช่วงเครือข่ายของอุปกรณ์ของคุณจะยังคงออกอากาศสัญญาณที่ถามเครือข่าย WiFi ใกล้เคียงถ้าพวกเขามี SSID เดียวกันกับเครือข่ายที่คุณใช้ก่อนหน้านี้.

หากอาชญากรไซเบอร์ตั้งค่าเครือข่าย WiFi ปลอมที่เลียนแบบ SSID ของเครือข่ายนั้นอุปกรณ์ของคุณจะถูกหลอกให้เชื่อมต่อกับมัน หากคุณทำธนาคารออนไลน์ใด ๆ ตรวจสอบอีเมลของคุณหรือเรียกดูสื่อสังคมออนไลน์ในขณะที่เชื่อมต่อกับเครือข่ายที่เป็นอันตรายการจราจรและข้อมูลทั้งหมดของคุณสามารถตรวจสอบและขโมยได้.

“ โอเค แต่บางอย่างเช่นนั้นยากที่จะตั้งขึ้นสำหรับแฮ็กเกอร์ใช่ไหม”

ไม่จริง - มีอุปกรณ์ที่เรียกว่า WiFi Pineapple ที่สามารถอนุญาตให้อาชญากรไซเบอร์ทำการโจมตีดังกล่าวได้ ที่แย่ที่สุด - มีให้เพียงแค่ $ 200 โดยปกติแล้วเครื่องมือจะถูกใช้โดยผู้ที่ได้รับค่าตอบแทนจาก บริษัท ต่างๆเพื่อโจมตีเครือข่ายของตนเองเพื่อค้นหาช่องโหว่ แต่แฮกเกอร์สามารถใช้งานได้เช่นกันเพื่อจุดประสงค์ที่เลวร้าย.

โดยพื้นฐานแล้ว WiFi Pineapple สามารถสแกน SSID WiFi สาธารณะที่แพร่ภาพได้อย่างง่ายดายจากนั้นทำการออกอากาศซ้ำราวกับว่าเป็น SSID ของตัวเอง ดังนั้นอุปกรณ์ของคุณสามารถเชื่อมต่อกับเครือข่ายของอาชญากรไซเบอร์โดยไม่ได้ตั้งใจหากใช้อุปกรณ์ดังกล่าว.

นั่นเป็นสาเหตุที่คุณต้องปิดการใช้งาน WiFi หลังจากยกเลิกการเชื่อมต่อกับเครือข่าย เพื่อความปลอดภัยยิ่งขึ้นให้แน่ใจว่าอุปกรณ์ของคุณ "ลืม" เครือข่าย WiFi นี่คือวิธีทำบนแพลตฟอร์มส่วนใหญ่:

 • Windows (7, 8 / 8.1 และ 10)
 • Mac
 • Linux (บทความ + วิดีโอ)
 • iOS
 • Android

8. ตรวจสอบอีกครั้งว่าเป็นเครือข่ายที่เหมาะสม

ก่อนที่คุณจะเชื่อมต่อกับเครือข่าย WiFi สาธารณะให้ดูที่ชื่ออย่างใกล้ชิด หากเป็นรุ่นที่สะกดชื่อสถานที่ที่คุณอยู่อาจเป็นไปได้ว่าสถานที่นั้นเป็นของปลอม ตัวอย่างเช่นหากคุณอยู่ที่ Starbucks และเครือข่าย WiFi เรียกว่า "$ tarbucks" หรือ "Starbuks" เพื่อให้แน่ใจว่าคุณกำลังเข้าถึงเครือข่ายที่ถูกต้องเราขอแนะนำให้พนักงานก่อนทำการเชื่อมต่อ.

ในกรณีที่คุณต้องการทดสอบเครือข่ายเพื่อดูว่าเป็นของปลอม (ไม่ใช่สิ่งที่เราแนะนำให้ทำ) คุณสามารถลองทำสิ่งต่อไปนี้:

 • ตรวจสอบว่าเครือข่ายต้องใช้รหัสผ่าน เครือข่ายปลอมที่ติดตั้งโดยอาชญากรไซเบอร์มักไม่มีรหัสผ่านใด ๆ.
 • หากต้องการรหัสผ่านให้ป้อนรหัสผ่านผิด ใช้งานได้เฉพาะในกรณีที่เครือข่ายดั้งเดิมต้องการรหัสผ่านและคุณรู้แน่นอน แต่แนวคิดนี้คือ - หากคุณป้อนรหัสผ่านผิดไปยังเครือข่ายที่คุณสงสัยว่าเป็นของปลอมและยอมรับได้ข้อสงสัยของคุณนั้นถูกต้อง เครือข่าย WiFi ปลอมจะอนุญาตให้ทุกคนเข้าถึงได้.
 • หากคุณจัดการการเชื่อมต่อและสังเกตว่าความเร็วการเชื่อมต่อนั้นช้ามากอาจเป็นไปได้ที่เครือข่ายจะปลอม.
 • หากคุณสังเกตว่าคุณถูกเปลี่ยนเส้นทางไปยังเว็บไซต์ HTTP รุ่น HTTPS ที่คุณต้องการเข้าถึงในขณะที่เชื่อมต่อกับเครือข่ายอาจเป็นไปได้ว่าเป็นของปลอม.

9. ลงทุนในแผนข้อมูลขนาดใหญ่หรือไม่ จำกัด

คำแนะนำนี้ไม่เกี่ยวข้องกับการอยู่อย่างปลอดภัยในขณะที่คุณใช้งาน WiFi สาธารณะ แต่ก็มีความสำคัญ โดยพื้นฐานแล้วหากคุณสนใจวิธีป้องกันตัวเองจาก WiFi สาธารณะสิ่งหนึ่งที่ดีที่สุดที่คุณสามารถทำได้คือไม่ได้ใช้เลย คุณควรพิจารณาใช้แผนข้อมูลมือถือแทนโดยเฉพาะกับธนาคารออนไลน์หรือเช็คอีเมลของคุณ.

นั่นเป็นเหตุผลที่เราแนะนำให้วางแผนขนาดใหญ่หรือไม่ จำกัด คุ้มค่ากับเงินที่จ่ายและคุณยินดีที่จะรับเมื่อคุณนั่งรถไฟหรือนั่งรถบัสเป็นเวลานานและต้องการท่องเว็บเพื่อผ่านเวลา.

10. ตรวจสอบให้แน่ใจว่าไฟร์วอลล์ของอุปกรณ์ของคุณเปิดใช้งานอยู่

บางครั้งไฟร์วอลล์อาจสร้างความรำคาญ แต่มันเป็น "ความชั่วร้ายที่จำเป็น" ใน WiFi สาธารณะ สามารถป้องกันการเข้าถึงอุปกรณ์ของคุณจากภายนอกโดยไม่ได้รับอนุญาตและสามารถปกป้องคุณจากมัลแวร์บางประเภทที่ใช้ข้อมูล.

วิธีป้องกันตัวเองจาก WiFi สาธารณะ (12 คำแนะนำ)

โปรดทราบว่าไฟร์วอลล์ด้วยตัวเองจะไม่ให้การป้องกันที่ดีที่สุด แต่ถ้าคุณใช้งานร่วมกับโปรแกรมป้องกันไวรัส / มัลแวร์ที่มีประสิทธิภาพและซอฟต์แวร์ VPN คุณจะได้รับมากกว่าความปลอดภัย WiFi สาธารณะที่ดี.

11. ใช้เว็บไซต์ HTTPS เท่านั้น

หากคุณใช้เครือข่าย Wi-Fi ที่ไม่มีการเข้ารหัสคุณสามารถเพิ่มระดับความปลอดภัยที่ค่อนข้างเล็ก แต่มีประโยชน์โดยการเรียกดูเว็บไซต์ HTTPS เท่านั้น ในขณะที่แฮ็กเกอร์จะสามารถเห็นคุณทำเช่นนั้นพวกเขาตามปกติ (เน้นที่ "ปกติ") จะไม่สามารถตรวจสอบสิ่งที่คุณทำบนแพลตฟอร์มเหล่านั้น.

ดังนั้นให้แน่ใจเสมอว่าคุณเชื่อมต่อกับเว็บไซต์ที่มี URL ขึ้นต้นด้วย“ https” แทนที่จะเป็น“ http” แน่นอนถ้าอาชญากรไซเบอร์จัดการปลอมแปลงเว็บไซต์ HTTPS ความปลอดภัยพิเศษจะไม่ช่วยคุณมากเกินไป.

12. ติดตั้งส่วนขยายเบราว์เซอร์ที่ปกป้องความเป็นส่วนตัวของคุณ

การรักษาความปลอดภัยอุปกรณ์ของคุณเป็นการเริ่มต้นที่ดี แต่คุณต้องแน่ใจว่าเบราว์เซอร์ของคุณปลอดภัยจากการโจมตีทางไซเบอร์ด้วย วิธีหนึ่งที่ดีในการทำเช่นนั้นคือการใช้ส่วนขยายที่มุ่งเน้นความเป็นส่วนตัวเช่น Disconnect ซึ่งสามารถป้องกันคุณจากภัยคุกคามเช่น clickjacking และ session hijacking ได้อย่างง่ายดาย.

นอกเหนือจากการตัดการเชื่อมต่อคุณควรติดตั้งตัวบล็อกสคริปต์เช่น uMatrix และ uBlock Origin มีประโยชน์มากหากคุณลงเอยบนเว็บไซต์ที่ร่มรื่นหรือเป็นอันตรายเพราะจะป้องกันไม่ให้สคริปต์ที่ติดมัลแวร์เริ่มทำงานในพื้นหลัง.

วิธีป้องกันตัวเองจาก WiFi สาธารณะ (12 คำแนะนำ)

นอกจากนี้ส่วนขยายการต่อต้านฟิชชิ่งของ Stanford อาจพิสูจน์ได้ว่ามีประโยชน์มากในการปกป้องตัวคุณเองจากเว็บไซต์ฟิชชิ่งและข้อความบน WiFi สาธารณะ - และโดยทั่วไปสำหรับเรื่องนั้น.

วิธีการอยู่อย่างปลอดภัยบน Public WiFi - The Bottom Line

การรักษาความปลอดภัย WiFi สาธารณะนั้นค่อนข้างลำบากโดยเฉพาะอย่างยิ่งเนื่องจากฮอตสปอตหลายแห่งไม่ใช้การเข้ารหัสใด ๆ เพื่อปกป้องการสื่อสารออนไลน์ของคุณ แม้แต่เครือข่ายที่ใช้การเข้ารหัสก็สามารถเผชิญกับภัยคุกคามทางไซเบอร์ทุกประเภทและการติดมัลแวร์ได้.

โชคดีที่มีวิธีที่จะทำให้ตัวคุณเองปลอดภัยในที่สาธารณะ WiFi:

 • ติดตั้งซอฟต์แวร์ป้องกันไวรัส / มัลแวร์บนอุปกรณ์ทั้งหมดของคุณและปรับปรุงให้ทันสมัยอยู่เสมอ.
 • ใช้บริการ VPN เพราะจะเป็นการเพิ่มการเข้ารหัสอีกชั้นหนึ่ง.
 • ตรวจสอบให้แน่ใจว่าคุณไม่ได้เชื่อมต่อกับเว็บไซต์ HTTP - เฉพาะ HTTPS เท่านั้น.
 • ติดตั้งเบราว์เซอร์ของคุณด้วยส่วนขยายที่ปกป้องความเป็นส่วนตัวของคุณเช่น Disconnect เครื่องมือต่อต้านฟิชชิ่งของ Stanford, uMatrix และ uBlock Origin.
 • เชื่อมต่อกับเครือข่ายที่เข้ารหัสด้วย WPA2 เท่านั้น.
 • เปิดใช้งานไฟร์วอลล์ของอุปกรณ์ทั้งหมดของคุณ.
 • ตรวจสอบให้แน่ใจว่าคุณกำลังเชื่อมต่อกับเครือข่าย WiFi ที่ถูกต้องไม่ใช่ของปลอม.
 • อย่าแชร์ข้อมูลส่วนบุคคลผ่าน WiFi สาธารณะและไม่ทำธุรกรรมออนไลน์ใด ๆ ยกเว้นว่าคุณใช้ VPN แน่นอน.
 • ปิด WiFi ในอุปกรณ์ของคุณหลังจากตัดการเชื่อมต่อจากเครือข่าย.
 • จัดเตรียมอุปกรณ์ทั้งหมดของคุณด้วยหน้าจอความเป็นส่วนตัว.
 • สุดท้ายหากคุณหวาดระแวงอย่างยิ่งเพียงใช้แผนข้อมูลแทน.
วิธีป้องกันตัวเองจาก WiFi สาธารณะ (12 คำแนะนำ)
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

70 − = 65

map