Bir VPN Hizmeti için Hangi VPN Özellikleri Olmalıdır? |


Bu nedenle, çoğu sağlayıcının genel olarak sunduğu VPN özelliklerini hızlı bir şekilde gözden geçirmenize yardımcı olmak için bu makaleyi bir araya getirmeye karar verdik - bazı özelliklerin neden gerekli olduğu hakkında kısa tartışmalar dahil.

Ancak, genellikle VPN hizmetlerinin hangi özelliklerinin piyasada olduğu ve ne aramanız gerektiği hakkında konuşmaya başlamadan önce, bir VPN'nin ne olduğunu hızlı bir şekilde özetleyelim.

VPN Nedir?

Bir VPN (Sanal Özel Ağ), gerçek IP adresinizi ve İnternet trafiğinizi şifreleyerek İnternet üzerinden yaptıklarınızı ISS'nizden, devlet gözetim ajanslarından ve bilgisayar korsanlarından maskeleyerek çevrimiçi kimliğinizi gizlemek ve coğrafi blokları atlamak için kullanabileceğiniz bir hizmettir ve kişisel veriler.

VPN Sağlayıcıları Hangi VPN Özelliklerini Sunmalıdır??

Başlamadan önce, karşılaştığınız her bir VPN sağlayıcısının burada listelenen VPN özelliklerini sunacağının garanti edilmediğini belirtmeliyiz. Amacımız, bir VPN sağlayıcı seçerken ne tür VPN özellikleri aramanız gerektiğine dair kapsamlı bir anlayış sunmaktır.

1. Güçlü Şifreleme

Güçlü şifreleme, herhangi bir VPN hizmeti için olmazsa olmazdır. Bu olmadan, ISS'nizin (veya bu konudaki herhangi birinin) İnternet'te ne yaptığınızı izleme şansı vardır - bilgisayar korsanlarının sizden hassas verileri (kredi kartı bilgileri ve giriş bilgileri gibi) çalabileceğini söylememek WiFi ağlarını kullan.

Genel bir kural olarak, AES şifrelemesi her zaman iyi bir işarettir (hem AES-128 hem de AES-256). NSA, Microsoft ve Apple tarafından bile kullanılan gelişmiş bir şifreleme standardıdır ve henüz bildiğimiz kadarıyla resmi olarak kırılmamıştır. Daha fazla güvence istiyorsanız, bunu düşünün - güvenlik uzmanlarına göre, AES-128'i kırmak 1 milyar milyar yıl süren bir süper bilgisayar bile gerektiriyor.

2. Güvenli VPN Protokolleri

Herhangi bir güvenilir VPN sağlayıcısı, en güvenli VPN protokolü olan OpenVPN kullanarak bir sunucuya bağlanabilmenizi sağlar. Yine de güvenli kabul edilen tek protokol bu değildir. Diğer güvenilir VPN protokollerine örnekler:

 • IKEs2 / IPSec
 • SSTP
 • SoftEther

Tabii ki, VPN sağlayıcısının daha az güvenli VPN protokolleri (örneğin PPTP gibi) kullanmanıza izin vermesi zarar vermez - belki de hareket halindeyken coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin hızlı bir şekilde engelini kaldırmanız gerekir ve çevrimiçi güvenlik t O zaman ve orada bir endişe. Unutmayın - şifreleme ne kadar güçlü olursa, bağlantılarınız o kadar yavaş olabilir (yine de, her zaman olması garanti edilmez, ancak akılda tutulması gerekir).

VPN şifrelemesi

Genel olarak, VPN protokol çeşitliliği ve bir VPN sunucusuna bağlanmadan önce protokoller arasında seçim yapma yeteneği, tüm iyi VPN sağlayıcılarının sunduğu bir şeydir.

3. DNS Sızıntı Koruması

DNS sızıntılarına aşina değilseniz, temel olarak tarayıcının DNS istekleri, VPN üzerinden çalıştırılmadan doğrudan İSS'nizin DNS sunucusuna gönderilir. Ayrıca, DNS Etki Alanı Adı Sistemi anlamına gelir ve IP adreslerini web sitesi adlarına çevirmek için kullanılır..

Sonuç olarak, bir DNS sızıntısı aslında ISS'nizin (ve diğer dinleyiciler) bir VPN kullanıyor olsanız bile hangi web sitelerine eriştiğinizi görmesine izin verebilir.

Şimdi, bu pek çok VPN hizmetinde olması gerekmez (yine de bölünmüş tünel VPN'lerde oldukça yaygındır), ancak - güvende olmak için - sadece aktif olarak DNS sızıntısı koruması sunan bir VPN sağlayıcısı seçmenizi öneririz.

4. Bir VPN Kill Anahtarı

Bir VPN Kill Switch, bir VPN sunucusuna bağlantınız koparsa, cihazınızdaki tüm İnternet erişimini kesen bir araçtır. Kulağa geldiği kadar sert, VPN hizmetlerinin en değerli özelliklerinden biri, çünkü sizi yanlışlıkla web'de görünmekten koruyor.

Kabul edelim - bazen bir VPN sunucusunda bağlantı sorunları yaşayabilirsiniz. Bu, sizinle sunucu arasındaki mesafe nedeniyle veya cihazınızın WiFi kartının eski olması veya sorun yaşaması nedeniyle olabilir.

Nedeni ne olursa olsun, bu olursa, gerçek IP adresiniz ve çevrimiçi trafiğiniz görünecektir. Bununla birlikte, bir Kill Switch ile, VPN sunucusuna düzgün bir şekilde yeniden bağlanana kadar tüm trafik anında böyle bir durumda durur.

Bazılarınız için bu bir güçlük gibi gelebilir, ancak bir Kill Switch, kontrolünüz dışındaki şeyler nedeniyle kişisel bilgilerinizin web üzerinde asla tehlikede olmadığından emin olmanın akıllı bir yoludur..

5. Bir Uygulamalar. Katil

Bir Uygulamalar. Killer bir Killswitch'e benzer, ancak VPN sunucusuna bağlantınız koparsa İnternet trafiğinizi kesmek yerine, web'i kullanan uygulamaları kapatır. Doğal olarak, böyle bir durumda kapatılacak uygulamaları seçmelisiniz.

Bir Uygulamalar nasıl olurdu. Katil faydalı olabilir mi? Diyelim ki bir VPN ile çevrimiçi bir oyun oynuyorsunuz, çünkü DDoS'e sahip olmaktan korkuyorsunuz. VPN bağlantısı kesilirse, DDoS'lerin sizi hedeflemesini önlemek için çevrimiçi oyununuz durdurulur. Başka bir örnek de Uygulamaları kullanmak olabilir. VPN bağlantınız koparsa, bir torrent istemcisini kapatmak için katil, böylece ISP'niz ne yaptığınızı fark etmiyor.

En iyi sonuçlar için hem Killswitch hem de Uygulamalar sunan bir VPN sağlayıcısı aramalısınız. Katil.

6. Paylaşılan IP Adresleri

Özel IP adresleri sunan bir VPN sağlayıcı kırmızı bir bayraktır çünkü özel bir IP adresi size geri bağlanabilir. Paylaşılan bir IP adresi, adından da anlaşılacağı gibi, VPN kullanıcıları arasında paylaşılır ve çevrimiçi etkinliklerin belirli VPN kullanıcılarına bağlanmasını neredeyse imkansız hale getirir..

Özel ve paylaşılan IP adresleri

Ayrıca, dikkate alınması gereken başka bir şey var - özel IP adresleri VPN sağlayıcılarına daha pahalıya mal oluyor, yani hizmetlerini maliyetlerini karşılamak için sizi - kullanıcıyı - daha fazla ücretlendirecekler. Paylaşılan IP adresleri sunan bir VPN sağlayıcısı size çok daha düşük maliyetli hizmetler sunabilir.

7. Eşzamanlı Bağlantı Desteği

VPN sağlayıcıları hesapları belirli cihazlara bağlarsa, bu bir sorundur. Varsa, VPN hizmetini aynı anda birden fazla cihazda kullanmak istiyorsanız ek aboneliklere ihtiyacınız olduğu anlamına gelir - veya başka bir cihazda oturum açmadan önce bir cihazda hesabınızdan çıkış yapmanız gerekir ( oldukça sinir bozucu).

Birden fazla cihazda eşzamanlı bağlantı sunan VPN sağlayıcıları, artan kolaylık nedeniyle daha iyi bir seçenektir.

8. Çapraz Platform Uyumlu Uygulamalar

Yalnızca 1-2 cihazda çalışan bir VPN hizmeti çok esnek değildir ve diğer birçok insan gibi - muhtemelen web'e erişebileceğiniz en az 3-4 cihaza (dizüstü bilgisayarlar, akıllı TV'ler) sahip olduğunuz için bu sorun olabilir. , PC'ler / Mac'ler, iOS / Android cihazlar vb.).

Bu nedenle, iyi VPN sağlayıcıları, hizmetlerinin birden fazla cihazda ve işletim sisteminde kullanılabilir olmasını sağlamak için platformlar arası uyumlu uygulamalar sunar. Belirli bir cihaz / işletim sistemi için bir uygulama sunamamaları durumunda (örneğin Linux gibi), kullanıcıların her şeyi ayarlayabilmeleri için yapılandırma dosyaları ve öğreticiler sunmaya devam ederler..

9. Yüksek Hızlı Sunucular

Bu hemen hemen bir beyinsiz. Herhangi bir VPN sağlayıcısı, kullanıcıların sorunsuz deneyimlerin keyfini çıkarabilmeleri için yüksek hızlı sunucular sunmalıdır (ve çoğu yapmalıdır) - özellikle VPN şifrelemesi bazen biraz gecikmeye neden olabileceğinden.

Ek bir avantaj olarak, bazı VPN sağlayıcıları sınırsız bant genişliği sunmayı ve sunucularının proxy sunucuları olarak ikiye katlanmasını sağlamayı sever.

vpn sunucusu nedir

Sunucu sayısına gelince, çeşitlilik önemlidir, ancak sunucuya fazladan gitmenize gerek yoktur. Kabul edelim - emrinizde 1.000'den fazla sunucunuz olması gerekmeyecek. Genellikle, aralarından seçim yapabileceğiniz dünya çapında 10-20'den fazla sunucu varsa, bu yeterince iyidir.

Yukarıdakilerin Tümünü Sağlayan bir VPN mi arıyorsunuz (Ve Daha Fazlası)?

Sizi ele aldık, burada CactusVPN'de kullanıcılarımıza yüksek kaliteli VPN özellikleriyle sorunsuz, güvenli ve rahat bir çevrimiçi deneyim sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

Üst düzey AES şifrelemesi, dünyanın dört bir yanından 28+ 1gbps sunucu (aynı zamanda proxy sunucu olarak ücretsiz olarak iki katına çıkar), sınırsız bant genişliği, Kill Switch ve Apps Killer ve birçok kullanıcı dostu birden fazla kullanıcı dostu uygulama sunuyoruz cihazlar ve işletim sistemleri, en fazla 5 eşzamanlı bağlantı, 6 VPN protokolü (OpenVPN, SoftEther, IKEv2, SSTP, L2TP / IPSec, PPTP), katı bir kayıt tutmama politikası.

VPN sunucularımızın sunduğundan daha fazla içerik çeşitliliği istiyorsanız, ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, İsviçre, Fransa, İsveç, Polonya gibi ülkelerden 300'den fazla coğrafi kısıtlamalı web sitesinin engellemesini kaldırmak için Akıllı DNS hizmetimizi kullanabilirsiniz. Almanya.

Her şeyden önce, 24 saat destek sunuyoruz & Ücretsiz Deneme Sürümü

Tüm beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığını görmek için VPN hizmetimizi 24 saat ücretsiz deneyebilirsiniz - kredi kartı bilgileri gerekmez + tüm özelliklere erişebilirsiniz.

Bir CactusVPN kullanıcısı olduğunuzda, bir şey reklamı yapılan şekilde çalışmazsa 30 günlük para iade garantimizin kapsamına girersiniz. Ayrıca, herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, yardım için her zaman 7/24 müşteri hizmetleri ekibimize güvenebilirsiniz.

Sonuç

Bir VPN sağlayıcı seçerken, VPN özelliklerine bakmak çok önemlidir - ne kadar güvenli, kullanışlı, kullanıcı dostu ve gizlilik odaklıysa o kadar iyidir. Tartıştığımız her şeyi özetlemek için, en iyi VPN sağlayıcılarının sunduğu ana VPN özelliklerinin hızlı bir listesi:

 • Güçlü şifreleme (tercihen AES)
 • Güvenli protokoller (OpenVPN + başkalarının seçimi idealdir)
 • DNS Sızıntı koruması
 • Bir Killswitch
 • Bir Apps.Killer
 • Paylaşılan IP adresleri
 • Birden çok bağlantı desteği
 • Platformlar arası uyumlu VPN istemcileri
 • Hızlı sunucular (ideal olarak sınırsız bant genişliği ile)
Bir VPN Hizmeti için Hangi VPN Özellikleri Olmalıdır? |
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

8 + 1 =

map