Ebeveynlerin Çocuklar İçin İnternet Güvenliği Kılavuzu |


Çocuklar İçin Siber Güvenlik Neden Gereklidir?

Oldukça basit - İnternet hepimizin inanmak istediğimiz kadar güvenli değil. Doğru, çocuklar ve gençler web'de iyi vakit geçirebilir ve birçok yararlı beceri öğrenebilir. Ancak, gerçek şu ki İnternet, bir çocuğun veya gencin saflığından yararlanmak için bekleyen çevrimiçi tehditlerle ve siber suçlularla doludur..

İşte çocukların ve gençlerin çevrimiçi olarak uğraşmak zorunda kalabilecekleri en yaygın sorunların bir listesi:

1. Siber zorbalık

Siber zorbalığa aşina değilseniz, insanlar çocukları ve gençleri tehdit etmek, korkutmak ve korkutmak için çevrimiçi ve elektronik iletişimi kullanır. Yaşlı insanları da hedef alabilirler, ancak çocuklar ve gençler ana kurbanlar olma eğilimindedir. Aşağıdakilerden herhangi biri siber zorbalığı temsil edebilir:

 • Mesajlaşma uygulamaları ve kısa mesajlar aracılığıyla sosyal medyadaki birileri hakkında sahte söylentiler yayınlama.
 • Sosyal medya, telefon görüşmeleri ve mesajlar ve e-postalar yoluyla birine tehdit ve ortalama mesaj gönderme.
 • Birisinin utanç verici, özel ve / veya utanç verici fotoğraflarını / videolarını çekmek ve çevrimiçi olarak yaymak.
 • Birinin çevrimiçi hesabına (genellikle sosyal medya hesabı) girme ve bu kişiyi, söz konusu kişi olarak poz verirken başkalarına kötü niyetli, ihlal edici veya cinsel mesajlar göndermek için kullanma.
 • Çevrimiçi platformlarda imajlarına ve itibarlarına zarar vermek için başka biri gibi davranmak.
 • İstemeyen birine saldırgan bir şekilde cinsel mesaj gönderme.

Çocuğunuzun bir siber zorbalık kurbanı olmayacağını düşünebilirsiniz, ancak bunu düşünün - çocukların ve gençlerin yarısından fazlası sadece internette istismar edilmediğini, ancak yaklaşık aynı miktarın da siber zorbalığa karıştığını bildirmiştir. Dahası, her üç gençten biri siber tehditlerin kurbanı oldu.

"Bu doğru değil. Böyle bir şey olsaydı, çocuğum bana söylerdi. ”

Tam olarak değil. Aynı istatistikler, gençlerin yarısından fazlasının ebeveynlerine siber zorbalığın kurbanı olduklarında söylemeyeceklerini de gösteriyor. Bunu yapmaktan utanabilirler, sessiz kalmak için şantaj yapabilirler ya da bundan dolayı başları derde gireceklerinden korkabilirler..

Ebeveynlerin Çocuklar İçin İnternet Güvenliği Kılavuzu |

Bir Cyberbully’nin nihai hedefi nihayetinde:

 • Bir çocuğu veya genci şantaj yaparak yasadışı veya cinsel bir şey yapmaya ikna edin.
 • Hassas bilgileri onunla paylaşmaya zorlayın (ebeveynlerinin kredi kartı bilgileri gibi).
 • Çocuğu / genci kendilerine zarar vermek istedikleri noktaya itin, hatta intihar edin.

2. Cinsel Yırtıcılar

Cinsel yırtıcılar genellikle interneti potansiyel kurbanları bulmak ve damat etmek için kullanırlar. Başka biri gibi davranarak (yaşları gibi) ve onlar için yeni bir potansiyel arkadaş gibi davranarak çocukları ve gençlerin masumiyetini kötüye kullanıyorlar. Çevrimiçi cinsel yırtıcıların temel amacı, çocuklarınızın güvenini kendileriyle buluşmaya ikna edebilecekleri noktaya gelmektir..

Açıkçası, bu olursa, çocuğunuz seks kaçakçılığı kurbanı veya daha kötüsü olabilir. Dahası, bir cinsel avcı onu arkadaşlarını da dahil etmeye ikna etmeyi başarabilir. Ne yazık ki, bu arada bir gerçekleşiyor, 20 çocuktan biri çevrimiçi olarak tanıştıkları biriyle gizli bir toplantı düzenlediğini itiraf ediyor.

3. Çocuğunuzun Çevrimiçi Yayınları Her Şey

Çocuklar ve gençler genellikle çevrimiçi bir şey yayınlarlarsa, sonsuza kadar orada veya İnternet çökene kadar orada kalacağını anlamazlar. Basit gerçek şu ki, web'de “Sil” düğmesi yoktur, bu nedenle üzerine yazdığınız her şey orada kalacaktır. Elbette, utanç verici bir yazı, fotoğraf veya video silinebilir, ancak birisi ekran görüntüsünü yapmayı veya tamamlanmadan önce kaydetmeyi başarırsa, bu konuda yapılabilecek hiçbir şey yoktur.

Küçük çocuklar ve gençler, gelecekteki bir işverenin veya eşin gerçek adıyla internette yayınladıkları hakkında ne düşünebileceklerini açıkça düşünmeyeceklerdir. Böyle bir öngörü eksikliği nihayetinde onları ısırmaya gelebilir ve muhtemelen gelecektir. Ayrıca, suçluların onları hedeflemesini kolaylaştıracak türde bilgileri (şu anki yerleri gibi) yayınlayabilirler..

4. Kötü Amaçlı Yazılım ve Virüsler

Çocuklar ve gençler, farkında olmadan bile yanlışlıkla kötü amaçlı yazılım ve virüsleri indirebilir. Kötü amaçlı dosyalar en son video oyunu, en sevdikleri şarkıcının albümü veya müstehcenlik içeren fotoğraflar ve diğer içerikler olarak gizlenebilir. Normalde böyle bir dosyanın kötü amaçlı bir şey içerme olasılığını düşünmezler, bu nedenle onlarla etkileşime girmeleri durumunda herhangi bir sonuç olabileceğini düşünmezler.

Bu nedenle, cihazları - ve sonuç olarak, eğer kullanıyorlarsa - casus yazılım, keylogger ve adware gibi her türlü kötü amaçlı yazılım bulaşabilir. Bu durumda, sizin ve çocuklarınızın kişisel ve finansal bilgilerinizin çalınacağından ve derin web'de satılacağından emin olabilirsiniz..

5. Şiddet ve Cinsel İçerik

İnternet bilgi ile doludur, ancak aynı zamanda herkes için - özellikle küçük çocuklar ve gençler için uygun olmayan - şiddet içeren ve cinsel içerikli grafiklerle doludur. Ne yazık ki, web'de bu tür içerikleri bulmaları veya yanlışlıkla erişmeleri oldukça kolaydır. Araştırmaya göre, erkeklerin yaklaşık% 93'ü ve kızların% 62'si gençlik yıllarında cinsel içeriğe maruz kaldı. Dahası, çevrimiçi pornografiye maruz kalan 10 ila 17 yaşlarındaki çevrimiçi kullanıcıların% 66'sı istemeden maruz kalmıştır.

Ebeveynlerin Çocuklar İçin İnternet Güvenliği Kılavuzu |

Çocuklarınız böyle bir şeye maruz kalırsa, onları olumsuz psikolojik bir şekilde etkileyebilir. Arkadaşlarıyla ve aşk ilgileriyle etkileşim kurma biçimleri önemli ölçüde zarar görebilir, bu da çocuklarınızın depresyonuna neden olabilir. Dahası, bu tür içerik kötü amaçlı yazılım veya virüs de içerebilir.

6. Kimlik Avı (Ve Diğer Dolandırıcılıklar)

Yetişkinler kimlik avına karşı hassastır, bu nedenle çocukların ve gençlerin ne kadar kolay hedefleri olduğunu hayal edebilirsiniz. Ve dolandırıcılar bunu yapmaktan çekinmezler, çünkü istediklerini almanın kolay bir yolu vardır - kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler ve kredi kartı numaraları, banka hesabı bilgileri ve banka hesabı giriş bilgileri gibi finansal veriler.

Kimlik avı dolandırıcıları genellikle sosyal medyada çocuklara ve gençlere yaklaşır, ancak onlara da e-posta göndermeye çalışabilirler. Bir bankayı temsil ettiklerini iddia etmek yerine, bir video oyunu şirketinden olduklarını, tanınmış bir sanatçıyı temsil ettiklerini veya hassas bilgileri açığa vurmaya çalışmak için bir polis memuru olduklarını iddia edebilirler..

Çocuklar İçin İnternet Güvenliğini Artırmanın 9 Yolu

Kendi araştırmamıza ve diğer ebeveynlerden duyduklarımıza göre, çocuklar ve gençler için en yararlı İnternet güvenliği ipuçları:

1. Siber zorbalığı Onlarla Açıkça Tartışın

Siber zorbalığa maruz kalan çocuklar ve gençlerin bunun hakkında konuşmamasının ana nedenlerinden biri utanç ve korku. Bundan dolayı başlarının belaya gireceğinden korkuyorlar ve böyle bir şeyin kurbanı olduklarından utanıyorlar.

Bu konuyu onlarla tartışırken tam olarak% 100 şeffaf olmanızın nedeni budur. Bunun sadece başlarına gelen bir şey olmadığını ve kesinlikle normal olmadığını bilmeleri gerekir. Bunun yanı sıra, siber zorbalığa yönelik çözümler olduğunu ve bunu önlemenin yollarını da tam olarak anlamalıdırlar. Ve her zaman yardım için size dönebilecekleri.

Ülkenizdeki siber zorbalığın yasal durumunun ne olduğunu görmek için de zaman ayırmalısınız. Bu konuda yetkililere başvurabilirseniz, çocuklarınıza da bunu bildirdiğinizden emin olun. Siber zorbalıkla uğraşırken yardım için bir polis memuruna başvurabilecekleri bilgisi muhtemelen onlara daha fazla güven verecektir, stresi ve korkuyu (veya bir kısmını) ortadan kaldıracak ve zorbalarına karşı harekete geçme olasılıklarını artıracaktır..

Çocuğunuz çevrimiçi bir zorba tarafından taciz edildiyse, mesajların fotoğraflarını veya ekran görüntülerini çekin. Onları silmeyin - gelecekte yararlı kanıtlar olabilirler. Zorbalığın kimliğini biliyorsanız ve bu çocuğunuzun yaşıysa, ebeveynleriyle iletişim kurun.

Siber zorbalığın ne olduğu ve çocuklarınızı bundan nasıl koruyabileceğiniz hakkında daha ayrıntılı bir genel bakış istiyorsanız, bu kılavuza göz atın.

2. Cihazlarına Güvenli Antivirüs / Kötü Amaçlı Yazılım Önleme Programları yükleyin

Çocuklarınızla kötü amaçlı yazılım - ne olduğu, cihazlarına nasıl bulaşabileceği ve ne tür bir hasar yapabileceği hakkında konuşabilirsiniz (ve yapmalısınız). Genel olarak, kötü amaçlı yazılım nedeniyle bilgisayarlarını, oyun konsollarını veya cep telefonlarını artık kullanamayacaklarını belirtmek yeterlidir..

Ebeveynlerin Çocuklar İçin İnternet Güvenliği Kılavuzu |

Ancak, kötü amaçlı yazılımın tehlikelerinin tam olarak farkında olsalar bile, bu, kötü amaçlı bir dosyayı indirmeleri veya kötü amaçlı yazılım bulaşmış bir bağlantıya erişmeleri riski (ne kadar küçük olursa olsun) olmayacağı anlamına gelmez. Kabul edelim - en sevdikleri oyunu, albümleri veya şovları ücretsiz alabileceklerini iddia eden bir mesaj görürlerse, muhtemelen iki kez düşünmeyeceklerdir..

Bu nedenle, bu tür durumlardan kaçınmak ve çocuklar için İnternet güvenliğini garanti etmek için, tüm cihazlarınıza ve cihazlarına antivirüs / kötü amaçlı yazılım önleme yazılımı yüklemek en iyisidir. Adına aldanmayın - hem antivirüs hem de kötü amaçlı yazılımdan koruma programları aynı şeyi yapar. Sonuçta virüs bir tür kötü amaçlı yazılımdır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda virüsten koruma / kötü amaçlı yazılım önleme yazılımı sağlayıcısı vardır, ancak önerilerimiz Malwarebytes ve ESET'tir..

3. Cihazlarına VPN yükleyin & Onlara VPN'ler Hakkında Bilgi Verin

VPN'nin ne olduğundan emin değil misiniz? Kısaltma, Sanal Özel Ağ anlamına gelir ve IP adresinizi gizlemenizi ve çevrimiçi trafiğinizi şifrelemenizi sağlayan çevrimiçi bir hizmettir. Eğer çocuğunuza açıklayacak olsaydınız, sizi çevrimiçi güvende tutan ve insanların sizi gözetlemediğinden emin olan bir araç olarak tanımlayabilirsiniz..

Bir VPN çocuklar için nasıl siber güvenlik sağlar? Oldukça basit - hizmet, genel WiFi kullandıklarında kullanışlı olabilecek tüm İnternet trafiğini şifreliyordu. Ve bununla yüzleşelim - çocuklar ve gençler, güvenli olmadığını ve herkesin çevrimiçi etkinliklerini izleyebileceğini umursamadan genel WiFi'yi kullanacaklar. Evet, bu hemen hemen bir siber suçlunun e-postalarını, sosyal medya hesaplarını ve banka hesabı giriş bilgilerini kolayca çalabileceği anlamına gelir.

Bir VPN'in çocuklar için İnternet güvenliğini sağlamaya yardımcı olmasının bir başka yolu IP adreslerini gizlemektir. Bu neden önemli? Coğrafi konumları bu şekilde gizleneceğinden, gölgeli web siteleri ve bilgisayar korsanları bu tür bilgileri izleyemez. Ayrıca, IP adreslerini aşağıdaki gibi şeyler bulmak için kullanamazlar:

 • Çocuklarınız hangi ülkede yaşıyor.
 • Çocuklarınız hangi şehirden.
 • İSS'niz kimdir.

Tabii ki, çocuklarınıza VPN kullanmanın neden gerekli olduğunu açıklamanız gerekecek. Yukarıda tarif ettiğimiz avantajlardan bahsedebilirsiniz, ancak onlarla daha fazla yankı uyandıracak avantajlara odaklanmak daha iyidir:

 • Bir VPN onlara daha iyi bir oyun deneyimi sunacaktı. Artık bölge kısıtlamaları, IP yasakları, DoS / DDoS saldırıları, yasaklanan oyunlar ve yüksek ping süreleri ve gecikmeleri konusunda endişelenmek zorunda kalmayacaklardı. Ayrıca, ülkenizde piyasaya sürüldüklerinden daha önce bazı yeni oyunlar oynamalarına izin verir.
 • Bir VPN, çocuklarınızın istedikleri şovları, çizgi filmleri ve filmleri izlemelerini engelleyebilecek coğrafi blokları atlamasına yardımcı olabilir. Örneğin, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar Netflix'e kolay erişebilirler.

Tüm bu bilgilerle donatılmış olarak, çocuklarınıza cihazlarında neden VPN istemcileri ve uygulamaları yüklü olmaları gerektiğini öğretmek ve web'e her eriştiklerinde onları çalıştırmak daha kolay olacaktır. Tüm çocuklarınızın ve çocuklarınızın çevrimiçi bağlantılarının herhangi bir cihazda evde güvenli olduğundan emin olmak istiyorsanız, ev yönlendiricinizde bir VPN bile kurabilirsiniz.

CactusVPN - Çocuklar ve Gençler için İnternet Güvenliğini Sağlamanın En İyi Yolu

Kullanımı son derece kolay bir VPN hizmeti sunuyoruz. Hem siz hem de çocuklarınız kullanıcı dostu tasarımımıza alışmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Ayrıca, hizmetimiz birden fazla platformda çalışır.

Çocuklar için siber güvenlik açısından, VPN'imiz üst düzey askeri sınıf şifreleme ile donatılmış olarak gelir, DNS sızıntılarını önleyebilir, bir Öldürme Anahtarı içerir (böylece bağlantı sorunları ortaya çıksa bile çocuklarınız korunur) ve yüksek düzeyde erişim sağlar güvenli VPN protokolleri (SoftEther, IKEv2, OpenVPN, SSTP).

Bir abonelik planı seçtikten sonra 30 günlük para iade garantisi de sunuyoruz.

4. Çocuklarınıza Sosyal Medya için Açık Kılavuzlar Verin

Çocuklarınızın sosyal medyada nasıl davranmaları gerektiğini otomatik olarak bilmelerini bekleyemezsiniz. - özellikle de herkesin bu kadar pervasızca hareket ettiğini gördüklerinde. Bu nedenle, çocuklarınıza uygun, güvenli sosyal medya görgü kurallarını öğretmek için zaman ayırmanız gerekir. Temel olarak, nasıl olduklarını açıklamanız gerekir:

 • Nerede olduklarını her zaman herkese açık yapmamalı.
 • Tanımadıkları kişilerden gelen arkadaş ve mesaj isteklerini göz ardı etmek gerekiyor.
 • Bilinmeyen kişilerle ve hatta sosyal medya arkadaşlarıyla asla çok fazla kişisel ve finansal veri paylaşmamalı.
 • Çok gölgeli, saldırgan veya korkutucu davranan herkesi engellemeli.
 • Kişisel bilgilerin (fiziksel adres, e-posta adresi veya cep telefonu numarası gibi) sosyal medya profillerinden uzak tutulması gerekir.
 • Hiçbir zaman açık fotoğraflarını veya videolarını (veya tanıdıkları herhangi birini) sosyal medya platformlarında paylaşmamalı.
 • Hiçbir zaman gelen kutularında alabilecekleri veya diğer kişilerin yayınlarında görebilecekleri gölgeli bağlantılar ve eklerle etkileşime girmemelidir.

Ayrıca, çocuklarınızın sosyal medya profillerini olabildiğince özel hale getirmelerine yardımcı olmak için zaman ayırmanızı önemle tavsiye ederiz. Çoğu platform için bazı yararlı kılavuzlar:

 • Facebook
 • Instagram (ve ayrıca bu bağlantı)
 • Naber
 • heyecan
 • Snapchat

5. Varsa Ebeveyn Denetimlerini Kullanın

Ebeveyn denetimlerini yapılandırmak çocuklar için en önemli Internet güvenlik kurallarından biridir. Zararlı web sitelerine erişimi engellemenize, İnternet sokağa çıkma yasağı kurmanıza ve çocuklarınızın İnternet'te neler yaptığını izlemenize yardımcı olur. Biraz fazla geliyor Big Brother-ish? Bu olabilir, ancak çocuklarınızın güvenli ve sağlıklı bir çevrimiçi deneyimden yararlanmasını sağlamak için gerekli bir adımdır.

Ebeveynlerin Çocuklar İçin İnternet Güvenliği Kılavuzu |

Hemen hemen tüm cihazlar ve işletim sistemi ebeveyn kontrollerini ayarlamanıza izin verir, ancak yerleşik ebeveyn kontrollerine sahip bir yönlendirici de almayı düşünmelisiniz. Potansiyel seçeneklerin bir listesi:

 • Mini Yönlendirici Sınırları
 • Asus AC3100
 • Disney ile daire
 • Nighthawk AC1900
 • Linksys AC1750

Bunun yanı sıra, işinizi daha kolay hale getirmek için kullanabileceğiniz çeşitli ebeveyn kontrolü uygulamaları da vardır. Ebeveyn kontrolü özelliklerinin yapabileceklerinin yanı sıra, bu uygulamalar ayrıca mesajları izlemenize, videolara ve fotoğraflara erişmenize, çocuğunuzun konumunu izlemenize ve uygulama indirmelerini ve satın alma / uygulama içi satın alımları denetlemenize olanak tanır.

Şu anda, kullanılacak en iyi ebeveyn kontrolü uygulamaları TeenSafe, MMGuardian, Net Nanny ve WebSafety'dir..

6. Çocuk Dostu Tarayıcıları / Arama Motorlarını Kullanın

Çocuk dostu tarayıcılar ve arama motorları küçük çocuklar için mükemmeldir. Çoğu tarayıcı ve arama motorunun kullanımı kolay ve nispeten güvenli olsa da, çocuklar için tam olarak mükemmel değildir. Arama motorlarını doğru şekilde yapılandırmak için zaman ayırmazsanız (aşağıda tartışacağımız gibi), çocuklarınız kasıtlı olarak veya yanlışlıkla açık ve müstehcen sonuçlar elde edebilir.

Örneğin, Bing kullanıyorlarsa, çocuk pornografisi gibi arama önerilerini düpedüz endişelendirebilirler..

Bazı iyi seçenekler şunları içerir:

 • Dalyan
 • KidRex
 • KidsSearch
 • Güvenli Arama Çocuklar
 • Korumalı Alan (iOS)
 • Çocuklar için Güvenli İnternet Tarayıcısı (Android)

7. Arama Motorlarını Güvenli Sonuçları Gösterecek şekilde Yapılandırma

“Çocuklarım çocuk dostu tarayıcıları kullanamayacak kadar yaşlıysa ne olur?”

Bu durumda, cihazlarınıza ve çocuklarınızın cihazlarına yüklenen tüm arama motorlarını yalnızca güvenli sonuçlar gösterecek şekilde yapılandırmak en iyisidir. Bunu yapmazsanız, çocuklarınız zararlı içerikler görebilir.

Ebeveynlerin Çocuklar İçin İnternet Güvenliği Kılavuzu |

Arama motorlarınızın yalnızca güvenli sonuçlar göstermesini nasıl sağlayacağınıza ilişkin bazı yararlı kılavuzlar:

 • Google
 • Bing
 • Yahoo!

8. Çocuklarınızın Güçlü Parolalarla Gelmelerine Yardımcı Olun

Çocuğunuzun ihtiyaç duyacağı en son şey, birinin sosyal medya hesaplarına girmesi ve - onlar gibi poz verirken - arkadaşlarına ve tanıdıkları insanlara zarar verici şeyler söylemesi. Tabii, bu sonunda temizlenebilir, ancak hasar zaten yapılacak - çocuğunuz arkadaşlarını kaybedecek, birçok çevrede sosyal serseri olacak ve hatta fiziksel olarak zarar görecektir..

Bu pek çoğundan sadece bir örnek. Örneğin bir dolandırıcı çocuğunuzun tasarruf hesabını da ele geçirebilir.

Böyle bir şeyin olmasını önlemenin iyi bir yolu (onlara kimlik avından nasıl kaçınılacağını öğretmenin yanı sıra, bir saniyede buna geri döneceğiz), çocuğunuzun hesaplarını korumak için güçlü şifreler kullandığından emin olmaktır. Bu, şifrelerin ne olduğunu veya nasıl kullanılacağını bilmedikleri anlamına gelmez, ancak çoğu şifre güvenliği yönergesinin farkında olmayabilirler. Bu yüzden onlara bu konuda yardım edecek kişi siz olmalısınız.

Parola güvenliği hakkında yeterince bilginiz yoksa endişelenmeyin - tam olarak bu konu hakkında daha ayrıntılı bir makalemiz var. İdeal olarak, çocuğunuzla güçlü bir şifre oluşturmak için ana ipuçlarını gözden geçirmeli ve tüm hesaplar için aynı şifreyi kullanmamalarını ve şifre yöneticilerini nasıl kullanacağınızı öğretmelisiniz..

9. Onlara Kimlik Avı ile İlgili Temel Bilgileri Öğretin

Çocuğunuzun kimlik avının ne olduğunu ve nasıl çalıştığını tam olarak anlayabilmesini (hatta ilgisini çekmesini) bekleyemezsiniz. Bununla birlikte, en azından ana fikri anlamalarını sağlamaya çalışmalısınız - yabancıların masumiyetlerini kendi yararlarına kullanmaya çalışacak ve onları hassas bilgileri (banka veya sosyal medya hesabı giriş kimlik bilgileri gibi) açığa çıkarmak için kandırmaya veya etkileşime girmeye çalışacaklar. kötü amaçlı bağlantılar ve ekler.

Yine de çocuğunuz bir gençse bu konuya nasıl yaklaştığınıza dikkat etmelisiniz. Unutmayın - asi aşamalarındalar ve genellikle sunmaya çalıştığınız herhangi bir tavsiyeyi atarlar. Bu nedenle, bu konuya bir yetki tonuyla yaklaşmak ve çocuğunuza gerçek bir çocuk gibi davranmak gibi bir hata yapmayın. Onlarla bir yetişkin gibi konuşun ve kimlik avının tehlikelerinin sosyal duruşlarına ve geleceğine ciddi zararlar verebileceğini açıklayın.

Ebeveynlerin Çocuklar İçin İnternet Güvenliği Kılavuzu |

Kimlik avı hakkında bir konferans düzenlemenize gerek yoktur, ancak çocuklarınızla ana işaretler, hedefler ve dolandırıcılık hakkında konuşmanız ve kimlik avı yapmamanız harika bir başlangıçtır. Kimlik avına çok aşina değilseniz, bu bilgileri onlarla birlikte gözden geçirebilirsiniz. Kimlik avı ve diğer tehditler hakkında yazdığımız bir kılavuz. İhtiyacınız olan bilgilerin çoğunu orada bulmalısınız.

Bu bilgilerin yanı sıra, küçük çocukları ve gençleri hedefleyen kimlik avı dolandırıcılarının sosyal medyayı e-posta veya telefondan daha fazla kullanma eğiliminde olduğunu da bilmelisiniz. Ayrıca, genellikle karşı cinsin yaşlarında biri gibi davranabilirler..

Sadece çocuklarınıza yabancılara körü körüne güvenmemelerini ve dolandırıcılara nasıl dikkat edeceklerini öğretmenin yanı sıra, kimlik avı önleme uzantılarını kullanmalarını da sağlamalısınız. Stanford tarafından sağlananlar çok güvenilir.

Çocuklar İçin İnternet Güvenliği - Her Şeyi Toplamak

Çevrimiçi içeriğe erişim, günümüzde çocuklar ve gençler de dahil olmak üzere hemen hemen herkes için önemlidir. Ödev yapmak, konuşmak ve arkadaşlarla iletişim halinde kalmak ve boş zamanlarını geçirmek.

Bununla birlikte, çocuklarınızın iyi bir çevrimiçi deneyimden zevk aldığından emin olmak istiyorsanız, onları nasıl güvende tutacağınızı öğrenmeniz gerekir. Sonuçta, siber zorbalar, kötü amaçlı yazılımlar, cinsel yırtıcılar, kimlik avı, dolandırıcılık ve şiddet içeren ve pornografik içerik gibi web'de gizlenen birçok tehdit var. Çocuklarınızın çevrimiçi ortamda ne yayınladıklarını ve paylaştıkları bilgilerin gelecekte dezavantajları için her zaman işe yarayabileceğinden bahsetmiyorum.

Çocuklar ve gençler için nasıl İnternet güvenliği sunuyorsunuz? Basit bir çözüm değil, ancak bu yönergelere bağlı kalırsanız iyi sonuçlar alabilirsiniz:

 • Sizin ve çocuklarınızın cihazlarına virüsten koruma / kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı yükleyin.
 • Çocuklarınızın kimlik avı ve dolandırıcılıkların genel olarak nasıl çalıştığını bildiğinden emin olun.
 • VPN'leri çocuklarınızın cihazlarına ve kendi cihazlarınıza da yükleyin.
 • Kullandığınız arama motorlarının yalnızca güvenli sonuçlar gösterdiğinden emin olun.
 • Küçük çocuklarınız varsa, çocuk dostu tarayıcılar kullanmalarını sağlayın.
 • Tüm cihazlarda ebeveyn kontrollerini kullanın ve ebeveyn kontrolü uygulamalarını da kullanın.
 • Çocuklarınızın sosyal medyada nasıl güvende kalacaklarını bildiğinden emin olun.
 • Çocuklarınızla siber zorbalığın tehlikeleri ve nasıl ele alınacağı hakkında konuşun.
Ebeveynlerin Çocuklar İçin İnternet Güvenliği Kılavuzu |
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

95 − = 89

map