OpenVPN چیست و OpenVPN چگونه کار می کند؟ |


OpenVPN چیست؟?

OpenVPN هم پروتکل VPN است و هم نرم افزاری که از تکنیک های VPN برای ایمن سازی اتصالات نقطه به نقطه و سایت به سایت استفاده می کند. در حال حاضر ، این یکی از محبوب ترین پروتکل های VPN در بین کاربران VPN است.

برنامه نویسی توسط جیمز یونان و در سال 2001 منتشر شد ، OpenVPN یکی از تنها پروتکل های منبع باز VPN است که برنامه منبع باز خود را نیز دارد (SoftEther بودن دیگری)..

چگونه OpenVPN کار می کند?

پروتکل OpenVPN مسئولیت رسیدگی به ارتباطات مشتری-سرور را بر عهده دارد. در اصل ، این امر به ایجاد "تونل" ایمن بین سرویس دهنده VPN و سرور VPN کمک می کند.

وقتی OpenVPN رمزگذاری و احراز هویت را انجام می دهد ، از کتابخانه OpenSSL کاملاً گسترده استفاده می کند. همچنین ، OpenVPN می تواند از UDP (پروتکل Datagram User) یا TCP (پروتکل کنترل انتقال) برای انتقال داده استفاده کند.

اگر با TCP و UDP آشنا نیستید ، آنها پروتکل های لایه حمل و نقل هستند و برای انتقال داده ها بصورت آنلاین استفاده می شوند. TCP از آنجایی که ویژگی های تصحیح خطا را ارائه می دهد ، پایدارتر است (هنگامی که یک بسته شبکه ارسال شد ، TCP قبل از ارسال دوباره یا ارسال بسته جدید منتظر تأیید است). UDP تصحیح خطا را انجام نمی دهد ، آن را کمی پایدار تر ، اما بسیار سریع تر می کند.

OpenVPN بهتر از UDP عمل می کند (طبق OpenVPN.net) ، به همین دلیل OpenVPN Access Server ابتدا سعی در ایجاد اتصالات UDP دارد. اگر این اتصالات خراب شوند ، فقط در این صورت سرور سعی می کند اتصالات TCP را برقرار کند. بیشتر ارائه دهندگان VPN همچنین به طور پیش فرض OpenVPN را بیش از UDP ارائه می دهند.

با توجه به نحوه برنامه نویسی (این یک پروتکل امنیتی سفارشی است) ، پروتکل OpenVPN می تواند به راحتی HTTP و NAT را دور بزند.

برخلاف بیشتر پروتکل های VPN ، OpenVPN منبع باز است. این بدان معناست که کد آن فقط متعلق به یک نهاد نیست و اشخاص ثالث همواره می توانند آن را بازرسی و به طور مداوم آن را بهبود بخشند.

OpenVPN توضیح داده شده در عمق - جزئیات فنی عمومی

 • به طور کلی OpenVPN از رمزگذاری OpenSSL 256 بیتی استفاده می کند. برای تقویت بیشتر امنیت اتصال ، OpenVPN می تواند از رمزهای AES ، Camellia ، 3DES ، CAST-128 یا Blowfish استفاده کند..
 • در حالی که OpenVPN هیچ پشتیبانی از L2TP ، IPSec و PPTP ندارد ، از پروتکل سفارشی خود مبتنی بر TLS و SSL استفاده می کند.
 • OpenVPN با استفاده از افزونه ها و اسکریپت های شخص ثالث ، از بهبود مراحل ورود و تأیید اعتبار پشتیبانی می کند.
 • مشتریان در واقع می توانند به سرورهایی فراتر از سرور OpenVPN متصل شوند زیرا پشتیبانی از پیکربندی زیر شبکه خصوصی را ارائه می دهد.
 • برای محافظت از کاربران در برابر آسیب پذیری های سرریز بافر در اجرای TLS / SSL ، حملات DoS ، اسکن بندر و طغیان بندر ، OpenVPN برای تأیید امضا HMAC به tls-auth متکی است. OpenVPN همچنین برنامه ریزی شده است تا در صورت لزوم امتیازات را رها کند و در یک زندان کلاهبرداری اختصاص داده شده به CRL اجرا شود.
 • OpenVPN به جای فضای هسته در فضای کاربر اجرا می شود.

استفاده از OpenVPN بی خطر است?

آره. در حقیقت ، OpenVPN یکی از امن ترین پروتکل های VPN است که هم اکنون می توانید از آن استفاده کنید. اگر می خواهید از یک تجربه آنلاین خصوصی ، نظارتی و بدون هکر لذت ببرید ، بیشتر ارائه دهندگان VPN و کارشناسان امنیتی در واقع توصیه می کنند که به OpenVPN چسبیده باشند..

OpenVPN چیست و OpenVPN چگونه کار می کند؟ |

این پروتکل حتی در سال 2017 نیز دو مأموریت امنیتی را پشت سر گذاشته است - یک ممیزی فقط موارد بسیار جزئی را پیدا کرده است که داده های کاربر را به خطر نمی اندازد ، و ممیزی دیگر فقط دو اشکال پیدا کرد (که در واقع خیلی سریع برطرف شدند).

بعلاوه ، پلت فرم OpenVPN.net همچنین لیست عمیق تری از آنچه کاربران می توانند برای امنیت بیشتر اتصالات خود پس از پیکربندی OpenVPN در دستگاه های خود انجام دهند ، در اختیار دارد. و از آنجا که یک پروتکل منبع باز است ، بسیار قابل اعتماد تر است زیرا می توانید خودتان کد را بررسی کنید (اگر با آن تجربه دارید) تا مطمئن شوید همه چیز به ترتیب است.

OpenVPN چقدر سریع است?

سرعت واقعاً مجموعه قوی OpenVPN نیست ، اما اگر از پهنای باند کافی برخوردار باشید ، سرعت اتصال مناسب و معقول را پیدا می کنید. دلیل کاهش سرعت شما در OpenVPN اغلب به دلیل رمزگذاری قوی آن است. البته عوامل دیگری نیز می توانند بازی کنند.

به طور کلی ، اگر از OpenVPN بیش از UDP به جای TCP استفاده می کنید ، می توانید سرعت بیشتری بدست آورید.

نحوه استفاده از OpenVPN

OpenVPN دقیقاً مطابق با کاربرپسندترین پروتکل در آنجا نیست ، و راه اندازی یک اتصال می تواند کمی دلهره آور باشد.

در این بخش می خواهیم روند تنظیم ویندوز را بپوشانیم زیرا بیشترین درخواست را داشت. مراحل راه اندازی Android و iOS مراحل مشابه را با مواردی که در اینجا مورد بحث قرار خواهیم گرفت دنبال می کنند. نصب و استفاده از OpenVPN در لینوکس بسیار پیچیده است ، اما در اینجا روش اصلی برای انجام آن وجود دارد (همچنین می توانید اطلاعات اضافی را در اینجا بیابید).

اکنون ، قبل از شروع کار ، باید این نکته را ذکر کنیم که برای راه اندازی اتصال OpenVPN ، به یک سرویس VPN نیاز دارید. در حالی که می توانید سرور OpenVPN خود را تنظیم کنید ، بسیار دشوار است و بیشتر آموزش هایی که به صورت آنلاین در دسترس هستند ، فقط سیستم عامل های لینوکس را پوشش می دهند.

با استفاده از این روش ، در اینجا اصلی ترین چیزهایی که باید در مورد استفاده از پروتکل OpenVPN بدانید وجود دارد:

1. ابتدا فایلهای پیکربندی را دریافت کنید

برای اتصال به سرورهای ارائه دهنده خود ، OpenVPN به پرونده های پیکربندی خاصی نیاز دارد که نحوه انجام یک اتصال را مشخص می کند. تا زمانی که ارائه دهنده VPN مناسبی را انتخاب کنید ، باید بتوانید تمام پرونده های پیکربندی مورد نیاز خود را در صفحه بارگیری آنها پیدا کنید.

پرونده های پیکربندی معمولاً بایگانی می شوند و باید آنها را از حالت فشرده خارج کنید. مهمترین پرونده ها پرونده های OVPN خواهند بود.

2. OpenVPN Client را نصب کنید

پس از تهیه پرونده های پیکربندی ، باید مشتری OpenVPN را بر روی دستگاه خود نصب کنید. به راحتی می توانید نصاب نصب شده را در صفحه بارگیری در OpenVPN.net پیدا کنید. فقط نصب کننده را اجرا کنید ، گزینه های پیش فرض را بپذیرید ، اگر می خواهید یک پوشه مقصد نصب دیگر را انتخاب کنید و مراحل نصب را ادامه دهید.

پس از اتمام ، بیننده پیش فرض متن شما ممکن است یک پرونده جدید را باز کند تا یک راهنمای حاوی جزئیات فنی را نشان دهد. اگر بخواهید می توانید آن را بخوانید ، اما بسته شدن پرونده نیز در این مرحله بی خطر است.

3. اکنون ، داده های VPN را وارد کنید

برای شروع OpenVPN ، باید برنامه GUI OpenVPN را راه اندازی کنید. این سرویس به سینی سیستم شما (نوار وظیفه کوچک در گوشه پایین سمت راست) اضافه می کند. در مرحله بعد ، تمام پرونده های OVPN را که بارگیری کرده اید در زیر پوشه "پیکربندی" در پوشه نصب OpenVPN کپی کنید..

حال اگر روی نماد OpenVPN در System Tray خود کلیک کنید ، باید بتوانید نام تمام پرونده هایی را که تازه کپی کرده اید ، ببینید. اگر برای شما راحت تر باشد ، می توانید پرونده ها را تغییر دهید.

4- برقراری اتصال

برای اتصال به یک سرور ، فقط روی برنامه های OVPN در برنامه OpenVPN کلیک کنید. هنگامی که از شما خواسته شد ، اعتبارنامه ورود خود را تایپ کنید. اگر همه چیز خوب پیش می رود ، باید صفحه ورود به سیستم را با برخی دستورات وضعیت مشاهده کنید ، که با برقراری اتصال ناپدید می شوند.

باید اعلان دسک تاپ را به شما اطلاع دهید که اتصال موفقیت آمیز بوده است. همچنین ، اگر به آیکون OpenVPN نگاه می کنید ، باید یک صفحه سبز را ببینید. هنگامی که روی آن شناور هستید ، یک ابزار ابزار را برای شما نشان می دهد که نام سرور و آدرس IP جدید خود را به شما بگوید.

در این مرحله می توانید آزمایش اتصال را امتحان کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز نظم دارد.

برای قطع ارتباط ، روی نماد OpenVPN کلیک کنید ، سرور مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی "قطع اتصال" کلیک کنید.

5. تنظیمات تنظیم (اولیه و پیشرفته)

برنامه OpenVPN تنظیمات زیادی ندارد ، اما هنوز هم می توانید با برخی از آنها بازی کنید.

OpenVPN چیست و OpenVPN چگونه کار می کند؟ |

به عنوان مثال ، می توانید وارد "تنظیمات" شوید و مطمئن شوید که هنگام راه اندازی سیستم عامل خود ، OpenVPN بطور خودکار راه اندازی می شود. همچنین با بررسی گزینه "اتصال خاموش" می توانید از صفحه ورود به سیستم که هنگام اتصال به یک سرور پدیدار می شود ، خلاص شوید. و با گزینه "هرگز" مراقب باشید زیرا اطلاعیه های دسک تاپ را غیرفعال می کند.

در صورتی که می خواهید اتصالات خود را بیشتر ببندید ، می توانید خود فایل های OVPN را باز کنید (توصیه می کنیم این کار را با WordPad انجام دهید) تا ببینید چه دستوراتی به آنها اختصاص داده شده است. اگر به اندازه کافی آگاه باشید ، می توانید دستورات موجود را ویرایش کنید یا دستورات جدیدی اضافه کنید. بعضی از دستوراتی که ممکن است مورد توجه شما کسانی باشد که باتجربه هستند عبارتند از:

 • فرمان "proto" - این دستور برای جابجایی بین UDP یا TCP استفاده می شود. فقط اسم پروتکل را بعد از دستور اضافه کنید ، مانند این: "proto udp".
 • فرمان "از راه دور" - این خطی است که به OpenVPN اسم سرور مورد نظر برای استفاده را می گوید. معمولاً درگاه را بعد از نام سرور VPN نیز شامل می شود. اگر از درگاه های جایگزین ارائه دهنده خود استفاده می کنید ، می توانید اینجا را تغییر دهید.
 • دستور "tun-mtu" - این مخفف مقدار واحد انتقال حداکثر است. معمولاً در حدود 1500 است ، اما می توانید برای افزایش کارآیی آن را تغییر دهید.

علاوه بر این ، می توانید زیر پرونده "doc" را در پوشه نصب OpenVPN برای اسناد پیشرفته تر بررسی کنید که می تواند نحوه انجام کارهای دیگر را نشان دهد (مانند تنظیم اسکریپت برای قطع اتصال VPN یا مسدود کردن نشت DNS). همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید کتابچه راهنمای مرجع موجود در OpenVPN.net را بررسی کنید.

مزایا و معایب OpenVPN

مزایای

 • OpenVPN یک پروتکل بسیار ایمن است که قادر به استفاده از کلیدهای رمزگذاری 256 بیتی و رمزگذاری های سطح بالا است..
 • پروتکل OpenVPN می تواند به راحتی هر فایروال با آن روبرو شود.
 • از آنجا که OpenVPN می تواند از TCP و UDP استفاده کند ، کنترل بیشتری بر روی اتصالات شما به شما ارائه می دهد.
 • OpenVPN روی تعداد زیادی سیستم عامل اجرا می شود. برخی از نمونه ها شامل Windows ، macOS ، iOS ، Android ، Linux ، روتر ، FreeBSD ، OpenBSD ، NetBSD و Solaris هستند..
 • OpenVPN از رازداری Perfect Forward پشتیبانی می کند.

معایب

 • تنظیم دستی پروتکل OpenVPN در برخی سیستم عاملها می تواند مشکل باشد.
 • بعضی اوقات ، به دلیل رمزگذاری قوی ، ممکن است با سرعت در اتصال ارتباط برقرار کنید.
 • OpenVPN برای اجرای نیاز به برنامه های شخص ثالث دارد.

به یک VPN قابل اطمینان نیاز دارید که پروتکل OpenVPN را ارائه می دهد?

CactusVPN همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید. ما پروتکل های UDP و TCP OpenVPN را ارائه می دهیم و همه چیز از قبل برای شما پیکربندی شده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که برنامه ما را نصب کنید ، به یکی از سرورهای پر سرعت ما 28+ وصل شوید و از تجربه آنلاین خود لذت ببرید

از نظر امنیتی ، اتصالات OpenVPN ما بسیار متنوع است. می توانید از رمزگذاری های قدرتمندی همچون AES و Camellia و SHA-256 ، SHA-384 ، SHA-512 و RMD-160 برای رمزگذاری احراز هویت لذت ببرید.

به علاوه ، ما فقط پروتکل OpenVPN را ارائه نمی دهیم. علاوه بر آن ، شما در واقع می توانید از پنج پروتکل VPN دیگر نیز استفاده کنید: SoftEther، IKEv2 / IPSec، SSTP، L2TP / IPSec، PPTP.

سازگاری با بستر بالا و سطح بالا + سهولت استفاده

دقیقاً مانند پروتکل OpenVPN ، سرویس ما روی چندین سیستم عامل و دستگاه نیز کار می کند. در اینجا لیستی از سیستم عامل هایی که می توانید برنامه های کاربردی کاربر پسند ما را نصب کنید در اینجا وجود دارد: Windows، Android، TV TV Android، macOS، iOS و Fire TV.

برنامه CactusVPN

ابتدا آزمایش رایگان ما را امتحان کنید

ما می خواهیم قبل از تعهد ، کاملاً متقاعد شوید که CactusVPN انتخاب مناسبی برای شماست. به همین دلیل ما بیش از این از شما استقبال می کنیم که ابتدا خدمات خود را بصورت رایگان 24 ساعته امتحان کنید - به جزئیات کارت اعتباری لازم نیست.

علاوه بر این ، هنگامی که تصمیم به تبدیل شدن به یک کاربر CactusVPN گرفتید ، اگر چیزی که به عنوان تبلیغات کار نمی کند ، ما با ضمانت 30 روزه برگرداندن پول خود را به شما برگردانیم..

چگونه پروتکل OpenVPN با سایر پروتکل های VPN مقایسه می شود?

در حال حاضر ، OpenVPN تمایل دارد از سایر پروتکل های VPN پیشی بگیرد. به نظر می رسد تنها شخصی که می تواند OpenVPN را حفظ کند ، SoftEther است ، زیرا به زودی خود را مشاهده خواهید کرد.

OpenVPN در مقابل SSTP

SSTP و OpenVPN بسیار شبیه به هم هستند زیرا هر دو از SSL 3.0 استفاده می کنند ، و هر دو پروتکل VPN می توانند از پورت 443 استفاده کنند. آنها همچنین از سطح امنیتی مشابهی برخوردار هستند ، زیرا هر دو پروتکل می توانند از رمزگذاری 256 بیتی و رمزگذاری بسیار امن AES استفاده کنند..

با این حال ، OpenVPN منبع باز است ، به این معنی که بسیار مطمئن تر از SSTP ، که فقط متعلق به مایکروسافت است - شرکتی که به همکاری با NSA و FBI معروف است.

همچنین ، وقتی صحبت از فایروال ها می شود ، به نظر می رسد OpenVPN کمی بهتر از SSTP است. چطور؟ خوب ، در اینجا یک واقعیت کمتر شناخته شده در مورد SSTP وجود دارد - طبق گفته خود مایکروسافت ، این پروتکل در واقع از پروکسی های معتبر وب پشتیبانی نمی کند. این بدان معنی است که مدیر شبکه می تواند در صورت استفاده از یک پروکسی غیر احراز هویت ، هدرهای SSTP را شناسایی کند و اتصال را رها کند..

از نظر سرعت ، ادعا می شود که SSTP سریعتر از OpenVPN است ، اما شواهد قطعی زیادی در دست نیست. درست است که OpenVPN می تواند بسیار پرانرژی باشد اما معمولاً وقتی از پورت TCP استفاده می کند (همان SSTP استفاده می کند). با این حال ، OpenVPN همچنین می تواند از درگاه UDP استفاده کند ، که سرعت بسیار بهتری را ارائه می دهد.

در مورد سازگاری کراس پلت فرم ، OpenVPN از آنجایی که روی سیستم عامل های قابل توجهی بیشتر از SSTP کار می کند ، فقط در سیستم عامل های ویندوز ، لینوکس ، اندروید و روترها کار می کند. با این وجود ، لازم به ذکر است که SSTP بصورت داخلی در سیستم عامل های ویندوز ساخته شده است ، بنابراین تنظیم ساده تر از OpenVPN.

به طور کلی ، OpenVPN و SSTP هم انتخاب مناسبی هستند ، اما OpenVPN بسیار کارآمدتر است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد SSTP ، این مقاله را بررسی کنید.

OpenVPN در مقابل Wireguard

Wireguard ادعا می کند امنیت بیشتری نسبت به OpenVPN ارائه می دهد ، اما اثبات سختی زیادی در مورد پشتیبان گیری آن وجود ندارد. به جای AES ، Wireguard از رمزنگاری ChaCha20 استفاده می کند ، اما هر دو رمزگذاری رمزگذاری 256 بیتی را ارائه می دهند. به طور کلی ، حداقل در حال حاضر ، به نظر می رسد که ChaCha20 ممکن است از AES دارای منابع کمتری باشد. غیر از این ، Wireguard درست مانند OpenVPN منبع باز است ، بنابراین از این نظر قابل اعتماد است.

OpenVPN چیست و OpenVPN چگونه کار می کند؟ |

وقتی صحبت از سرعت اتصالات می شود ، گفته می شود Wireguard سریعتر از OpenVPN است - حداقل مطابق معیارهای خاص خود. اگر بخواهیم به این اطلاعات برویم ، به نظر می رسد که Wireguard توان بهتر و زمان پینگ قابل توجهی کوتاه تر از OpenVPN دارد..

با وجود همه مزایای آن ، Wireguard هنوز در مرحله توسعه است. در حال حاضر ، این پروتکل بیشتر بر روی سیستم عامل های لینوکس کار می کند ، و فقط باید برای آزمایش استفاده شود. استفاده از Wireguard برای امنیت داده های آنلاین خود در واقع بسیار خطرناک است. به علاوه ، Wireguard در حال حاضر ناپایدار است.

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری درباره Wireguard کسب کنید؟ سپس این وب سایت را بررسی کنید.

OpenVPN در مقابل SoftEther

به جرات می توان گفت که OpenVPN و SoftEther پروتکل های کاملاً مطمئن هستند. آنها منبع باز هستند ، از رمزهای درجه نظامی مانند AES استفاده می کنند ، از رمزگذاری 256 بیتی استفاده می کنند ، و همچنین از SSL 3.0 استفاده می کنند. تفاوت اصلی بین آنها سن است - SoftEther بسیار جدیدتر از OpenVPN است. به همین دلیل ، برخی از افراد احساس می کنند OpenVPN بسیار قابل اطمینان تر است.

از نظر سرعت ، SoftEther بهتر از OpenVPN کرایه می کند. در حقیقت ، طبق تحقیقات دانشگاه Tsukuba (افرادی که در پشت SoftEther VPN هستند ، بنابراین یک منبع ذهنی 100٪ نیستند) ، قرار است پروتکل SoftEther 13 برابر سریعتر از پروتکل OpenVPN باشد..

هر دو پروتکل روی تعداد مناسبی از سیستم عامل ها کار می کنند ، اما به نظر می رسد که نصب SoftEther نسبت به OpenVPN کمی ساده تر است. با این حال ، باید بدانید که حتی اگر از ارائه دهنده VPN استفاده می کنید که اتصال SoftEther را ارائه می دهد ، هنوز هم نیاز دارید که نرم افزار دیگری را برای اجرای آن بارگیری کنید. با OpenVPN ، این اختیاری است.

مانند OpenVPN ، SoftEther همچنین می تواند سرور خود را اجرا کند ، اما سرور SoftEther در واقع می تواند پروتکل OpenVPN را در کنار پروتکل های دیگر مانند IPSec ، L2TP / IPSec ، SSTP و SoftEther اجرا کند. سرور OpenVPN فقط می تواند پروتکل سفارشی خود را اجرا کند.

در پایان ، SoftEther یک جایگزین جامد OpenVPN است. اگر - به هر دلیلی - نمی توانید از OpenVPN استفاده کنید ، باید SoftEther را امتحان کنید. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن هستید ، این لینک را دنبال کنید.

OpenVPN در مقابل PPTP

برای مبتدیان ، PPTP از لحاظ امنیتی به طور قابل توجهی ضعیف تر از OpenVPN است. در حالی که OpenVPN می تواند کلیدهای رمزنگاری 256 بیتی و رمزنگاری هایی مانند AES داشته باشد ، PPTP فقط می تواند از طریق رمزهای MPPE از کلیدهای 128 بیتی استفاده کند. متأسفانه ، رمزگذاری MPPE برای بهره برداری بسیار آسان است - در اینجا فقط چند مورد ذکر شده است:

 • MPPE در برابر حملات کمی تلنگر آسیب پذیر است.
 • MPPE نمی تواند بسته های NCP (پروتکل کنترل شبکه) PPP (پروتکل نقطه به نقطه) را رمزگذاری کند.
 • رمزگذاری معمولاً بررسی نمی کند که آیا سرور معتبر است یا خیر.
 • MPPE در برابر حمله Reset-Request (نوعی حمله Man-in-the-Middle Attack) آسیب پذیر است.

همچنین ، PPTP می تواند از MS-CHAP-v1 (که امن نیست) یا MS-CHAP-v2 (دوباره ، اصلاً ایمن نیست) برای تأیید اعتبار استفاده کند. OpenVPN بسیار ایمن تر است زیرا می تواند از رمزگذاری بهتر برای تأیید هویت مانند SHA-256 ، SHA-384 یا SHA-512 استفاده کند..

علاوه بر این ، مسدود کردن PPTP با فایروال بسیار آسان است. از آنجا که از درگاه HTTPS استفاده می کند ، OpenVPN واقعاً نمی تواند توسط سرپرست شبکه مسدود شود. اوه ، و فراموش نکنیم که NSA ظاهراً می تواند ترافیک PPTP را خراب کند.

تقریباً تنها روشی که PPTP از OpenVPN بهتر است ، هنگام رسیدن به سرعت آنلاین و در دسترس بودن بومی در سیستم عامل های مختلف است. به دلیل رمزگذاری ضعیف ، PPTP بسیار سریع است. و در حالی که OpenVPN کاملاً سازگار با سیستم عامل متقابل است ، به طور طبیعی با بسیاری از سیستم عامل های PPTP ادغام نمی شود. اگرچه ، لازم به ذکر است که PPTP ممکن است دیگر در سیستم عامل ها و دستگاه های بعدی در دسترس نباشد. به عنوان مثال ، از زمان macOS Sierra و iOS 10 پروتکل در دستگاه های macOS و iOS در دسترس نیست.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد پروتکل PPTP بخوانید ، قبلاً مقاله مفصلی درباره آن آورده ایم.

OpenVPN در مقابل L2TP / IPSec

مانند PPTP ، L2TP / IPSec بصورت محلی در بسیاری از سیستم عامل ها در دسترس است. بنابراین ، تنظیم آن بسیار ساده تر از راه اندازی OpenVPN است. اگرچه ، اگر از یک سرویس VPN استفاده می کنید ، متوجه تفاوت هایی نخواهید شد. از طرف دیگر ، L2TP / IPSec از درگاه های کمتری نسبت به OpenVPN استفاده می کند و از پورت 443 استفاده نمی کند. بنابراین ، ساده تر است که پروتکل توسط یک فایروال طبیعی مسدود شود.

OpenVPN چیست و OpenVPN چگونه کار می کند؟ |

اگرچه L2TP / IPSec به طور کامل متعلق به مایکروسافت نیست (از آنجا که توسط سیسکو نیز توسعه یافته است) ، هنوز به آن OpenVPN قابل اعتماد نیست که منبع باز باشد. همچنین ، توجه به این نکته مهم است كه ادوارد اسنودن قبلاً ادعا كرده بود كه L2TP عمداً توسط NSA تضعیف شده است.

اوه ، و صحبت از امنیت ، باید بدانید که L2TP به خودی خود 0 رمزگذاری ارائه می دهد. به همین دلیل همیشه با IPSec جفت می شود. علاوه بر این ، حتی اگر OpenVPN در TCP ممکن است گاهی اوقات یک منبع گره باشد ، L2TP / IPSec بسیار پرانرژی است (بسته به اینکه دستگاه شما چه قدرتی دارد) زیرا داده ها را دو بار محصور می کند..

اگر می خواهید در مورد L2TP / IPSec اطلاعات بیشتری کسب کنید ، در اینجا پیوند مفیدی وجود دارد.

OpenVPN در مقابل IPSec

IPSec معمولاً با L2TP و IKEv2 جفت می شود ، اما ممکن است شما ارائه دهنده های VPN را پیدا کنید که دسترسی به این پروتکل را به تنهایی ارائه می دهند..

بنابراین ، چگونه می تواند با پروتکل OpenVPN کنار بیفتد؟ خوب ، هر دوی آنها سطح امنیتی مطلوبی دارند. اگرچه ، باید هنگام پیکربندی آن با IPSec بیشتر مراقب باشید ، زیرا یک اشتباه کوچک می تواند محافظت از آن را خراب کند. همچنین ، از آنجا که IPSec فضای هسته را اشغال می کند (فضای موجود در دستگاه برای سیستم عامل) ، امنیت آن می تواند با نحوه پیکربندی شده توسط فروشنده محدود شود. این امر همچنین باعث می شود IPSec از OpenVPN که از فضای کاربر استفاده می کند (از حافظه سیستم اختصاص داده شده به برنامه ها) کمتر قابل حمل باشد..

IPSec معمولاً در بسیاری از سیستم عاملها بصورت محلی در دسترس است ، در حالی که OpenVPN باید روی آنها بصورت دستی تنظیم شود. به طور طبیعی ، اگر از یک سرویس VPN استفاده می کنید ، مشکلی نیست. نکته دیگر قابل ذکر است که ترافیک IPSec بعضی اوقات توسط برخی از دیوارهای آتش قابل مسدود است ، در حالی که بسته های OpenVPN UDP یا TCP چنین مسائلی را ندارند.

در مورد سرعت و ثبات ، اگر از پهنای باند کافی و یک وسیله نسبتاً قدرتمند برخوردار باشید ، هر دو از نظر قیمت مناسب هستند. با این وجود ، باید بدانید که IPSec برای مذاکره در مورد تونل بیش از OpenVPN ممکن است طول بکشد.

آیا علاقه مندید اطلاعات بیشتری درباره IPSec کسب کنید؟ این مقاله را بررسی کنید.

OpenVPN در مقابل IKEv2 / IPSec

OpenVPN و IKEv2 هر دو پروتکل مطمئن هستند ، اما شایان ذکر است که OpenVPN از TLS / SSL برای امنیت داده ها در سطح Transport استفاده می کند ، در حالی که IKEv2 داده ها را در سطح IP محافظت می کند. به طور کلی ، این یک تفاوت بزرگ نیست ، اما خوب است که با این وجود بدانید. و در حالی که IKEv2 توسط سیسکو به همراه مایکروسافت توسعه داده شده است ، مسئله بزرگی نیست زیرا اجرای منبع باز IKEv2 وجود دارد.

OpenVPN در مورد سازگاری بین سیستم عامل متقابل پشتیبانی بیشتری را ارائه می دهد ، اما IKEv2 معمولاً مورد علاقه کاربران تلفن همراه است زیرا به طور طبیعی در دستگاه های بلک بری یکپارچه است. همچنین ، IKEv2 تمایل دارد ثبات بهتری نسبت به OpenVPN ارائه دهد زیرا می تواند در برابر تغییرات شبکه مقاومت کند. معنی آن چیست؟ به عنوان مثال ، اگر می خواهید از اتصال WiFi به اتصال برنامه داده خود در حال حرکت باشید ، IKEv2 می تواند بدون افت اتصال.

علاوه بر این ، باید بدانید که IKEv2 سریعتر از OpenVPN است ، اما مسدود کردن آن نیز ساده تر از پروتکل OpenVPN است. چرا؟ از آنجا که IKEv2 از درگاه 500 UDP استفاده می کند ، و سرپرست شبکه زمان بیشتری را نسبت به پورت 443 که معمولاً توسط OpenVPN استفاده می شود ، هدف قرار دادن آن قرار می دهند..

به طور کلی ، ما خواهیم گفت اگر IKEv2 اگر از تلفن همراه خود استفاده زیادی می کنید - به خصوص هنگام مسافرت به خارج از کشور ، انتخاب بهتری نسبت به OpenVPN است. در غیر این صورت ، شما فقط باید به OpenVPN بچسبید.

در صورت تمایل به خواندن اطلاعات بیشتر در مورد IKEv2 ، این لینک را دنبال کنید.

بنابراین ، چرا از OpenVPN استفاده می کنید و چه زمانی باید این کار را انجام دهید?

دلیل اصلی استفاده از پروتکل OpenVPN این است که بسیار امن ، واقعاً پایدار است و در سیستم عامل های مختلف کار می کند. اکثر کارشناسان امنیتی توصیه می کنند همیشه از OpenVPN برای هر کاری که بصورت آنلاین انجام دهید استفاده کنید - به ویژه که این گزینه شفاف است (به دلیل منبع باز بودن).

OpenVPN چیست و OpenVPN چگونه کار می کند؟ |

با توجه به زمان استفاده از OpenVPN ، این پروتکل مناسب VPN است برای هر زمان که بخواهید اتصالات آنلاین خود را ایمن کنید - خواه وقتی در اینترنت بازی می کنید ، تورنت را بارگیری می کنید ، یا در حال تبدیل شدن به یک سوت میزبان باشید. OpenVPN همچنین وقتی می بایست از فایروال دور بزنید انتخاب خوبی است - خواه محاصره محتویات جغرافیایی را محدود کنید یا وب سایت های دیگری را در محل کار یا مدرسه از حالت انسداد خارج می کنید..

خط پایین - OpenVPN چیست?

OpenVPN پروتکل VPN با منبع باز و نرم افزار VPN است که به افراد امکان می دهد اتصالات امن VPN را اجرا کنند. بیشتر ارائه دهندگان VPN این پروتکل را ارائه می دهند زیرا بسیار ایمن است (از کتابخانه OpenSSL و رمزگذاری 256 بیتی استفاده می کند) و در چندین سیستم عامل کار می کند. OpenVPN بهترین انتخاب در بین پروتکل های VPN محسوب می شود که تنها SoftEther قادر به رقابت با آن است.

به طور کلی ، شما باید یک ارائه دهنده VPN را انتخاب کنید که دسترسی به اتصالات OpenVPN را فراهم می کند ، اما دسترسی به پروتکل های دیگر VPN را نیز فراهم می کند..

OpenVPN چیست و OpenVPN چگونه کار می کند؟ |
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 1 = 1

OpenVPN คืออะไรและ OpenVPN ทำงานอย่างไร |


Contents

OpenVPN คืออะไร?

OpenVPN เป็นทั้งโปรโตคอล VPN และซอฟต์แวร์ที่ใช้เทคนิค VPN เพื่อรักษาความปลอดภัยการเชื่อมต่อแบบจุดต่อจุดและแบบจุดต่อไซต์ ปัจจุบันเป็นหนึ่งในโปรโตคอล VPN ที่ได้รับความนิยมมากที่สุดในหมู่ผู้ใช้ VPN.

ตั้งโปรแกรมโดย James Yonan และเปิดตัวในปี 2544 OpenVPN เป็นหนึ่งในโปรโตคอล VPN โอเพ่นซอร์สเพียงหนึ่งเดียวที่มีแอปพลิเคชั่นโอเพนซอร์ซของตัวเอง (SoftEther เป็นอีกหนึ่งโปรแกรม).

OpenVPN ทำงานอย่างไร?

โปรโตคอล OpenVPN รับผิดชอบการจัดการการสื่อสารกับไคลเอ็นต์ โดยทั่วไปจะช่วยสร้าง "อุโมงค์" ที่ปลอดภัยระหว่างไคลเอนต์ VPN และเซิร์ฟเวอร์ VPN.

เมื่อ OpenVPN จัดการการเข้ารหัสและการรับรองความถูกต้องก็จะใช้ห้องสมุด OpenSSL อย่างกว้างขวาง นอกจากนี้ OpenVPN ยังสามารถใช้ UDP (User Datagram Protocol) หรือ TCP (Transmission Control Protocol) เพื่อส่งข้อมูล.

หากคุณไม่คุ้นเคยกับ TCP และ UDP นี่เป็นโปรโตคอลการขนส่งเลเยอร์และใช้ในการส่งข้อมูลออนไลน์ TCP มีเสถียรภาพมากขึ้นเนื่องจากมีคุณสมบัติการแก้ไขข้อผิดพลาด (เมื่อส่งแพ็กเก็ตเครือข่าย TCP จะรอการยืนยันก่อนที่จะส่งอีกครั้งหรือส่งแพ็กเก็ตใหม่) UDP ไม่ทำการแก้ไขข้อผิดพลาดทำให้เสถียรน้อยลงเล็กน้อย แต่เร็วกว่ามาก.

OpenVPN ทำงานได้ดีที่สุดผ่าน UDP (ตาม OpenVPN.net) ซึ่งเป็นสาเหตุที่ OpenVPN Access Server พยายามสร้างการเชื่อมต่อ UDP เป็นครั้งแรก หากการเชื่อมต่อเหล่านั้นล้มเหลวเซิร์ฟเวอร์จะลองสร้างการเชื่อมต่อ TCP เท่านั้น ผู้ให้บริการ VPN ส่วนใหญ่เสนอ OpenVPN ผ่าน UDP โดยค่าเริ่มต้น.

เนื่องจากวิธีการตั้งโปรแกรม (เป็นโปรโตคอลความปลอดภัยที่กำหนดเอง) โปรโตคอล OpenVPN สามารถข้าม HTTP และ NAT ได้อย่างง่ายดาย.

ไม่เหมือนกับโปรโตคอล VPN ส่วนใหญ่ OpenVPN เป็นโอเพ่นซอร์ส นั่นหมายความว่ารหัสนั้นไม่ได้เป็นเจ้าของโดยนิติบุคคลเดียวและบุคคลที่สามสามารถตรวจสอบได้และปรับปรุงอย่างต่อเนื่อง.

OpenVPN อธิบายเชิงลึก - รายละเอียดทางเทคนิคทั่วไป

 • โดยทั่วไป OpenVPN ใช้การเข้ารหัส OpenSSL 256 บิต เพื่อเสริมสร้างความปลอดภัยของการเชื่อมต่อเพิ่มเติม OpenVPN สามารถใช้ AES, Camellia, 3DES, CAST-128 หรือ ciphers ปักเป้า.
 • แม้ว่า OpenVPN จะไม่ได้รับการสนับสนุนใด ๆ สำหรับ L2TP, IPSec และ PPTP แต่ก็ใช้โปรโตคอลที่กำหนดเองของตนเองตาม TLS และ SSL.
 • OpenVPN รองรับการปรับปรุงกระบวนการล็อกอินและการรับรองความถูกต้องด้วยการใช้ปลั๊กอินและสคริปต์ของบุคคลที่สาม.
 • ลูกค้าสามารถเชื่อมต่อกับเซิร์ฟเวอร์ที่เกินกว่าเซิร์ฟเวอร์ OpenVPN ได้จริงเนื่องจากมีการสนับสนุนการกำหนดค่าเครือข่ายย่อยส่วนตัว.
 • เพื่อปกป้องผู้ใช้จากช่องโหว่หน่วยความจำล้นในการปรับใช้ TLS / SSL การโจมตี DoS การสแกนพอร์ตและการท่วมพอร์ต OpenVPN อาศัย tls-auth สำหรับการตรวจสอบลายเซ็น HMAC OpenVPN ยังได้รับการตั้งโปรแกรมให้วางสิทธิพิเศษหากจำเป็นและเรียกใช้ในคุก chroot เพื่อ CRL.
 • OpenVPN ทำงานในพื้นที่ผู้ใช้แทนพื้นที่เคอร์เนล.

OpenVPN ปลอดภัยต่อการใช้งานหรือไม่?

ใช่. อันที่จริง OpenVPN เป็นหนึ่งในโปรโตคอล VPN ที่ปลอดภัยที่สุดที่คุณสามารถใช้ได้ในตอนนี้ ผู้ให้บริการ VPN และผู้เชี่ยวชาญด้านความปลอดภัยส่วนใหญ่แนะนำให้ใช้ OpenVPN หากคุณต้องการเพลิดเพลินกับประสบการณ์ออนไลน์ที่เป็นส่วนตัวการเฝ้าระวังและแฮ็คเกอร์.

OpenVPN คืออะไรและ OpenVPN ทำงานอย่างไร |

โปรโตคอลได้ผ่านการตรวจสอบความปลอดภัยสองครั้งในปี 2560 - การตรวจสอบเพียงครั้งเดียวพบปัญหาเล็กน้อยมากที่ไม่ได้เป็นอันตรายต่อข้อมูลผู้ใช้และการตรวจสอบอื่น ๆ พบเพียงสองข้อบกพร่อง (ซึ่งจริงๆแล้วแก้ไขอย่างรวดเร็ว).

นอกจากนี้แพลตฟอร์ม OpenVPN.net ยังมีรายการเชิงลึกขนาดใหญ่ของสิ่งที่ผู้ใช้สามารถทำได้เพื่อรักษาความปลอดภัยการเชื่อมต่อของพวกเขาต่อไปหลังจากกำหนดค่า OpenVPN บนอุปกรณ์ของพวกเขา และเนื่องจากเป็นโปรโตคอลโอเพ่นซอร์สจึงน่าเชื่อถือมากขึ้นเนื่องจากคุณสามารถตรวจสอบรหัสด้วยตัวคุณเอง (หากคุณเคยประสบกับสิ่งนั้น) เพื่อให้แน่ใจว่าทุกอย่างเรียบร้อย.

OpenVPN รวดเร็วแค่ไหน?

ความเร็วไม่ใช่ชุดที่รัดกุมของ OpenVPN จริง ๆ แต่คุณมักจะได้รับความเร็วการเชื่อมต่อที่ดีถ้าคุณมีแบนด์วิดท์เพียงพอ เหตุผลที่ความเร็วของคุณมักจะลดลงค่อนข้างบ่อยด้วย OpenVPN ส่วนใหญ่เกิดจากการเข้ารหัสที่แข็งแกร่ง แน่นอนปัจจัยอื่น ๆ สามารถเข้ามาเล่นเกินไป.

โดยทั่วไปคุณสามารถรับความเร็วได้เร็วขึ้นหากคุณใช้ OpenVPN ผ่าน UDP แทน TCP.

วิธีใช้ OpenVPN

OpenVPN ไม่ใช่โปรโตคอลที่ใช้งานง่ายที่สุดและการตั้งค่าการเชื่อมต่ออาจเป็นเรื่องที่ค่อนข้างยุ่งยาก.

ในส่วนนี้เราจะกล่าวถึงขั้นตอนการตั้งค่า Windows เนื่องจากเป็นที่ต้องการมากที่สุด กระบวนการตั้งค่า Android และ iOS ทำตามขั้นตอนคล้ายกันกับขั้นตอนที่เราจะกล่าวถึงที่นี่ การติดตั้งและใช้งาน OpenVPN บน Linux นั้นค่อนข้างซับซ้อน แต่นี่เป็นวิธีหลักในการดำเนินการ (เช่นกันสามารถหาข้อมูลเพิ่มเติมได้ที่นี่).

ตอนนี้ก่อนที่เราจะไปต่อเราควรพูดถึงว่าในการตั้งค่าการเชื่อมต่อ OpenVPN คุณจะต้องสมัครใช้บริการ VPN ในขณะที่คุณสามารถตั้งค่าเซิร์ฟเวอร์ OpenVPN ของคุณเองมันเป็นเรื่องยากมากและแบบฝึกหัดส่วนใหญ่ที่ให้บริการออนไลน์จะครอบคลุมเฉพาะแพลตฟอร์ม Linux.

นี่เป็นสิ่งสำคัญที่คุณต้องรู้เกี่ยวกับการใช้โปรโตคอล OpenVPN:

1. ก่อนอื่นรับไฟล์การกำหนดค่า

ในการเชื่อมต่อกับเซิร์ฟเวอร์ของผู้ให้บริการ OpenVPN จะต้องใช้ไฟล์การกำหนดค่าบางอย่างซึ่งกำหนดวิธีการเชื่อมต่อ ตราบใดที่คุณเลือกผู้ให้บริการ VPN ที่ดีคุณควรจะสามารถค้นหาไฟล์การกำหนดค่าทั้งหมดที่คุณต้องการในหน้าดาวน์โหลด.

โดยปกติไฟล์การกำหนดค่าจะถูกเก็บถาวรและคุณจะต้องแตกไฟล์เหล่านั้น ไฟล์ที่สำคัญที่สุดจะเป็นไฟล์ OVPN.

2. ติดตั้งไคลเอนต์ OpenVPN

เมื่อคุณมีไฟล์กำหนดค่าคุณจะต้องติดตั้งไคลเอนต์ OpenVPN บนอุปกรณ์ของคุณ คุณสามารถค้นหาโปรแกรมติดตั้งที่คุณต้องการได้ที่หน้าดาวน์โหลดใน OpenVPN.net เพียงเรียกใช้โปรแกรมติดตั้งยอมรับตัวเลือกเริ่มต้นเลือกโฟลเดอร์ปลายทางการติดตั้งอื่นหากคุณต้องการและดำเนินการตามกระบวนการติดตั้งต่อไป.

เมื่อเสร็จแล้วโปรแกรมดูข้อความเริ่มต้นของคุณอาจเปิดไฟล์ใหม่เพื่อแสดงคำแนะนำที่มีรายละเอียดทางเทคนิค คุณสามารถอ่านได้หากต้องการ แต่ก็ปลอดภัยที่จะปิดไฟล์ในจุดนี้เช่นกัน.

3. ตอนนี้นำเข้าข้อมูล VPN

ในการเริ่มต้น OpenVPN คุณต้องเปิดแอปพลิเคชัน OpenVPN GUI มันจะเพิ่มบริการลงใน System Tray ของคุณ (แถบงานเล็ก ๆ ที่มุมล่างขวา) จากนั้นคัดลอกไฟล์ OVPN ทั้งหมดที่คุณดาวน์โหลดไปยังโฟลเดอร์ย่อย“ Config” ภายในโฟลเดอร์การติดตั้ง OpenVPN.

ตอนนี้ถ้าคุณคลิกที่ไอคอน OpenVPN ใน System Tray ของคุณคุณควรจะเห็นชื่อของไฟล์ทั้งหมดที่คุณเพิ่งคัดลอก หากง่ายกว่าสำหรับคุณคุณสามารถเปลี่ยนชื่อไฟล์ได้.

4. สร้างการเชื่อมต่อ

หากต้องการเชื่อมต่อกับเซิร์ฟเวอร์เพียงคลิกที่ไฟล์ OVPN ในแอปพลิเคชัน OpenVPN เมื่อได้รับแจ้งให้พิมพ์ข้อมูลการเข้าสู่ระบบของคุณ หากทุกอย่างเรียบร้อยคุณควรเห็นหน้าจอบันทึกที่มีคำสั่งสถานะซึ่งจะหายไปเมื่อสร้างการเชื่อมต่อ.

คุณควรได้รับการแจ้งเตือนทางเดสก์ท็อปเพื่อแจ้งให้คุณทราบว่าการเชื่อมต่อสำเร็จ นอกจากนี้หากคุณดูที่ OpenVPN icone คุณควรเห็นหน้าจอสีเขียว เมื่อคุณวางเมาส์เหนือมันคุณจะเห็นคำแนะนำเครื่องมือบอกชื่อเซิร์ฟเวอร์และที่อยู่ IP ใหม่ของคุณ.

ณ จุดนี้คุณสามารถลองทดสอบการเชื่อมต่อเพื่อให้แน่ใจว่าทุกอย่างเรียบร้อย.

หากต้องการยกเลิกการเชื่อมต่อให้คลิกที่ไอคอน OpenVPN เลือกเซิร์ฟเวอร์ที่คุณเชื่อมต่อแล้วคลิกที่“ ตัดการเชื่อมต่อ”

5. การตั้งค่า Tweaking (พื้นฐานและขั้นสูง)

แอปพลิเคชัน OpenVPN ไม่มีการตั้งค่ามากมาย แต่คุณยังสามารถเล่นกับมันได้.

OpenVPN คืออะไรและ OpenVPN ทำงานอย่างไร |

ตัวอย่างเช่นคุณสามารถไปที่ "การตั้งค่า" และตรวจสอบให้แน่ใจว่า OpenVPN เปิดตัวโดยอัตโนมัติเมื่อคุณเริ่มระบบปฏิบัติการของคุณ นอกจากนี้คุณยังสามารถกำจัดหน้าจอบันทึกที่ปรากฏขึ้นเมื่อคุณเชื่อมต่อกับเซิร์ฟเวอร์โดยเลือกตัวเลือก“ การเชื่อมต่อเงียบ” และระวังด้วยตัวเลือก“ ไม่เคย” เพราะจะปิดการแจ้งเตือนบนเดสก์ท็อป.

ในกรณีที่คุณต้องการปรับแต่งการเชื่อมต่อคุณสามารถเปิดไฟล์ OVPN ได้ด้วยตัวเอง (เราแนะนำให้ใช้กับ WordPad) เพื่อดูว่าคำสั่งใดถูกกำหนดให้ หากคุณมีความรู้เพียงพอคุณสามารถแก้ไขคำสั่งที่มีอยู่หรือเพิ่มคำสั่งใหม่ได้ คำสั่งบางคำสั่งที่อาจเป็นที่สนใจของผู้ที่มีประสบการณ์มากกว่า ได้แก่ :

 • คำสั่ง“ โปรโต” - คำสั่งนี้ใช้เพื่อสลับระหว่าง UDP หรือ TCP เพียงเพิ่มชื่อโปรโตคอลหลังจากคำสั่งเช่น:“ proto udp”
 • คำสั่ง "ระยะไกล" - นั่นคือบรรทัดที่บอก OpenVPN ถึงชื่อของเซิร์ฟเวอร์ที่คุณต้องการใช้ โดยปกติจะมีพอร์ตหลังชื่อเซิร์ฟเวอร์ VPN ด้วย หากคุณรู้จักพอร์ตอื่นที่ผู้ให้บริการของคุณใช้คุณสามารถสลับระหว่างพอร์ตเหล่านี้ได้ที่นี่.
 • คำสั่ง“ tun-mtu” - สิ่งนี้หมายถึงค่าหน่วยการส่งสูงสุด โดยปกติจะตั้งอยู่ที่ประมาณ 1500 แต่คุณสามารถลองเปลี่ยนเพื่อเพิ่มประสิทธิภาพ.

นอกจากนั้นคุณสามารถตรวจสอบโฟลเดอร์ย่อย“ doc” ในโฟลเดอร์การติดตั้ง OpenVPN ของคุณสำหรับเอกสารขั้นสูงเพิ่มเติมที่สามารถแสดงวิธีการทำสิ่งต่าง ๆ (เช่นการตั้งค่าสคริปต์เมื่อ VPN ของคุณตัดการเชื่อมต่อหรือบล็อก DNS รั่วไหล) คุณสามารถตรวจสอบคู่มืออ้างอิงที่มีอยู่ใน OpenVPN.net สำหรับข้อมูลเพิ่มเติม.

ข้อดีและข้อเสียของ OpenVPN

ข้อดี

 • OpenVPN เป็นโปรโตคอลที่ปลอดภัยมากสามารถใช้คีย์เข้ารหัส 256 บิตและรหัสไฮเอนด์.
 • โปรโตคอล OpenVPN สามารถข้ามไฟร์วอลล์ที่พบได้อย่างง่ายดาย.
 • เนื่องจาก OpenVPN สามารถใช้ทั้ง TCP และ UDP ได้จึงช่วยให้คุณสามารถควบคุมการเชื่อมต่อได้มากขึ้น.
 • OpenVPN ทำงานบนแพลตฟอร์มจำนวนมาก ตัวอย่างบางส่วน ได้แก่ Windows, macOS, iOS, Android, Linux, เราเตอร์, FreeBSD, OpenBSD, NetBSD และ Solaris.
 • OpenVPN มีการรองรับ Perfect Forward Secrecy.

ข้อเสีย

 • การตั้งค่าโปรโตคอล OpenVPN ด้วยตนเองอาจค่อนข้างยากในบางแพลตฟอร์ม.
 • บางครั้งคุณอาจพบว่าความเร็วในการเชื่อมต่อลดลงเนื่องจากการเข้ารหัสที่รัดกุม.
 • OpenVPN ต้องการแอปพลิเคชันของบุคคลที่สามเพื่อให้ทำงานได้.

ต้องการ VPN ที่เชื่อถือได้ที่มีโปรโตคอล OpenVPN?

CactusVPN เป็นเพียงสิ่งที่คุณกำลังมองหา เรานำเสนอทั้งโปรโตคอล UDP และ TCP OpenVPN และทุกอย่างมาพร้อมกับคุณแล้ว สิ่งที่คุณต้องทำคือติดตั้งแอพของเราเชื่อมต่อกับหนึ่งในเซิร์ฟเวอร์ความเร็วสูง 28+ ของเราและสนุกไปกับประสบการณ์ออนไลน์ของคุณ

ในแง่ของความปลอดภัยการเชื่อมต่อ OpenVPN ของเรานั้นมีความหลากหลายมาก คุณสามารถเพลิดเพลินกับรหัสที่มีประสิทธิภาพเช่น AES และ Camellia และ SHA-256, SHA-384, SHA-512 และ RMD-160 สำหรับการเข้ารหัสการรับรองความถูกต้อง.

นอกจากนี้เราไม่เพียงแค่เสนอโปรโตคอล OpenVPN นอกจากนั้นคุณสามารถใช้โปรโตคอล VPN อื่น ๆ ได้อีกห้าตัวด้วยเช่นกัน: SoftEther, IKEv2 / IPSec, SSTP, L2TP / IPSec, PPTP.

ความเข้ากันได้ข้ามแพลตฟอร์มยอดนิยม + ใช้งานง่าย

เช่นเดียวกับโปรโตคอล OpenVPN บริการของเราทำงานบนระบบปฏิบัติการและอุปกรณ์หลายระบบเช่นกัน นี่คือรายการของแพลตฟอร์มที่คุณสามารถติดตั้งแอปพลิเคชันที่ใช้งานง่ายของเราบน: Windows, Android, Android TV, macOS, iOS และ Fire TV.

แอพ CactusVPN

ลองทดลองใช้ฟรีของเราก่อน

เราต้องการให้คุณมั่นใจอย่างเต็มที่ว่า CactusVPN เป็นตัวเลือกที่เหมาะสมสำหรับคุณก่อนที่จะตัดสินใจ นั่นเป็นเหตุผลว่าทำไมเราจึงยินดีต้อนรับคุณมากกว่าให้ลองใช้บริการฟรี 24 ชั่วโมงก่อน - ไม่จำเป็นต้องมีรายละเอียดบัตรเครดิต.

นอกจากนี้เมื่อคุณตัดสินใจที่จะเป็นผู้ใช้ CactusVPN เราจะยังคงให้การรับประกันคืนเงินภายใน 30 วันหากสิ่งที่ใช้ไม่ได้ตามที่โฆษณาไว้.

โปรโตคอล OpenVPN เปรียบเทียบกับโปรโตคอล VPN อื่น ๆ อย่างไร?

ในขณะนี้ OpenVPN มีแนวโน้มที่จะเกินโปรโตคอล VPN อื่น ๆ ทั้งหมด คนเดียวที่จัดการให้ทันกับ OpenVPN ดูเหมือนจะเป็น SoftEther ตามที่คุณจะเห็นตัวเองในไม่ช้า.

OpenVPN กับ SSTP

SSTP และ OpenVPN มีความคล้ายคลึงกันเนื่องจากทั้งคู่ใช้ SSL 3.0 และโปรโตคอล VPN ทั้งคู่สามารถใช้พอร์ต 443 ได้นอกจากนี้ยังมีระดับความปลอดภัยที่ใกล้เคียงกันเนื่องจากโปรโตคอลทั้งสองสามารถใช้การเข้ารหัสแบบ 256 บิตและเข้ารหัส AES ที่ปลอดภัยสูง.

อย่างไรก็ตาม OpenVPN เป็นโอเพ่นซอร์สซึ่งหมายความว่าเชื่อถือได้มากกว่า SSTP ซึ่ง Microsoft เป็นเจ้าของ แต่เพียงผู้เดียว - บริษัท ที่เป็นที่รู้จักในการทำงานร่วมกับ NSA และ FBI.

นอกจากนี้เมื่อพูดถึงไฟร์วอลล์ OpenVPN ดูเหมือนว่าจะดีกว่า SSTP เล็กน้อย มาทำไม นี่เป็นความจริงที่ไม่ค่อยมีใครรู้จักเกี่ยวกับ SSTP - ตาม Microsoft เองโปรโตคอลไม่สนับสนุนพร็อกซีของเว็บที่ได้รับการรับรอง สิ่งที่หมายถึงคือผู้ดูแลระบบเครือข่ายสามารถตรวจจับส่วนหัวของ SSTP ในทางทฤษฎีและวางการเชื่อมต่อหากใช้พร็อกซีที่ไม่ใช่การตรวจสอบความถูกต้อง.

ในแง่ของความเร็วมีการอ้างว่า SSTP นั้นเร็วกว่า OpenVPN แต่มีหลักฐานไม่มากนัก เป็นความจริงที่ OpenVPN สามารถใช้ทรัพยากรได้ค่อนข้างมาก แต่โดยปกติแล้วเมื่อใช้พอร์ต TCP (SSTP เดียวกันใช้) อย่างไรก็ตาม OpenVPN ยังสามารถใช้พอร์ต UDP ซึ่งให้ความเร็วที่ดีกว่ามาก.

สำหรับความเข้ากันได้ข้ามแพลตฟอร์ม OpenVPN มีความได้เปรียบเนื่องจากทำงานบนแพลตฟอร์มมากกว่า SSTP ซึ่งมีเฉพาะใน Windows, Linux, Android และเราเตอร์เท่านั้น ถึงกระนั้นก็มีมูลค่าการกล่าวขวัญว่า SSTP สร้างขึ้นในแพลตฟอร์ม Windows ดังนั้นจึงง่ายต่อการตั้งค่ากว่า OpenVPN.

โดยรวมแล้วทั้ง OpenVPN และ SSTP เป็นตัวเลือกที่ดี แต่ OpenVPN นั้นมีประสิทธิภาพมากกว่า ในกรณีที่คุณต้องการเรียนรู้เพิ่มเติมเกี่ยวกับ SSTP ลองอ่านบทความนี้.

OpenVPN กับ Wireguard

Wireguard อ้างว่าให้ความปลอดภัยมากกว่า OpenVPN แต่มีหลักฐานไม่มากที่จะสำรองข้อมูล แทนที่จะใช้ AES Wireguard จะใช้รหัส ChaCha20 แต่ ciphers ทั้งสองนั้นเสนอการเข้ารหัส 256 บิต โดยรวมอย่างน้อยตอนนี้ดูเหมือนว่า ChaCha20 อาจใช้ทรัพยากรน้อยกว่า AES นอกเหนือจากนั้น Wireguard เป็นโอเพ่นซอร์สเหมือน OpenVPN ดังนั้นจึงเชื่อถือได้ในเรื่องนั้น.

OpenVPN คืออะไรและ OpenVPN ทำงานอย่างไร |

เมื่อพูดถึงความเร็วในการเชื่อมต่อ Wireguard จะถูกกล่าวหาว่าเร็วกว่า OpenVPN อย่างน้อยก็ตามมาตรฐานของตัวเอง หากเราต้องดำเนินการกับข้อมูลนั้นดูเหมือนว่า Wireguard มีปริมาณงานที่ดีขึ้นและเวลา ping ที่สั้นกว่า OpenVPN.

อย่างไรก็ตามถึงแม้จะมีข้อดีเหล่านี้ทั้งหมดแล้ว Wireguard ก็ยังอยู่ในช่วงพัฒนา ขณะนี้โปรโตคอลส่วนใหญ่ทำงานบนแพลตฟอร์ม Linux เท่านั้นและควรใช้สำหรับการทดสอบเท่านั้น การใช้ Wireguard เพื่อรักษาความปลอดภัยข้อมูลออนไลน์ของคุณนั้นมีความเสี่ยงมาก นอกจากนี้ Wireguard ยังไม่เสถียรในขณะนี้.

ต้องการทราบข้อมูลเพิ่มเติมเกี่ยวกับ Wireguard หรือไม่ จากนั้นตรวจสอบเว็บไซต์นี้.

OpenVPN เทียบกับ SoftEther

ปลอดภัยที่จะกล่าวว่าทั้ง OpenVPN และ SoftEther เป็นโปรโตคอลที่ปลอดภัยจริงๆ พวกเขาเป็นโอเพ่นซอร์สใช้รหัสทหารเช่น AES ใช้การเข้ารหัส 256 บิตและใช้ SSL 3.0 ความแตกต่างที่สำคัญระหว่างพวกเขาคืออายุ - SoftEther นั้นใหม่กว่า OpenVPN มาก ด้วยเหตุนี้บางคนรู้สึกว่า OpenVPN มีความน่าเชื่อถือมากกว่า.

ในแง่ของความเร็ว SoftEther จะดีกว่า OpenVPN ตามการวิจัยจากมหาวิทยาลัย Tsukuba (ผู้อยู่เบื้องหลัง SoftEther VPN ดังนั้นไม่ใช่แหล่งข้อมูลส่วนตัว 100%) โปรโตคอล SoftEther น่าจะเร็วกว่าโปรโตคอล OpenVPN ถึง 13 เท่า.

โปรโตคอลทั้งสองทำงานบนแพลตฟอร์มที่มีจำนวนพอใช้ แต่ SoftEther ดูเหมือนจะง่ายกว่าการตั้งค่าเล็กน้อยกว่า OpenVPN อย่างไรก็ตามคุณควรรู้ว่าแม้ว่าคุณจะใช้ผู้ให้บริการ VPN ที่ให้บริการการเชื่อมต่อ SoftEther คุณยังจะต้องดาวน์โหลดซอฟต์แวร์เพิ่มเติมเพื่อให้ทำงานได้ ด้วย OpenVPN นั่นเป็นทางเลือก.

เช่นเดียวกับ OpenVPN นั้น SoftEther ยังสามารถเรียกใช้เซิร์ฟเวอร์ของตัวเองได้ แต่เซิร์ฟเวอร์ SoftEther สามารถใช้งานโปรโตคอล OpenVPN ได้จริงควบคู่ไปกับโปรโตคอลอื่น ๆ เช่น IPSec, L2TP / IPSec, SSTP และ SoftEther เซิร์ฟเวอร์ OpenVPN สามารถเรียกใช้โปรโตคอลที่กำหนดเองได้เท่านั้น.

ในที่สุด SoftEther เป็นทางเลือก OpenVPN ที่มั่นคง หาก - ด้วยเหตุผลใดก็ตาม - คุณไม่สามารถใช้ OpenVPN ได้คุณควรลอง SoftEther หากคุณต้องการทราบข้อมูลเพิ่มเติมเกี่ยวกับเรื่องนี้โปรดไปที่ลิงก์นี้.

OpenVPN เทียบกับ PPTP

สำหรับผู้เริ่ม PPTP นั้นอ่อนแอกว่า OpenVPN ในแง่ของความปลอดภัย ในขณะที่ OpenVPN สามารถจัดการคีย์การเข้ารหัส 256 บิตและเลขศูนย์เช่น AES ได้ PPTP สามารถใช้คีย์ 128 บิตผ่านการเข้ารหัส MPPE เท่านั้น น่าเสียดายที่การเข้ารหัส MPPE นั้นง่ายต่อการใช้ประโยชน์ - นี่เป็นเพียงปัญหาเล็กน้อย:

 • MPPE มีความเสี่ยงต่อการถูกโจมตีแบบพลิกกลับ.
 • MPPE ไม่สามารถเข้ารหัสแพ็คเก็ต NCP (Network Control Protocol) PPP (โปรโตคอลแบบจุดต่อจุด).
 • รหัสจะไม่ตรวจสอบว่าเซิร์ฟเวอร์เป็นของแท้หรือไม่.
 • MPPE มีความเสี่ยงต่อการโจมตีรีเซ็ต - ร้องขอ (รูปแบบของการโจมตี Man-in-the-Middle)

นอกจากนี้ PPTP ยังสามารถใช้ MS-CHAP-v1 (ซึ่งไม่ปลอดภัย) หรือ MS-CHAP-v2 (อีกครั้งไม่ปลอดภัยเลย) สำหรับการตรวจสอบสิทธิ์ OpenVPN มีความปลอดภัยมากกว่าเนื่องจากสามารถใช้การเข้ารหัสที่ดีกว่าสำหรับการตรวจสอบความถูกต้องเช่น SHA-256, SHA-384 หรือ SHA-512.

นอกจากนี้ PPTP นั้นง่ายต่อการบล็อกด้วยไฟร์วอลล์ OpenVPN ไม่สามารถถูกบล็อกได้โดยผู้ดูแลระบบเครือข่ายเนื่องจากใช้พอร์ต HTTPS โอ้และอย่าลืมว่า NSA สามารถแยกการรับส่งข้อมูล PPTP ได้อย่างชัดเจน.

วิธีเดียวที่ PPTP นั้นดีกว่า OpenVPN คือเมื่อมันมาถึงความเร็วออนไลน์และมีให้บริการบนหลายแพลตฟอร์ม เนื่องจากการเข้ารหัสที่ไม่ดี PPTP จึงรวดเร็วมาก และในขณะที่ OpenVPN เข้ากันได้ข้ามแพลตฟอร์มอย่างสูง แต่ก็ไม่ได้รวมเข้ากับ PPTP ได้หลายแพลตฟอร์ม แม้ว่าจะเป็นมูลค่าการกล่าวขวัญว่า PPTP อาจไม่สามารถใช้งานได้ในระบบปฏิบัติการและอุปกรณ์ในอนาคตอีกต่อไป ตัวอย่างเช่นโพรโทคอลไม่สามารถใช้ได้ในอุปกรณ์ macOS และ iOS ตั้งแต่ macOS Sierra และ iOS 10.

หากคุณต้องการอ่านเพิ่มเติมเกี่ยวกับโปรโตคอล PPTP เราได้รับบทความเชิงลึกแล้ว.

OpenVPN เทียบกับ L2TP / IPSec

เช่นเดียวกับ PPTP, L2TP / IPSec นั้นมีอยู่ในหลาย ๆ แพลตฟอร์ม ดังนั้นการตั้งค่าจึงง่ายกว่าการตั้งค่า OpenVPN แม้ว่าหากคุณใช้บริการ VPN คุณจะไม่สังเกตเห็นความแตกต่างใด ๆ ในทางกลับกัน L2TP / IPSec ใช้พอร์ตน้อยกว่า OpenVPN และไม่ใช้พอร์ต 443 ดังนั้นจึงง่ายกว่าที่โปรโตคอลจะถูกบล็อกโดยไฟร์วอลล์ NAT.

OpenVPN คืออะไรและ OpenVPN ทำงานอย่างไร |

ในขณะที่ L2TP / IPSec ไม่ได้เป็นเจ้าของทั้งหมดโดย Microsoft (เนื่องจากเป็น Cisco พัฒนาขึ้นเอง) แต่ก็ยังไม่น่าเชื่อถือเท่ากับ OpenVPN ซึ่งเป็นโอเพ่นซอร์ส นอกจากนี้เป็นสิ่งสำคัญที่จะต้องทราบว่า Edward Snowden เคยอ้างว่า L2TP นั้นอ่อนแอลงโดย NSA.

คุณต้องรู้ว่า L2TP นั้นมีการเข้ารหัส 0 ตัวเอง นั่นเป็นเหตุผลที่มันจับคู่กับ IPSec เสมอ นอกจากนี้แม้ว่า OpenVPN บน TCP บางครั้งอาจเป็นหมูทรัพยากร L2TP / IPSec ก็ใช้ทรัพยากรมากเช่นกัน (ขึ้นอยู่กับความแรงของอุปกรณ์ของคุณ) เพราะมันห่อหุ้มข้อมูลสองครั้ง.

หากคุณต้องการข้อมูลเพิ่มเติมเกี่ยวกับ L2TP / IPSec นี่คือลิงค์ที่มีประโยชน์.

OpenVPN เทียบกับ IPSec

IPSec มักจับคู่กับ L2TP และ IKEv2 แต่คุณอาจพบผู้ให้บริการ VPN ที่เสนอการเข้าถึงโปรโตคอลนี้ด้วยตัวเอง.

ดังนั้นมันมีค่ากับโพรโทคอล OpenVPN อย่างไร ทั้งคู่มีระดับความปลอดภัยที่ดีพอ ๆ กัน แม้ว่าคุณจะต้องระมัดระวังมากขึ้นกับ IPSec เมื่อกำหนดค่าเนื่องจากข้อผิดพลาดเล็กน้อยสามารถทำลายการป้องกันที่นำเสนอ นอกจากนี้เนื่องจาก IPSec ใช้พื้นที่เคอร์เนล (พื้นที่บนอุปกรณ์ที่สงวนไว้สำหรับระบบปฏิบัติการ) การรักษาความปลอดภัยสามารถถูก จำกัด โดยวิธีที่ผู้ขายกำหนดค่าไว้ นั่นยังทำให้ IPSec พกพาน้อยกว่า OpenVPN ซึ่งใช้พื้นที่ผู้ใช้ (หน่วยความจำระบบที่จัดสรรให้กับแอปพลิเคชัน).

IPSec มักจะมีอยู่ในหลาย ๆ แพลตฟอร์มในขณะที่ OpenVPN จะต้องทำการกำหนดค่าด้วยตนเอง แน่นอนว่าไม่ใช่ปัญหาหากคุณใช้บริการ VPN สิ่งที่ควรทราบอีกประการหนึ่งคือทราฟฟิก IPSec สามารถถูกบล็อกโดยไฟร์วอลล์บางครั้งในขณะที่ OpenVPN UDP หรือแพ็คเก็ต TCP ไม่มีปัญหาดังกล่าว.

สำหรับความเร็วและความเสถียรทั้งคู่ค่อนข้างดีถ้าคุณมีแบนด์วิดท์เพียงพอและอุปกรณ์ที่ค่อนข้างทรงพลัง ถึงกระนั้นคุณควรรู้ว่า IPSec อาจใช้เวลาในการเจรจาต่อรองในอุโมงค์นานกว่าที่ OpenVPN ทำ.

สนใจหาข้อมูลเพิ่มเติมเกี่ยวกับ IPSec หรือไม่ ลองดูบทความนี้.

OpenVPN เทียบกับ IKEv2 / IPSec

OpenVPN และ IKEv2 เป็นทั้งโปรโตคอลที่ปลอดภัย แต่ก็คุ้มค่าที่จะสังเกตว่า OpenVPN ใช้ TLS / SSL เพื่อรักษาความปลอดภัยข้อมูลในระดับ Transport ในขณะที่ IKEv2 รักษาความปลอดภัยข้อมูลที่ระดับ IP โดยทั่วไปแล้วมันไม่ได้แตกต่างกันมากนัก แต่ก็ควรรู้ไว้ และในขณะที่ IKEv2 ได้รับการพัฒนาโดย Cisco ร่วมกับ Microsoft นั่นไม่ใช่ปัญหาใหญ่เนื่องจากมีการใช้งานโอเพนซอร์ซของ IKEv2.

OpenVPN ให้การสนับสนุนมากขึ้นเมื่อพูดถึงความเข้ากันได้ข้ามแพลตฟอร์ม แต่ IKEv2 มักจะเป็นที่ชื่นชอบของผู้ใช้มือถือเพราะมันถูกรวมเข้ากับอุปกรณ์ BlackBerry นอกจากนี้ IKEv2 มีแนวโน้มที่จะมีเสถียรภาพที่ดีกว่า OpenVPN เพราะสามารถต้านทานการเปลี่ยนแปลงเครือข่ายได้ นั่นหมายความว่าอย่างไร? ตัวอย่างเช่นถ้าคุณต้องเปลี่ยนจากการเชื่อมต่อ WiFi เป็นการเชื่อมต่อแผนข้อมูลของคุณในระหว่างการเดินทาง IKEv2 สามารถจัดการได้โดยไม่ต้องทิ้งการเชื่อมต่อ.

นอกจากนั้นคุณควรรู้ว่า IKEv2 มีแนวโน้มที่จะเร็วกว่า OpenVPN แต่ก็ยังสามารถบล็อกได้ง่ายกว่าโปรโตคอล OpenVPN ทำไม? เนื่องจาก IKEv2 ใช้พอร์ต UDP 500 และผู้ดูแลระบบเครือข่ายมีเวลาในการกำหนดเป้าหมายที่ง่ายกว่าพอร์ต 443 ซึ่งมักใช้โดย OpenVPN.

โดยรวมแล้วเราบอกว่า IKEv2 เป็นตัวเลือกที่ดีกว่า OpenVPN หากคุณใช้โทรศัพท์มือถือเป็นจำนวนมากโดยเฉพาะเมื่อคุณเดินทางไปต่างประเทศ มิฉะนั้นคุณควรติดกับ OpenVPN.

ในกรณีที่คุณต้องการอ่านเพิ่มเติมเกี่ยวกับ IKEv2 ให้ไปที่ลิงก์นี้.

ดังนั้นทำไมต้องใช้ OpenVPN และเมื่อใดที่คุณควรใช้?

เหตุผลหลักในการใช้โปรโตคอล OpenVPN เป็นเพราะมีความปลอดภัยมากเสถียรจริงๆและทำงานได้ในหลายแพลตฟอร์ม ผู้เชี่ยวชาญด้านความปลอดภัยส่วนใหญ่แนะนำให้ใช้ OpenVPN เสมอสำหรับทุกสิ่งที่คุณทำออนไลน์ - โดยเฉพาะอย่างยิ่งเนื่องจากเป็นตัวเลือกที่โปร่งใส (เนื่องจากเป็นโอเพ่นซอร์ส).

OpenVPN คืออะไรและ OpenVPN ทำงานอย่างไร |

เกี่ยวกับเวลาที่จะใช้ OpenVPN เป็นโปรโตคอล VPN ที่เหมาะสมสำหรับทุกครั้งที่คุณต้องการรักษาความปลอดภัยการเชื่อมต่อออนไลน์ของคุณไม่ว่าจะเป็นเมื่อคุณเล่นเกมออนไลน์ดาวน์โหลดเพลงหรือจะเป็นผู้แจ้งเบาะแส OpenVPN ยังเป็นตัวเลือกที่ดีเมื่อคุณต้องการหลีกเลี่ยงไฟร์วอลล์ไม่ว่าจะเป็นการปิดกั้นเนื้อหาที่ถูก จำกัด ทางภูมิศาสตร์หรือเพียงแค่ปิดกั้นเว็บไซต์ในที่ทำงานหรือโรงเรียน.

บรรทัดล่าง - OpenVPN คืออะไร?

OpenVPN เป็นทั้งโปรโตคอล VPN แบบโอเพ่นซอร์สและซอฟต์แวร์ VPN ที่ช่วยให้ผู้ใช้สามารถเชื่อมต่อ VPN ที่ปลอดภัยได้ ผู้ให้บริการ VPN ส่วนใหญ่เสนอโปรโตคอลนี้เพราะปลอดภัยมาก (ใช้ไลบรารี OpenSSL และการเข้ารหัส 256 บิต) และทำงานได้ในหลายแพลตฟอร์ม OpenVPN ถือเป็นตัวเลือกที่ดีที่สุดในบรรดาโปรโตคอล VPN โดยมีเพียง SoftEther เท่านั้นที่สามารถเทียบเคียงได้.

โดยทั่วไปคุณควรเลือกผู้ให้บริการ VPN ที่ให้การเข้าถึงการเชื่อมต่อ OpenVPN แต่ยังให้การเข้าถึงโปรโตคอล VPN อื่น ๆ.

OpenVPN คืออะไรและ OpenVPN ทำงานอย่างไร |
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

94 − = 91

map