آیا VPN شما را از ویروس محافظت می کند؟ ویروس چیست؟ |


خوب ، اینجا همه چیزهایی که باید در مورد آن بدانید وجود دارد:

ویروس رایانه چیست و چگونه کار می کند?

ویروس رایانه نوعی نرم افزارهای مخرب (نرم افزارهای مخرب) است که برای تغییر نحوه عملکرد یک دستگاه برنامه ریزی شده است. ویروس ها اغلب در حال تکثیر هستند و اگر کاربر اقدامات خاصی انجام دهد ، می تواند از رایانه به رایانه دیگر نیز سرایت کند.

ویروس های رایانه ای معمولاً از طریق پیوست ها و پیوندهای مخرب پخش می شوند. اگر از این طریق با آنها تعامل داشته باشید ، دستگاه شما را آلوده می کنند. با این حال ، آنها معمولاً بلافاصله فعال نخواهند شد. درعوض ، آنها تا زمانی که برنامه شما باز نشوند یا ویروس خود را به آن متصل کنند ، خفته نخواهند ماند. وقتی این اتفاق بیفتد ، ویروس شروع به آلوده کردن سایر فایلها / برنامه ها در سیستم شما خواهد کرد. حتی ممکن است آدرس ایمیل شما را بگیرد و سعی کند خود را در مخاطبین خود پخش کند.

برخی از کارهایی که ویروس رایانه می تواند انجام دهد شامل موارد زیر است:

 • پخش در رایانه های دیگر در یک شبکه.
 • ورود به سیستم ضربه زدن به کلیدهای خود را.
 • مخاطبین خود را هرزنامه کنید.
 • پرونده های عادی و فایل های سیستم را خراب کنید.
 • اطلاعات ورود به سیستم و اطلاعات مالی را جمع آوری کنید.
 • دسترسی از راه دور هکر را به دستگاه خود بدهید.

تفاوت بین ویروس ها و بدافزارها چیست?

بسیاری از افراد اغلب ویروس های رایانه ای و بدافزارها را با هم مخلوط می کنند. در اینجا تفاوت وجود دارد - ویروس رایانه نوعی نرم افزارهای مخرب است که در صورت انجام اقدامات خاص کاربر می تواند خود را تکرار کند. از طرف دیگر ، بدافزار نرم افزاری مخرب است و علاوه بر ویروس ها ، دسته های مضر دیگری را نیز شامل می شود. اگر می خواهید در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید ، این لینک را دنبال کنید.

انواع ویروس های رایانه ای

1. ویروس های اقدام مستقیم

این نوع ویروس های رایانه ای سالها پیش در مورد هکرها بسیار رایج بوده است ، اما آنها دیگر به دفعات مورد استفاده قرار نمی گیرند. بیشتر به این دلیل است که آنها "قابل اعتماد" نیستند.

مانند اکثر ویروس ها ، ویروس های با عملکرد مستقیم فقط هنگامی شروع می شوند که کاربر پیوست آلوده را باز کند ، یا یک فایل اجرایی مخرب را اجرا کند. با این حال ، لحظه بسته شدن پیوست یا پرونده ، ویروس متوقف خواهد شد.

2. ویروس های چند شکل

ویروس های پلی مورفیک بسیار خطرناک هستند زیرا تشخیص آنها دشوار است - حتی با وجود نرم افزار ضد ویروس قابل اعتماد. این همه به دلیل نحوه کار آنهاست - این ویروس ها می توانند رمزگذاری و رمزگذاری خود را تغییر دهند ، این چیزی است که بیشتر برنامه های امنیتی برای یافتن ویروس اسکن می کنند..

آیا VPN شما را از ویروس محافظت می کند؟ ویروس چیست؟ |

هنگامی که این نوع ویروس دستگاهی را آلوده کند ، شروع به تکثیر خود می کند. با این حال ، نسخه های تکراری آن ممکن است تغییر کند تا عملکرد متفاوت دیگری داشته باشد.

3. هواپیماربایان مرورگر

هواپیماربایان مرورگر توسط هکرها برای هدایت قربانیان به وب سایت های فیشینگ و مخرب استفاده می شوند. در اصل ، ویروس کنترل مرورگر شما را به دست می گیرد. هر بار که آدرس خاصی را وارد می کنید ، به یک وب سایت فیشینگ هدایت می شوید.

در حالی که مجرمان سایبری غالباً از هواپیماربای مرورگر استفاده می کنند ، با نرم افزار ضد ویروس به راحتی قابل شناسایی و حذف هستند.

4. ویروس های اسکریپت وب

ویروس های اسکریپت وب به برنامه نویسی وب سایت حمله می کنند - به طور معمول کدنویسی که مسئول نمایش پیوندها ، طرح بندی صفحه ، فیلم ها و تصاویر است. ویروس کدگذاری را تغییر می دهد و باعث می شود عناصر بصری مخرب نباشند. هرگاه کاربر با آنها تعامل داشته باشد ، دستگاه آنها آلوده می شود. برخی ویروس ها حتی اسکریپت های استخراج رمزنگاری را اجرا می کنند ، که می تواند به CPU دستگاه شما آسیب برساند.

این نوع ویروس ها تقریباً همیشه در یک وب سایت فیشینگ وجود دارند ، اما وب سایت های قانونی نیز می توانند به آنها آلوده شوند. اگرچه برنامه های آنتی ویروس به راحتی آنها را ردیابی می کنند و می توانید از اجرای آنها با مسدود کننده های اسکریپت جلوگیری کنید.

5- ویروس FAT (جدول تخصیص پرونده)

این ویروس ها بیشتر کاربران مایکروسافت را هدف قرار می دهند ، اما می توانند سیستم عامل های دیگر را نیز آلوده کنند. FAT برای ذخیره اطلاعات در مورد مکان کلیه پرونده ها در هارد دیسک استفاده می شود.

ویروس های FAT اغلب خود را در بین پرونده های سیستم پنهان می کنند و هنگامی که ارتباط با پرونده مخرب برقرار شود ، کل FAT را آلوده می کنند. ویروس های FAT فایلهای FAT را حذف یا بازنویسی می کنند ، و باعث می شوند سیستم غیرقابل استفاده باشد و باعث از بین رفتن جدی داده ها می شود.

6. ویروس های ماکرو

ویروس های ماکرو اغلب برای آلوده کردن نرم افزار پردازشگر کلمه مانند Microsoft Word استفاده می شوند. همانطور که از نام آن پیداست ، ویروس به زبان کلان نوشته شده است - زبان برنامه نویسی استاندارد که توسط برنامه های پردازش کلمه استفاده می شود.

ویروس های ماکرو برای جاسازی کد مخرب در برنامه پردازشگر کلمه یا درون اسناد و صفحه گسترده تنظیم شده اند. پس از باز کردن برنامه یا پرونده آلوده ، ویروس شروع به کار می کند.

پس از اتمام ویروس آلودگی سایر فایلهای مرتبط با نرم افزار ، می توانید شروع به تغییر محتوای اسناد یا گرفتن آدرس ایمیل برای ارسال پیوستهای مخرب به افراد دیگر کنید..

7. ویروس های چند جانبه

این ویروس ها (ویروس های ترکیبی نیز خوانده می شوند) برای مقابله با آنها بسیار ناامید کننده هستند زیرا به روش های مختلفی از طریق سیستم پخش می شوند. چگونگی انجام این کار بستگی به نحوه برنامه ریزی آنها دارد,

به طور کلی ، ویروس چند جانبه بخش بوت رایانه را آلوده می کند ، به این معنی که هر بار که سیستم عامل شروع به کار می کند ، ویروس شروع می شود. از این گذشته ، ویروس حتی خود را به دیسک سخت متصل می کند.

8. پرونده ویروس های آلوده کننده

یک نوع ویروس بسیار استاندارد. برنامه ریزی شده است تا خود را به پرونده هایی که باز کرده اید بپیوندید و مثلاً از فایلهای Word مانند - بیشترین استفاده استفاده کنید. در طی یک دوره زمانی سریع ، ویروس فایل را به طور کامل بر عهده می گیرد. همچنین ، هر بار که پرونده را باز کرده و از آن استفاده می کنید ، اجرا می شود.

9. ویروس های مقیم

ویروس های مسکونی بسیار خطرناک هستند زیرا می توانند خود را در حافظه دستگاه مخفی کنند. به همین دلیل ، می تواند به راحتی هر پرونده ای را که در آن سیستم اجرا شده است ، آلوده کند. از این بدتر ، اکثر ویروس های مقیم قادر به بارگذاری ماژول تکثیر خود در حافظه هستند. در واقع ، این یک روش جالب برای گفتن این است که آنها می توانند پرونده های دیگر را بدون نیاز به اجرای آنها در ابتدا به آنها آلوده کنند.

آیا VPN شما را از ویروس محافظت می کند؟ ویروس چیست؟ |

هر زمان که سیستم عامل شروع به کار کرد ، ویروس های مسکونی تمایل به اجرا دارند. برخی از آنها حتی می توانند خود را به نرم افزار آنتی ویروس / آنتی ویروس وصل کنند تا بتوانند پرونده هایی را که توسط آن اسکن می شوند آلوده کنند.

10- ویروس را ویرایش کنید

ویروس های Overwrite می توانند بسیار ناامید کننده باشند. در اصل ، آنچه آنها انجام می دهند این است که یک فایل یا نرم افزار را آلوده می کنند ، و حذف تمام محتویات آن ، و سپس بازنویسی داده ها در حافظه سیستم.

بسیاری از مردم فکر می کنند ویروس رونویسی ویروس آن چندان مضر نیست ، اما ویروس می تواند بعضی از برنامه نویسان اصلی را از بین ببرد ، و این برنامه را غیر قابل استفاده می کند. بنابراین می تواند صدمات زیادی به یک سیستم عامل وارد کند.

چگونه ویروس های رایانه ای را تشخیص دهیم

اگر یک برنامه آنتی ویروس نصب کرده باشید ، معمولاً هنگام آلوده شدن دستگاه به شما هشدار می دهد. با این حال ، اگر شما یکی از آنها را ندارید ، یا فقط می خواهید در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید ، در اینجا علائم معمول مربوط به عفونت ویروس رایانه است:

 • صداهای عجیب و غریب هارد دیسک - بسیاری از ویروس ها دوست دارند هارد رایانه را هدف قرار دهند. اگر در حال حاضر از رایانه استفاده نمی کنید اما روشن است ، و فعالیت سخت درایو سخت را می شنوید (صداهای مداوم و صداهای چرخان) ، به احتمال زیاد با ویروس رایانه سر و کار دارید.
 • کمبود فضای هارد دیسک - ویروس ها همچنین با گرفتن فضای زیادی می توانند به دیسک سخت شما آسیب برساند. اگر به طور ناگهانی متوجه شدید فضای شما تمام نشده است ، احتمالاً ویروسی انواع فایلهای مخرب را بر روی دستگاه شما نصب کرده است.
 • فعالیت CPU شدید - اگر دمای CPU شما به مراتب بالاتر از حد معمول است ، و شما از آن برای پخش هرگونه بازی ویدئویی خواستار استفاده نمی کنید ، این احتمال وجود دارد که با ویروس رایانه ای رمزنگاری معدن سروکار داشته باشید..
 • پیام های پاپ آپ - شما شروع به دیدن تبلیغات و پیام های تصادفی پاپ آپ در مرورگر و دسک تاپ خود می کنید. با تبلیغات ارتباط برقرار نکنید (و این شامل کلیک کردن بر روی "x" برای بستن آنهاست) زیرا احتمالاً دستگاه شما را با ویروس ها و بدافزارهای بیشتری آلوده می کند.
 • رفتار دستگاه لگد - اگر به طور ناگهانی کامپیوتر شما شروع به کار کند کند ، احتمالاً به این دلیل است که ویروس حافظه سیستم را اشغال می کند.
 • فعالیت پرونده مشکوک است - شما متوجه می شوید بسیاری از پرونده های شما حذف شده و یا به یک فهرست دیگر منتقل شده اند ، در حالی که پرونده های جدید جای خود را گرفته اند.
 • ترافیک شبکه بالا - اگر توجه دارید که فعالیت شبکه بسیار زیاد است که حتی از وب استفاده نمی کنید ، ادامه دارد ، احتمال زیادی وجود دارد که ویروسی با بارگیری ها و بارگذاری ها به اینترنت شما سیل بزند..
 • خرابی ها و خطاها - سیستم شما شروع به صورت تصادفی در یخ زدگی ها ، خرابی ها و پیام های خطایی می کند که برنامه ها را باز و بسته می کنند.
 • مشکلات مرورگر - مرورگر وب شما اقدام عجیب و غریب می کند. هدایت شما به وب سایتهای سایه دار هدایت می شود ، صفحه اصلی را نمایش می دهد ، و نوارهای ابزار جدید با ظاهر ناخواسته در آن ظاهر می شوند.
 • مشکلات نرم افزاری امنیتی - هر وقت سعی می کنید یک برنامه آنتی ویروس را اجرا یا نصب کنید ، قادر به انجام این کار نیستید. شما معمولاً پیام های خطای عجیبی دریافت می کنید و دلیل دقیقی برای عدم امکان انجام این کار به شما نمی دهند.
 • ایمیل (های) ربوده شده - دوستان ، خانواده و همکارانتان شروع می کنند به شما می گویند که آنها پیوست های عجیب و غریب از آدرس ایمیل شما دریافت می کنند. در این حالت ، ویروس احتمالاً آن را به دست گرفته است و سعی دارد از طریق پیوست ها و پیوندهای مخرب به رایانه های دیگر نیز سرایت کند.

به خاطر داشته باشید که بیشتر این علائم همچنین می توانند به عفونت بدافزار اشاره کنند.

آیا VPN شما را از ویروس محافظت می کند?

به عبارت ساده ، نه. حقیقت این است که VPN و محافظت از ویروس واقعاً دست به دست هم نمی دهند.

یک VPN برای محافظت از ترافیک آنلاین و داده های شما در اینترنت طراحی شده است ، اما نمی تواند دستگاه شما را از عفونت های ویروس رایانه محافظت کند. رمزگذاری مورد استفاده برای انجام این کار برنامه ریزی نشده است - لازم به ذکر نیست که یک سرویس VPN برای کار به یک اتصال اینترنتی فعال نیاز دارد..

آیا VPN شما را از ویروس محافظت می کند؟ ویروس چیست؟ |

از طرف دیگر ، ویروس رایانه ای می تواند دستگاه شما را ویران کند حتی اگر از وب جدا نشده باشید.

ارائه دهندگان نرم افزار آنتی ویروس / آنتی ویروس زیادی برای انتخاب وجود دارد ، اما توصیه های ما Malwarebytes و ESET هستند.

البته ، هر زمان که به اینترنت دسترسی دارید ، باید از VPN استفاده کنید. استفاده از آن در کنار نرم افزار آنتی ویروس یک روش بسیار هوشمندانه برای ایمن ماندن در وب است.

برای استفاده از آنتی ویروس خود به یک VPN قابل اعتماد احتیاج دارید?

CactusVPN فقط خدمتی است که شما نیاز دارید. ما از رمزگذاری سطح بالا (مانند AES) و پروتکل های ایمن (مانند SoftEther و OpenVPN) برای محافظت از ترافیک آنلاین خود در هر زمان که در اینترنت هستید استفاده می کنیم. به علاوه ، ما هیچ سیاهه ای را ذخیره نمی کنیم ، بنابراین حریم خصوصی شما با ما کاملاً ایمن خواهد بود.

تمام کاری که باید انجام دهید برای لذت بردن از همه موارد ثبت نام شده و برنامه های کاربر پسند ما را بر روی سکوی مورد نظر خود بارگیری کنید.

اوه ، و ما همچنین باید این نکته را ذکر کنیم که می توانید CactusVPN را در صورت تمایل بصورت رایگان 24 ساعته امتحان کنید. از این گذشته ، ما همچنین 30 روز ضمانت برگشت پول را ارائه می دهیم ، بنابراین شما تقریباً بدون هیچ گونه خطری خرید می کنید.

نحوه جلوگیری از ویروس های رایانه ای از آلوده شدن دستگاه شما

در اینجا لیستی سریع از همه کارهایی که می توانید انجام دهید برای کاهش احتمال ابتلای دستگاه شما به ویروس های رایانه ای است:

 • قبل از هر چیز یکی از برنامه های ضد ویروسی که در بالا به آن اشاره کردیم استفاده کنید. برخی از برنامه ها ممکن است به عنوان نرم افزار ضد ویروس شناخته شوند ، اما همه یکسان هستند - ویروس نوعی نرم افزار مخرب است ،.
 • اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل و نرم افزار آنتی ویروس / آنتی ویروس شما همیشه به روز است. حتی کوچکترین بروزرسانی می تواند حاوی برخی از تغییرات امنیتی باشد که ویروس های مضر را در معرض خطر قرار دهد.
 • اگر سیستم عامل شما دارای فایروال است ، آن را روشن کنید. تنظیمات پیش فرض آن ممکن است بسیار قابل اعتماد نباشد ، اما هنوز یک لایه امنیتی اضافی است.
 • به هیچ پیام الکترونیکی یا پیامهای دریافتی پاسخ ندهید. آنها می توانند شما را به یک وب سایت مخرب تغییر مسیر دهند ، یا شما را در بارگیری فایل های دلخواه آلوده به ویروس فریب دهند. اگر می خواهید در مورد فیشینگ و نحوه شناسایی حملات فیشینگ اطلاعات بیشتری کسب کنید ، این لینک را دنبال کنید.
 • با برنامه آنتی ویروس خود اسکن های منظم را انجام دهید - ترجیحا روزانه. همچنین ، مطمئن شوید که قبل از باز کردن ، پرونده ای را که بارگیری کرده اید اسکن کنید.
 • مسدود کننده های اسکریپت را در مرورگر خود نصب کنید. توصیه می کنیم از uMatrix و uBlock Origin استفاده کنید. عادت کردن با آنها ممکن است در ابتدا کمی طول بکشد ، اما حتی از دسترسی وب سایت های فیشینگ هنگام اجرای اسکریپت ها و تبلیغات آلوده به ویروس نیز جلوگیری می کنید..
 • افزونه های کلیک برای پخش را نیز در مرورگرهای خود فعال کنید ، زیرا آنها از اجرای اسکریپت های جاوا و فلش جلوگیری می کنند ، مگر اینکه به طور خاص به آنها بگویید که با تعامل با یک فیلم یا تبلیغات ، این کار را انجام دهند. در اینجا نحوه فعال کردن آنها در تقریباً همه مرورگرها آورده شده است.
 • اگر برنامه های قدیمی و منسوخ بر روی سیستم خود نصب کرده اید که به ندرت از آنها استفاده نمی کنید یا اصلاً از آنها استفاده نمی کنید ، آنها را حذف کنید. ویروس ها می توانند از آسیب پذیری های امنیتی که دیگر در آنها وصله نشده اند استفاده کنند.
 • فایلهای طراحی شده را بارگیری نکنید. پرونده 23Kb .bat یا .exe که ادعا می کند نصب کننده یک بازی ویدیویی جدید است به احتمال زیاد ویروس در مبدل است.
 • اگر برنامه یا نمادهای جدیدی را روی سیستم خود مشاهده کرده اید که آنها را نمی شناسید ، آنها را اسکن کرده و آنها را حذف کنید.

چگونه می توان از ویروس های رایانه ای خلاص شد

اگر سیستم عامل شما به ویروس آلوده شود ، بهترین شرط شما برای راه اندازی مجدد آن در حالت ایمن است. اما قبل از انجام این کار ، مطمئن شوید که یک هارد اکسترنال ، سی دی / دی وی دی یا حافظه چوب با نرم افزار آنتی ویروس روی آن دارید.

آیا VPN شما را از ویروس محافظت می کند؟ ویروس چیست؟ |

هنگامی که در حالت Safe Mode هستید ، از وب جدا شوید و فایلهای موقتی را که پیدا کرده اید ، حذف کنید. احتمالاً بسیاری از آنها توسط ویروس اضافه شده اند و حذف پرونده های موقتی باعث می شود روند اسکن سریعتر انجام شود.

پس از اتمام کار ، باید برنامه آنتی ویروس خود را راه اندازی کرده و اسکن کامل سیستم خود را اجرا کنید. اگر نصب نشده است ، برای نصب آن از CD / DVD ، هارد اکسترنال یا چوب حافظه استفاده کنید. پس از آن ، مرورگرهای خود را بررسی کنید تا ببینید آیا باید تنظیمات صفحه اصلی خود را ویرایش کنید یا خیر. اگر هر نوار ابزار یا تبلیغات عجیب را مشاهده کردید ، فقط در صورت امکان مرورگرها را مجدداً نصب کنید. در غیر اینصورت ، آنها را بردارید ، دستگاه را مجدداً راه اندازی کنید و نصب را در حالت عادی سیستم انجام دهید.

لطفاً در نظر داشته باشید که تمام این نکات ممکن است 100٪ از زمان کار نکند. اگر نمی توانید هر یک از آن مراحل را انجام دهید ، یا اگر کامپیوتر یا سیستم عامل شما به دلیل ویروس خیلی آسیب دیده باشد ، باید آن را به یک تکنسین تخصصی ببرید. اگر نیاز دارید که ویروس را به طور دستی از رجیستری سیستم خود حذف کنید ، باید همین کار را انجام دهید - به خصوص اگر تجربه ای در این زمینه ندارید. حذف پرونده اشتباه می تواند به سیستم عامل شما آسیب جدی برساند.

اگر قوانین کشور شما جرایم سایبری را پوشش می دهد ، باید با مقامات تماس بگیرید - به ویژه اگر هکر اطلاعات مالی و شخصی با ویروس را از شما دزدیده باشد.

خط پایین

بنابراین ، ویروس رایانه چیست و چگونه کار می کند?

خوب ، این بسیار ساده است - این یک نوع نرم افزارهای مخرب است که می تواند خود را تکرار کند ، و اگر کاربر برخی اقدامات را انجام دهد ، سایر رایانه ها را در شبکه با کد مخرب آلوده کند. هکرها غالباً از ویروس های رایانه ای استفاده می کنند تا دستگاه ها غیرقابل استفاده شوند و اطلاعات حساس افراد را بدزدند.

آیا VPN در برابر ویروس ها محافظت می کند؟ آیا فقط از یک VPN در وب استفاده می کنید ، ایمن هستید?

خوب ، نه واقعاً یک VPN برای محافظت در برابر ویروس ها طراحی نشده است. این شما را از تهدیدات مختلف آنلاین محافظت می کند ، اما نمی تواند دستگاه شما را از ویروس ها و بدافزارها ایمن نگه دارد. فقط یک برنامه آنتی ویروس می تواند این کار را انجام دهد.
دقیقا به همین دلیل است که هر زمان که در اینترنت هستید باید از VPN در کنار یک برنامه آنتی ویروس / ضد ویروس استفاده کنید.

آیا VPN شما را از ویروس محافظت می کند؟ ویروس چیست؟ |
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 3 = 12

VPN ปกป้องคุณจากไวรัสหรือไม่ ไวรัสคืออะไร |


นี่คือทุกสิ่งที่คุณจำเป็นต้องรู้เกี่ยวกับ:

ไวรัสคอมพิวเตอร์คืออะไรและทำงานอย่างไร?

ไวรัสคอมพิวเตอร์เป็นมัลแวร์ประเภทหนึ่ง (ซอฟต์แวร์ที่เป็นอันตราย) ซึ่งตั้งโปรแกรมให้เปลี่ยนวิธีการทำงานของอุปกรณ์ ไวรัสมักจะจำลองตัวเองและสามารถแพร่กระจายจากคอมพิวเตอร์หนึ่งไปยังอีกเครื่องหนึ่งได้หากผู้ใช้ดำเนินการบางอย่าง.

ไวรัสคอมพิวเตอร์มักแพร่กระจายผ่านทางไฟล์แนบและลิงก์ที่เป็นอันตราย หากคุณโต้ตอบกับพวกเขาพวกเขาจะติดอุปกรณ์ของคุณ อย่างไรก็ตามโดยปกติจะไม่สามารถใช้งานได้ทันที แต่จะยังคงอยู่จนกว่าคุณจะเปิดโปรแกรมหรือไฟล์ไวรัสที่แนบมา เมื่อสิ่งนั้นเกิดขึ้นไวรัสจะเริ่มติดไวรัสไฟล์ / โปรแกรมอื่น ๆ ในระบบของคุณ อาจใช้เวลามากกว่าที่อยู่อีเมลของคุณและพยายามแพร่กระจายตัวเองไปยังผู้ติดต่อของคุณ.

บางสิ่งที่ไวรัสคอมพิวเตอร์สามารถทำได้ ได้แก่ :

 • แพร่กระจายไปยังคอมพิวเตอร์เครื่องอื่นบนเครือข่าย.
 • การบันทึกการกดแป้นของคุณ.
 • สแปมผู้ติดต่อของคุณ.
 • ไฟล์และไฟล์ระบบเสียหายปกติ.
 • รวบรวมหนังสือรับรองการเข้าสู่ระบบและข้อมูลทางการเงิน.
 • ให้การเข้าถึงระยะไกลของแฮ็กเกอร์กับอุปกรณ์ของคุณ.

ความแตกต่างระหว่างไวรัสและมัลแวร์คืออะไร?

หลายคนมักทำให้ไวรัสคอมพิวเตอร์และมัลแวร์ปะปนกัน นี่คือความแตกต่าง - ไวรัสคอมพิวเตอร์เป็นมัลแวร์ประเภทหนึ่งที่สามารถทำซ้ำตัวเองได้หากผู้ใช้ดำเนินการบางอย่าง ในทางกลับกันมัลแวร์เป็นซอฟต์แวร์ที่เป็นอันตรายและรวมถึงประเภทที่เป็นอันตรายอื่น ๆ อีกมากมายนอกเหนือจากไวรัส หากคุณต้องการเรียนรู้เพิ่มเติมให้ไปที่ลิงก์นี้.

ประเภทของไวรัสคอมพิวเตอร์

1. ไวรัสการกระทำโดยตรง

ไวรัสคอมพิวเตอร์ประเภทนี้เคยเป็นที่นิยมของนักแฮกเกอร์มาหลายปีแล้ว แต่ไม่ได้ใช้บ่อยนัก ส่วนใหญ่เป็นเพราะพวกเขาไม่ "เชื่อถือได้"

เช่นเดียวกับไวรัสส่วนใหญ่ไวรัสการกระทำโดยตรงเริ่มทำงานเมื่อผู้ใช้เปิดไฟล์แนบที่ติดไวรัสหรือเรียกใช้ไฟล์ปฏิบัติการที่เป็นอันตราย อย่างไรก็ตามเมื่อสิ่งที่แนบหรือไฟล์ถูกปิดไวรัสจะหยุดทำงาน.

2. ไวรัส polymorphic

ไวรัส Polymorphic นั้นอันตรายมากเพราะตรวจจับได้ยาก - แม้ว่าจะมีซอฟต์แวร์ป้องกันไวรัสที่เชื่อถือได้ก็ตาม ทั้งหมดนี้เกิดจากวิธีการทำงานของไวรัสเหล่านี้สามารถเข้ารหัสและเปลี่ยนการเข้ารหัสได้ซึ่งเป็นโปรแกรมรักษาความปลอดภัยส่วนใหญ่สแกนเพื่อค้นหาไวรัส.

VPN ปกป้องคุณจากไวรัสหรือไม่ ไวรัสคืออะไร |

เมื่อไวรัสชนิดนี้ติดอุปกรณ์มันจะเริ่มทำสำเนาตัวเอง อย่างไรก็ตามเวอร์ชันที่ทำซ้ำอาจมีการเปลี่ยนแปลงเพื่อให้ทำงานต่างกัน.

3. ไฮแจ็คเกอร์เบราว์เซอร์

แฮ็กเกอร์เบราว์เซอร์ถูกใช้โดยแฮกเกอร์เพื่อเปลี่ยนเส้นทางผู้ที่ตกเป็นเหยื่อไปยังเว็บไซต์ฟิชชิ่งและที่เป็นอันตราย โดยทั่วไปแล้วไวรัสจะควบคุมเบราว์เซอร์ของคุณ ทุกครั้งที่คุณพิมพ์ที่อยู่เฉพาะคุณจะถูกเปลี่ยนเส้นทางไปยังเว็บไซต์ฟิชชิ่ง.

ในขณะที่อาชญากรไซเบอร์มักใช้ตัวจี้เบราว์เซอร์ แต่ก็สามารถตรวจจับและลบได้ง่ายด้วยซอฟต์แวร์ป้องกันไวรัส.

4. ไวรัสสคริปต์ของเว็บ

ไวรัสสคริปต์ของเว็บโจมตีการเขียนโปรแกรมของเว็บไซต์โดยปกติการเข้ารหัสที่รับผิดชอบในการแสดงลิงก์เค้าโครงหน้าวิดีโอและรูปภาพ ไวรัสจะเปลี่ยนการเข้ารหัสทำให้องค์ประกอบภาพเป็นอันตราย เมื่อใดก็ตามที่ผู้ใช้โต้ตอบกับพวกเขาอุปกรณ์ของพวกเขาจะติดเชื้อ ไวรัสบางตัวอาจเรียกใช้สคริปต์การเข้ารหัส crypto ซึ่งอาจเป็นอันตรายต่อ CPU ของอุปกรณ์ของคุณ.

ไวรัสประเภทนี้มักปรากฏบนเว็บไซต์ฟิชชิงอยู่เสมอ แต่เว็บไซต์ที่ถูกกฎหมายก็สามารถติดไวรัสได้เช่นกัน อย่างไรก็ตามโปรแกรมป้องกันไวรัสจะตรวจจับได้ง่ายและคุณสามารถป้องกันไม่ให้ทำงานด้วยสคริปต์บล็อค.

5. ไวรัส FAT (File Allocation Table)

ไวรัสเหล่านี้ส่วนใหญ่มุ่งเป้าไปที่ผู้ใช้ Microsoft แต่พวกเขายังสามารถติดเชื้อระบบปฏิบัติการอื่น ๆ FAT ใช้สำหรับจัดเก็บข้อมูลเกี่ยวกับตำแหน่งของไฟล์ทั้งหมดในฮาร์ดไดรฟ์.

ไวรัส FAT มักจะซ่อนตัวเองในไฟล์ระบบและจะแพร่กระจาย FAT ทั้งหมดเมื่อมีการติดต่อกับไฟล์ที่เป็นอันตราย ไวรัส FAT จะลบหรือเขียนทับไฟล์ FAT ทำให้ระบบใช้ไม่ได้อย่างมีประสิทธิภาพและทำให้ข้อมูลสูญหายอย่างรุนแรง.

6. แมโครไวรัส

ไวรัสมาโครมักถูกใช้เพื่อติดซอฟต์แวร์ประมวลผลคำเช่น Microsoft Word เช่นเดียวกับชื่อที่แสดงถึงไวรัสถูกเขียนในภาษามาโคร - ภาษาการเขียนโปรแกรมมาตรฐานที่ใช้โดยโปรแกรมประมวลผลคำ.

ไวรัสมาโครได้รับการกำหนดค่าให้ฝังโค้ดที่เป็นอันตรายภายในโปรแกรมประมวลผลคำหรือภายในเอกสารและสเปรดชีต เมื่อเปิดโปรแกรมหรือไฟล์ที่ติดไวรัสจะเริ่มทำงาน.

หลังจากไวรัสติดไวรัสเสร็จไฟล์อื่น ๆ ที่เกี่ยวข้องกับซอฟต์แวร์ก็สามารถเริ่มแก้ไขเนื้อหาของเอกสารหรือยึดที่อยู่อีเมลเพื่อส่งไฟล์แนบที่เป็นอันตรายไปยังผู้อื่น.

7. ไวรัสหลายฝ่าย

ไวรัสเหล่านี้ (หรือที่เรียกว่าไวรัสลูกผสม) ค่อนข้างน่าผิดหวังที่ต้องจัดการเพราะมันแพร่กระจายผ่านระบบได้หลายวิธี วิธีที่พวกเขาทำนั้นขึ้นอยู่กับวิธีการตั้งโปรแกรม,

โดยทั่วไปแล้วไวรัสหลายส่วนจะติดเซกเตอร์สำหรับบูตของคอมพิวเตอร์ซึ่งหมายความว่าไวรัสจะเริ่มต้นขึ้นทุกครั้งที่ระบบปฏิบัติการเริ่มทำงาน ยิ่งไปกว่านั้นไวรัสจะทำการแนบตัวเองเข้ากับฮาร์ดไดรฟ์.

8. ไฟล์ Infector Viruses

ไวรัสชนิดมาตรฐานค่อนข้างสวย มีการตั้งโปรแกรมให้แนบตัวเองกับไฟล์ที่คุณเปิดและใช้ไฟล์ Word ที่เหมือนกันมากที่สุด ในช่วงเวลาที่รวดเร็วไวรัสจะเข้าควบคุมไฟล์อย่างสมบูรณ์ นอกจากนี้มันจะทำงานทุกครั้งที่คุณเปิดและใช้ไฟล์.

9. ไวรัสที่อาศัยอยู่

ไวรัสที่อยู่อาศัยเป็นอันตรายอย่างยิ่งเนื่องจากสามารถซ่อนตัวเองภายในหน่วยความจำของอุปกรณ์ ด้วยเหตุนี้จึงสามารถติดเชื้อไฟล์ใด ๆ ที่เรียกใช้บนระบบนั้นได้อย่างง่ายดาย ยิ่งกว่านั้นไวรัสที่อาศัยอยู่ส่วนใหญ่สามารถโหลดโมดูลการจำลองภายในหน่วยความจำได้ โดยพื้นฐานแล้วนี่เป็นวิธีที่แปลกใหม่ในการบอกว่าพวกเขาจะสามารถติดไฟล์อื่น ๆ โดยไม่ต้องให้คุณเรียกใช้ก่อน.

VPN ปกป้องคุณจากไวรัสหรือไม่ ไวรัสคืออะไร |

ไวรัสที่อาศัยอยู่มักจะทำงานเมื่อใดก็ตามที่ระบบปฏิบัติการเริ่มต้นขึ้น บางคนสามารถแนบตัวเองกับซอฟต์แวร์ป้องกันไวรัส / มัลแวร์เพื่อติดเชื้อไฟล์ใด ๆ ที่ถูกสแกนโดยมัน.

10. เขียนทับไวรัส

ไวรัสที่เขียนทับอาจทำให้หงุดหงิดอย่างมาก โดยทั่วไปสิ่งที่พวกเขาทำคือติดไฟล์หรือซอฟต์แวร์และลบเนื้อหาทั้งหมดแล้วเขียนทับข้อมูลในหน่วยความจำของระบบ.

หลายคนคิดว่าไวรัสเขียนทับไม่เป็นอันตราย แต่ไวรัสสามารถทำลายการเข้ารหัสต้นฉบับบางครั้งทำให้โปรแกรมไม่สามารถใช้งานได้ ดังนั้นมันสามารถทำความเสียหายให้กับระบบปฏิบัติการได้เป็นอย่างมาก.

วิธีตรวจจับไวรัสคอมพิวเตอร์

หากคุณติดตั้งโปรแกรมป้องกันไวรัสโดยทั่วไปจะแจ้งเตือนคุณเมื่ออุปกรณ์ของคุณติดไวรัส อย่างไรก็ตามหากคุณไม่มีหรือต้องการเรียนรู้เพิ่มเติมเกี่ยวกับสิ่งนี้นี่คือสัญญาณปกติที่ชี้ไปที่การติดไวรัสคอมพิวเตอร์:

 • เสียงฮาร์ดไดรฟ์แปลก ๆ - ไวรัสจำนวนมากต้องการกำหนดเป้าหมายฮาร์ดไดรฟ์ของคอมพิวเตอร์ หากคุณไม่ได้ใช้คอมพิวเตอร์ในขณะนี้ แต่เปิดอยู่และคุณได้ยินการทำงานของฮาร์ดไดรฟ์ที่มีเสียงดัง (เสียงต่อเนื่องและเสียงปั่นป่วน) แสดงว่าคุณกำลังเผชิญกับไวรัสคอมพิวเตอร์.
 • พื้นที่ว่างในฮาร์ดไดรฟ์ไม่เพียงพอ - ไวรัสอาจเป็นอันตรายต่อฮาร์ดไดรฟ์ของคุณด้วยการใช้พื้นที่มาก หากจู่ๆคุณสังเกตเห็นว่าพื้นที่ของคุณใกล้หมดอาจเป็นไปได้ว่ามีไวรัสติดตั้งไฟล์อันตรายจำนวนมากในอุปกรณ์ของคุณ.
 • กิจกรรม CPU ที่เข้มข้น - หากอุณหภูมิ CPU ของคุณสูงกว่าปกติและคุณไม่ได้ใช้เพื่อเล่นวิดีโอเกมที่มีความต้องการอาจเป็นไปได้ว่าคุณกำลังเผชิญกับไวรัสคอมพิวเตอร์ crypto-mining.
 • ข้อความป๊อปอัป - คุณเริ่มเห็นโฆษณาป๊อปอัพและข้อความแบบสุ่มในเบราว์เซอร์และเดสก์ท็อปของคุณ อย่าโต้ตอบกับโฆษณา (และนั่นรวมถึงการคลิกที่“ x” เพื่อปิด) เนื่องจากอาจจะทำให้อุปกรณ์ของคุณติดไวรัสและมัลแวร์ได้มากกว่าเดิม.
 • พฤติกรรมอุปกรณ์ที่ล้าหลัง - หากคอมพิวเตอร์ของคุณเริ่มทำงานช้ามากในทันทีอาจเป็นเพราะไวรัสกำลังใช้หน่วยความจำระบบ.
 • กิจกรรมไฟล์ที่น่าสงสัย - คุณเริ่มสังเกตเห็นว่าไฟล์จำนวนมากของคุณถูกลบหรือย้ายไปยังไดเรกทอรีอื่นขณะที่ไฟล์ใหม่เข้าแทนที่.
 • เครือข่ายสูง - หากคุณสังเกตเห็นว่ามีกิจกรรมเครือข่ายมากมายเกิดขึ้นเมื่อคุณไม่ได้ใช้งานเว็บมีโอกาสที่ไวรัสจะทำให้การเชื่อมต่ออินเทอร์เน็ตของคุณเต็มไปด้วยการดาวน์โหลดและอัพโหลด.
 • เกิดปัญหาและข้อผิดพลาด - ระบบของคุณเริ่มพบการหยุดทำงานล้มเหลวและข้อความแสดงข้อผิดพลาดแบบสุ่มที่เปิดและปิดแอปพลิเคชัน.
 • ปัญหาเบราว์เซอร์ - เว็บเบราว์เซอร์ของคุณเริ่มทำตัวประหลาด มันเริ่มเปลี่ยนเส้นทางคุณไปยังเว็บไซต์ที่ร่มรื่นแสดงหน้าแรกที่แตกต่างกันและใหม่แถบเครื่องมือที่ดูเป็นสแปมปรากฏขึ้นเรื่อย ๆ.
 • ปัญหาซอฟต์แวร์ความปลอดภัย - เมื่อใดก็ตามที่คุณพยายามเรียกใช้หรือติดตั้งโปรแกรมป้องกันไวรัสคุณจะไม่สามารถทำได้ คุณมักจะได้รับข้อความแสดงข้อผิดพลาดแปลก ๆ โดยไม่มีเหตุผลที่แน่ชัดว่าทำไมคุณไม่ทำเช่นนั้น.
 • อีเมลที่ถูกแย่งชิง - เพื่อนครอบครัวและเพื่อนร่วมงานของคุณเริ่มบอกคุณว่าพวกเขาได้รับไฟล์แนบแปลก ๆ จากที่อยู่อีเมลของคุณ ในกรณีนี้ไวรัสอาจเข้าควบคุมและพยายามแพร่กระจายไปยังคอมพิวเตอร์เครื่องอื่นผ่านทางไฟล์แนบและลิงก์ที่เป็นอันตราย.

โปรดทราบว่าสัญญาณเหล่านี้ส่วนใหญ่สามารถชี้ไปที่การติดมัลแวร์.

VPN ปกป้องคุณจากไวรัสหรือไม่?

เพียงแค่ใส่ไม่ ความจริงก็คือ VPN และการป้องกันไวรัสไม่ได้ไปด้วยกันจริงๆ.

VPN ได้รับการออกแบบมาเพื่อป้องกันการรับส่งข้อมูลออนไลน์และข้อมูลบนอินเทอร์เน็ต แต่ไม่สามารถป้องกันอุปกรณ์ของคุณจากการติดไวรัสคอมพิวเตอร์ การเข้ารหัสที่ใช้นั้นไม่ได้ตั้งโปรแกรมให้ทำ - ไม่ต้องพูดถึงว่าบริการ VPN ต้องการการเชื่อมต่ออินเทอร์เน็ตที่ใช้งานได้.

VPN ปกป้องคุณจากไวรัสหรือไม่ ไวรัสคืออะไร |

ในทางกลับกันไวรัสคอมพิวเตอร์อาจทำให้เกิดความเสียหายบนอุปกรณ์ของคุณแม้ว่าคุณจะถูกตัดการเชื่อมต่อจากเว็บ.

มีผู้ให้บริการซอฟต์แวร์ป้องกันไวรัส / มัลแวร์มากมายให้เลือก แต่คำแนะนำของเราคือ Malwarebytes และ ESET.

แน่นอนคุณควรใช้ VPN เมื่อใดก็ตามที่คุณเข้าถึงอินเทอร์เน็ต การใช้งานร่วมกับซอฟต์แวร์ป้องกันไวรัสเป็นวิธีที่ชาญฉลาดในการรักษาความปลอดภัยบนเว็บ.

ต้องการ VPN ที่เชื่อถือได้เพื่อใช้กับซอฟต์แวร์ป้องกันไวรัสของคุณ?

CactusVPN เป็นเพียงบริการที่คุณต้องการ เราใช้การเข้ารหัสระดับสูง (เช่น AES) และโปรโตคอลที่ปลอดภัย (เช่น SoftEther และ OpenVPN) เพื่อป้องกันการรับส่งข้อมูลออนไลน์ของคุณทุกครั้งที่คุณอยู่บนอินเทอร์เน็ต นอกจากนี้เราจะไม่เก็บบันทึกใด ๆ ดังนั้นความเป็นส่วนตัวของคุณจะปลอดภัยอย่างเต็มที่กับเรา.

สิ่งที่คุณต้องทำเพื่อสนุกกับสิ่งที่สมัครและดาวน์โหลดแอพที่ใช้งานง่ายของเราบนแพลตฟอร์มที่คุณเลือก.

โอ้และเราควรพูดถึงว่าคุณสามารถทดลองใช้ CactusVPN ได้ฟรี 24 ชั่วโมงหากคุณต้องการ ยิ่งไปกว่านั้นเรายังให้การรับประกันคืนเงินภายใน 30 วันดังนั้นคุณค่อนข้างจะซื้อโดยไม่มีความเสี่ยงใด ๆ.

วิธีการป้องกันไวรัสคอมพิวเตอร์ติดอุปกรณ์ของคุณ

นี่คือรายการย่อของทุกสิ่งที่คุณสามารถทำได้เพื่อลดโอกาสที่อุปกรณ์ของคุณจะตกเป็นเหยื่อของไวรัสคอมพิวเตอร์:

 • ก่อนอื่นให้ใช้โปรแกรมป้องกันไวรัสตัวใดตัวหนึ่งที่เรากล่าวถึงข้างต้น บางโปรแกรมอาจเรียกว่าซอฟต์แวร์ต่อต้านมัลแวร์ แต่มันก็เหมือนกันทั้งหมด - ไวรัสเป็นมัลแวร์ประเภทหนึ่ง.
 • ตรวจสอบให้แน่ใจว่าระบบปฏิบัติการและซอฟต์แวร์ป้องกันไวรัส / มัลแวร์ของคุณทันสมัยอยู่เสมอ แม้แต่การอัพเดทที่เล็กที่สุดก็อาจมีการเปลี่ยนแปลงด้านความปลอดภัยที่จะทำให้ไวรัสอันตรายเข้ามา.
 • หากระบบปฏิบัติการของคุณมีไฟร์วอลล์ให้เปิดทิ้งไว้ การตั้งค่าเริ่มต้นอาจไม่น่าเชื่อถืออย่างยิ่ง แต่ก็ยังเป็นชั้นความปลอดภัยเพิ่มเติม.
 • อย่าตอบกลับอีเมลหรือข้อความหลอกลวงใด ๆ ที่คุณได้รับ พวกเขาสามารถเปลี่ยนเส้นทางคุณไปยังเว็บไซต์ที่เป็นอันตรายหรือหลอกให้คุณดาวน์โหลดไฟล์แนบที่ติดไวรัส หากคุณต้องการเรียนรู้เพิ่มเติมเกี่ยวกับฟิชชิงและวิธีสังเกตการโจมตีของฟิชชิงให้ไปที่ลิงก์นี้.
 • กำหนดเวลาการสแกนปกติด้วยโปรแกรมป้องกันไวรัสของคุณ - ควรเป็นประจำทุกวัน ตรวจสอบให้แน่ใจว่าคุณสแกนไฟล์ใด ๆ ที่คุณดาวน์โหลดก่อนเปิด.
 • ติดตั้งตัวบล็อกสคริปต์ในเบราว์เซอร์ของคุณ เราแนะนำให้ใช้ทั้ง uMatrix และ uBlock Origin การเริ่มคุ้นเคยกับพวกเขาอาจใช้เวลาเล็กน้อยในตอนแรก แต่พวกเขาจะป้องกันไม่ให้เว็บไซต์ฟิชชิ่งเรียกใช้สคริปต์และโฆษณาที่ติดไวรัสเมื่อคุณเข้าถึงพวกเขา.
 • เปิดใช้งานปลั๊กอินคลิกเพื่อเล่นในเบราว์เซอร์ของคุณเช่นกันเพราะจะป้องกันไม่ให้สคริปต์ Java และ Flash ทำงานยกเว้นว่าคุณบอกให้พวกเขาทำเช่นนั้นโดยเฉพาะกับการโต้ตอบกับวิดีโอหรือโฆษณา นี่คือวิธีการเปิดใช้งานบนเบราว์เซอร์ทั้งหมด.
 • หากคุณมีโปรแกรมเก่า ๆ ที่ล้าสมัยติดตั้งอยู่ในระบบของคุณซึ่งคุณไม่ค่อยได้ใช้หรือไม่ได้ใช้เลยให้ถอนการติดตั้ง ไวรัสสามารถใช้ประโยชน์จากช่องโหว่ด้านความปลอดภัยที่ไม่ได้รับการแก้ไขอีกต่อไป.
 • อย่าดาวน์โหลดไฟล์ภาพร่าง ไฟล์ 23Kb .bat หรือ. exe ที่อ้างว่าเป็นโปรแกรมติดตั้งสำหรับวิดีโอเกมใหม่น่าจะเป็นไวรัสที่แฝงตัวอยู่.
 • หากคุณสังเกตเห็นโปรแกรมหรือไอคอนใหม่ ๆ ในระบบที่คุณไม่รู้จักให้สแกนและลบออก.

วิธีกำจัดไวรัสคอมพิวเตอร์

หากระบบปฏิบัติการของคุณติดไวรัสวิธีที่ดีที่สุดของคุณคือการรีบูทในเซฟโหมด แต่ก่อนที่คุณจะทำเช่นนั้นตรวจสอบให้แน่ใจว่าคุณมีฮาร์ดไดรฟ์ภายนอกซีดี / ดีวีดีหรือเมมโมรี่สติ๊กที่มีซอฟต์แวร์ป้องกันไวรัสติดอยู่.

VPN ปกป้องคุณจากไวรัสหรือไม่ ไวรัสคืออะไร |

เมื่อคุณอยู่ในเซฟโหมดให้ตัดการเชื่อมต่อจากเว็บและเริ่มลบไฟล์ชั่วคราวที่คุณพบ ไวรัสหลายตัวอาจถูกเพิ่มเข้ามาและการลบไฟล์ชั่วคราวจะทำให้กระบวนการสแกนเร็วขึ้น.

เมื่อเสร็จแล้วคุณควรเริ่มโปรแกรมป้องกันไวรัสและทำการสแกนระบบของคุณอย่างสมบูรณ์ หากไม่ได้ติดตั้งให้ใช้ซีดี / ดีวีดีฮาร์ดไดรฟ์ภายนอกหรือเมมโมรี่สติ๊กเพื่อติดตั้ง หลังจากนั้นให้ตรวจสอบเบราว์เซอร์ของคุณเพื่อดูว่าคุณต้องการแก้ไขการตั้งค่าหน้าแรกของคุณหรือไม่ หากคุณเห็นแถบเครื่องมือหรือโฆษณาแปลก ๆ เพียงติดตั้งเบราว์เซอร์ใหม่หากเป็นไปได้ ถ้าไม่ให้ถอนการติดตั้งพวกเขารีบูตอุปกรณ์และทำการติดตั้งใหม่ในโหมดปกติของระบบ.

โปรดจำไว้ว่าเคล็ดลับเหล่านั้นอาจไม่ได้ผล 100% ตลอดเวลา หากคุณไม่สามารถทำตามขั้นตอนเหล่านี้ได้หรือหากคอมพิวเตอร์หรือระบบปฏิบัติการของคุณได้รับความเสียหายจากไวรัสอย่างรุนแรงคุณต้องนำมันไปให้ช่างผู้เชี่ยวชาญ คุณควรทำเช่นเดียวกันหากคุณต้องการลบไวรัสออกจากรีจิสทรีของระบบของคุณด้วยตนเองโดยเฉพาะอย่างยิ่งหากคุณไม่มีประสบการณ์ใด ๆ การลบไฟล์ผิดอาจเป็นอันตรายต่อระบบปฏิบัติการของคุณอย่างรุนแรง.

คุณควรโทรหาเจ้าหน้าที่หากกฎหมายของประเทศของคุณครอบคลุมอาชญากรรมไซเบอร์ - โดยเฉพาะถ้าแฮ็กเกอร์ได้ขโมยข้อมูลทางการเงินและข้อมูลส่วนบุคคลพร้อมไวรัสจากคุณ.

บรรทัดล่าง

ดังนั้นไวรัสคอมพิวเตอร์คืออะไรและทำงานอย่างไร?

มันค่อนข้างง่าย - เป็นมัลแวร์ประเภทหนึ่งที่สามารถทำซ้ำตัวเองและแพร่เชื้อคอมพิวเตอร์เครื่องอื่นในเครือข่ายที่มีรหัสที่เป็นอันตรายหากผู้ใช้ดำเนินการบางอย่าง แฮกเกอร์มักใช้ไวรัสคอมพิวเตอร์เพื่อทำให้อุปกรณ์ใช้งานไม่ได้และเพื่อขโมยข้อมูลที่ละเอียดอ่อนจากผู้คน.

VPN ป้องกันไวรัสหรือไม่ คุณใช้ VPN อย่างปลอดภัยบนเว็บหรือไม่?

ก็ไม่ได้จริงๆ VPN ไม่ได้รับการออกแบบมาเพื่อให้การป้องกันไวรัส มันจะปกป้องคุณจากภัยคุกคามออนไลน์ต่าง ๆ แต่ไม่สามารถทำให้อุปกรณ์ของคุณปลอดภัยจากไวรัสและมัลแวร์ โปรแกรมป้องกันไวรัสเท่านั้นที่สามารถทำได้.
นี่คือเหตุผลที่คุณควรใช้ VPN ควบคู่ไปกับโปรแกรมป้องกันไวรัส / มัลแวร์ทุกครั้งที่คุณใช้อินเทอร์เน็ต.

VPN ปกป้องคุณจากไวรัสหรือไม่ ไวรัสคืออะไร |
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

31 − 21 =

map