تاریخچه VPN و آینده فناوری VPN |


با این حال ، قبل از شروع بحث در مورد تاریخچه VPN ، اجازه دهید سریع نگاهی بیندازیم که واقعاً یک VPN چیست ، تا سوء تفاهم یا سردرگمی وجود داشته باشد.

VPN چیست؟?

VPN مخفف شبکه خصوصی مجازی است ، و این سرویس است که از پروتکل های مختلف تونل زنی برای رمزگذاری اتصالات آنلاین استفاده می کند ، و آدرس های IP کاربر را پنهان می کند تا به مردم اجازه دهد از جغرافیای بلوک دور شوند و از مرور امن لذت ببرند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد VPN کسب کنید ، احساس رایگان کنید که راهنمای جامع ما را بخوانید.

تاریخچه فناوری و خدمات VPN

چه زمانی اختراع VPN شد و چه کسی از فناوری VPN اختراع کرد?

تاریخچه VPN از سال 1996 شروع می شود ، هنگامی که یک کارمند مایکروسافت (بیشتر منابع می گویند Gurdeep Singh-Pall) شروع به تولید پروتکل تونلینگ Peer to Peer (PPTP) کرده است. در سال 1999 مشخصات آن منتشر شد. با گذشت زمان ، VPN و مفهوم پشت این فناوری به شدت تغییر کرده است.

شرکت های بزرگ - نقطه شروع تاریخ VPN

فن آوری VPN در ابتدا فقط توسط شرکت ها و سازمان های بزرگ برای اهداف خاص خود توسعه داده شد ، و این به معنای متوسط ​​کاربران آنلاین نبود. شرکت ها برای ایجاد ارتباط و اشتراک فایل بین دفاتر مختلف به روشی امن و خصوصی احتیاج داشتند و این امکان را برای کارمندان فراهم می آورد که از راه دور به پرونده های مهم دسترسی پیدا کنند بدون اینکه خطری برای استفاده کاربران غیرمجاز از سرقت داده های حساس وجود داشته باشد..

خوب ، این همان جایی است که VPN ها بازی شدند. آنها به کارمندان امکان دسترسی به یک شبکه تجاری خصوصی را دادند و به آنها اجازه می دادند داده های شرکت را از هر جای دنیا مشاهده کنند ، گویی در دفتر هستند..

با گذشت زمان ، استانداردهای رمزگذاری قدرتمندتری برای ایمن سازی بیشتر ارتباطات تجاری شروع به کار کردند.

شبکه های خصوصی مجازی برای همه کاربران اینترنت - مرحله بعدی

VPN ها ابزارهای تجاری منحصر به فرد برای مدت طولانی باقی نمی ماند. طولی نکشید که مردم بدانند که حتی کاربر آنلاین شما می تواند از مزایای آنچه VPN ارائه می دهد بهره مند شود. خیلی زود ، ارائه دهندگان VPN شخص ثالث (مانند CactusVPN) برای ارائه این فناوری به مصرف کنندگان در بازار ظاهر شدند.

تکامل اینترنت تحول شگفت انگیز جدیدی را به همراه آورد ، اما همچنین کاربران آنلاین را در معرض سانسور اینترنت ، تهدیدات هکرها ، داده کاوی و تبلیغات در اسپم قرار داد. همه اینها به بازار جوان VPN کمک کرده است تا هرچه بیشتر مردم با استفاده از VPN ها فهمیده شوند ، تنها کارهایی بود که می توانند برای محافظت از حریم خصوصی خود در اینترنت انجام دهند..

چرا ارائه دهندگان خدمات VPN بسیار محبوب می شوند

  • رسوایی های حریم خصوصی مانند نشت Wikileaks و ادوارد اسنودن باعث شده است تا مردم بیشتر و بیشتر از حقوق حفظ حریم خصوصی آنلاین خود و نحوه استفاده آژانس های دولتی ، ISP ها و شرکت ها از آنها آگاه شوند..
  • بسترهای نرم افزاری مانند Netflix ، iPlayer BBC ، NOW TV و Hulu به وجود آمدند و به کاربران آنلاین پیشنهاد می دهند به تنهایی محتوای ویدئویی در صورت تقاضا دسترسی داشته باشند ، اما به طور همزمان محدود کننده جغرافیایی آن هستند تا همگان نتوانند از آن لذت ببرند. مردم در سراسر جهان استفاده از خدمات VPN را برای انسداد و دسترسی به سیستم عاملهای محتوا مانند آن شروع کردند.
  • برخی کشورها و مناطقی مانند روسیه ، چین و خاورمیانه سیاستهای سختگیری در استفاده از اینترنت دارند و - در نتیجه - محتوای آنلاین زیادی را سانسور می کنند. خدمات VPN به کاربران آنلاین در چنین کشورها و مناطق کمک کرده است تا در سالهای گذشته محدودیت های ناعادلانه را دور بزنند.
  • حملات جرایم سایبری و آسیب پذیری های WiFi باعث شده است تا کاربران اینترنت از دسترسی شخصی به شبکه ها در شبکه های ناامن و چگونگی انجام اقدامات امنیتی اضافی ، نسبت به چگونگی در معرض خطر بودن اطلاعات شخصی آنها آگاه شوند..

به یک VPN قابل اعتماد نیاز دارید؟ CactusVPN شما را پوشانده است!

سرویس VPN ما بیش از توانایی محافظت از هویت آنلاین شما را دارد. ما از رمزگذاری AES پیشرو در صنعت استفاده می کنیم تا تمام داده ها و ترافیک اینترنت شما را ایمن نگه داریم تا تجربه مرور شما را به شکلی که باید تجربه کند - ایمن و خصوصی.

از این گذشته ، سرورهای پر سرعت ما از فناوری IP مشترک استفاده می کنند ، به این معنی که هیچ فرصتی وجود ندارد که آدرس های IP سرورهای ما به شما ردیابی شوند.

و نگران نباشید - ما هیچ یک از داده های شما را وارد نمی کنیم. ما یک سیاست دقیق بدون ورود به سیستم داریم. اوه ، CactusVPN همچنین به Killswitch مجهز شده است تا مطمئن شوید هویت آنلاین شما هرگز در معرض دید شما قرار نمی گیرد - حتی در هنگام مواجهه با مشکلات اتصال.

برنامه CactusVPN

هنوز قانع نشده؟ مشکلی وجود ندارد - ما یک آزمایش 24 ساعته رایگان ارائه می دهیم ، بنابراین می توانید قبل از انتخاب اشتراک ، بررسی کنید که آیا سرویس VPN ما می تواند تمام نیازهای شما را برآورده سازد یا خیر. و حتی پس از انتخاب برنامه ، همچنان تحت پوشش ضمانت 30 روزه برگشت پول ما قرار خواهید گرفت.

آینده خدمات VPN

VPN در سالهای آینده بیشتر و بیشتر می شود. با محاسبات ما ، دیدن هر کاربر آنلاین با استفاده از VPN در هر زمان مرور وب در آینده کاملاً امکان پذیر خواهد بود - بله ، حتی کاربران کشورهای کمتر توسعه یافته (با توجه به اینکه یک VPN می تواند امروزه هر جایی بین 5 تا 10 دلار هزینه کند). هر ماه).

آینده VPN

و ما فقط حدس نمی زنیم طبق تحقیقات ، تعداد کاربران VPN طی 2 سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. در واقع بین 166 تا 2018 رشد 165 درصدی وجود داشته است. حتی جالب تر ، کشورهای کمتر توسعه یافته هم اکنون بهترین بازارهای VPN در مقایسه با کشورهای جهان اول مانند ایالات متحده ، استرالیا ، انگلیس یا آلمان هستند..

همین داده ها نشان می دهد که حدود 5٪ از کاربران اینترنت هر روز از VPN استفاده می کنند. تعداد کل کاربران آنلاین در حال حاضر تقریباً 3.58 میلیارد نفر است ، به این معنی که حدود 1.79 میلیارد نفر به طور روزانه از یک VPN استفاده می کنند..

با اطمینان می توان گفت که این تعداد همچنان در آینده رو به رشد خواهد بود ، زیرا تعداد بیشتری از افراد در واقع کشف می کنند که VPN ها چقدر مفید هستند ، و سانسور دولت و نقض داده ها چه تهدیدهای بزرگی است.

در مورد آینده فناوری VPN خود ، کارشناسان صنعت انتظار دارند تحولات جدیدی از قبیل:

  • پروژه های منبع باز
  • انسداد پروتکل
  • احراز هویت رمزگذاری شده ناشناس
  • تمرکز روی کنترل دسترسی به شبکه
  • احراز هویت چند عاملی
  • اتوماسیون کامل مشتری VPN

چگونه آینده VPN ها را می بینید?

در حالی که تحقیقات ما موفق شده است به ما نشان دهد نگاهی اجمالی برای آینده ممکن است در مورد VPN ها داشته باشد ، ما همچنین علاقه مندیم که نظرات شما در مورد این موضوع را بشنویم. بنابراین ، به ما اجازه دهید - و بقیه خوانندگان ما - بدانید که چگونه فکر می کنید VPN در آینده نزدیک یا دور تغییر خواهد کرد.

تاریخچه VPN و آینده فناوری VPN |
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

52 + = 57

map