Často kladené otázky o VPN |

Čo je to VPN?

VPN (Virtual Private Network) je technológia, ktorá pri používaní Internetu skryje vašu IP adresu a šifruje všetky prichádzajúce a odchádzajúce údaje. Týmto spôsobom získate anonymitu a zostanete v bezpečí, pretože nikto nemôže vidieť, čo robíte, keď surfujete na internete.


Z vášho pohľadu je VPN jedným z mnohých klientov CactusVPN. VPN je technológia, ktorá vám umožňuje pripojiť sa k našim serverom v Európe, Amerike, Ázii alebo Austrálii a získať možnosť využívať zdroje vzdialenej siete, akoby ste tam boli. Jednoducho nainštalujte softvér CactusVPN, zadajte svoje používateľské meno a heslo a kliknite na tlačidlo Pripojiť!

Ako funguje VPN?

Hneď ako sa pripojíte k nášmu VPN serveru, vášmu počítaču bude pridelená nová IP adresa a nové DNS prekladače. Potom je všetka vaša internetová prevádzka šifrovaná a tunelovaná na náš server VPN. Keď sa tam nachádza, dešifruje sa a môže cestovať na miesto určenia. Váš miestny poskytovateľ internetových služieb uvidí iba jeden šifrovaný tok údajov medzi vami a našim serverom VPN. Váš poskytovateľ internetových služieb už nemôže sledovať, protokolovať ani kontrolovať používanie internetu a môžete obísť obmedzenia poskytovateľa internetových služieb.

Ako sa zachováva moje súkromie?

Po pripojení k CactusVPN vytvoríme „tunel“. Všetky údaje v tomto „tuneli“ sú šifrované, takže iba vy viete, čo sa odosiela. Dáta sú šifrované na 128 bitov. Je to vynikajúca úroveň zabezpečenia, ktorá tiež udržuje dobrú úroveň výkonu, a to dokonca aj na starších počítačoch alebo zariadeniach s nižšou spotrebou energie, ako sú telefóny a netbooky..

Aký protokol VPN by som mal používať?

Všetky protokoly VPN majú takmer rovnakú funkciu: šifrujú všetku komunikáciu a skryjú vás za našimi servermi. V závislosti od vašich účelov sú však niektoré protokoly lepšie ako iné. Tu nájdete stručné porovnanie hlavných vlastností VPN protokolov:

PPTP L2TP / IPSec IKEv2 / IPSec IPSec SSTP OpenVPN TCP OpenVPN UDP SoftEther Wireguard
Protokol VPN Rýchlosť pripojenia Úroveň šifrovania Stabilita pripojenia Streamovanie médií Sťahovanie torrentov Kompatibilné s Dostupné v klientovi CactusVPN
Veľmi rýchlo Chudobný Veľmi stabilný dobrý Chudobný Väčšina operačných systémov a zariadení V systéme Windows
stredná stredná stabilný dobrý stredná Väčšina operačných systémov a zariadení V systéme Windows
Veľmi rýchlo dobrý Veľmi stabilný dobrý dobrý Väčšina operačných systémov a zariadení V systéme Windows, MacOS a iOS
stredná dobrý stabilný dobrý dobrý Väčšina operačných systémov a zariadení žiadny
rýchly dobrý Veľmi stabilný stredná dobrý Windows, Ubuntu, Android a smerovače V systéme Windows
stredná Veľmi dobre stabilný stredná dobrý Väčšina operačných systémov a zariadení V systéme Windows a Android
rýchly Veľmi dobre stredná dobrý dobrý Väčšina operačných systémov a zariadení V systéme Windows a Android
Veľmi rýchlo Veľmi dobre Veľmi stabilný dobrý dobrý Väčšina operačných systémov a zariadení žiadny
rýchly dobrý Stále nie stabilný stredná stredná Linux, MacOS, iOS a Android žiadny

Nezabúdajte, že nie všetky protokoly fungujú pre všetkých používateľov. Môže to ovplyvniť váš poskytovateľ internetových služieb a ďalšie faktory. Ak protokol nespĺňa vaše potreby, mali by ste vyskúšať iné protokoly.

Koľko zariadení sa môžem pripojiť k vašim serverom VPN?

Účty CactusVPN nie sú prepojené s konkrétnym zariadením, takže ich môžete používať na viacerých zariadeniach (domáci počítač, prenosný počítač, kancelársky počítač, tablet, telefón atď.), Ale existuje obmedzenie na súčasné používanie až na 5 zariadeniach v rovnaký čas. Povedzme, že máte službu „VPN + Smart DNS“. V tomto prípade môžete pripojiť svoju pracovnú plochu k serveru v Amsterdame a sťahovať torrent, svoj tablet na server v Londýne a pozerať mediálny obsah vo Veľkej Británii a telefón na server v USA, aby ste si mohli vypočuť miestne rádio..

Ponúkate vyhradenú adresu IP?

Získate statickú zdieľanú IP adresu. Takto je všetka vaša prevádzka zmiešaná s prevádzkou všetkých ostatných používateľov našej siete VPN, takže neexistuje spôsob, ako zistiť, aká je vaša prevádzka..

Má vaša bezplatná skúšobná verzia VPN nejaké obmedzenia?

Naša bezplatná skúšobná verzia VPN je presne ako naša najväčšia "VPN + inteligentný DNS" service. Budete mať prístup ku všetkým serverom VPN pomocou všetkých protokolov: SSTP, L2TP / IPSec, OpenVPN, SoftEther a PPTP. Tiež budete mať prístup k inteligentnému DNS a nášmu proxy. V žiadnom prípade neobmedzujeme vašu šírku pásma alebo použitú komunikáciu. S ponukou bezplatnej skúšobnej siete VPN máte prístup k nášmu vysoko profesionálnemu tímu podpory. Nezobrazujeme žiadne reklamy ani iné nežiaduce informácie. Jediný rozdiel medzi bezplatnou skúšobnou verziou VPN a prémiovými službami VPN spočíva v tom, že je aktívny 24 hodín od registrácie účtu, pretože slúži iba na skúšobné účely..

Ponúka CactusVPN presmerovanie portov?

Nie, neponúkame presmerovanie portov.

Aké typy šifrovania používate?

Pre SSL šifry máme naše servery VPN nastavené na AES-256-CBC, pomocou 256-bitového hash hash 'SHA256' pre autentifikáciu HMAC a 2048-bitového RSA handshake a protokolu eliptických kriviek Diffie – Hellman (ECHDE).

Názov šifrovacieho algoritmu vybraného pre protokoly OpenVPN, SSTP a SoftEther je ECDHE-RSA-AES256-GCM-SHA384. Inými slovami, maximálne šifrovanie, ktoré môžete získať prostredníctvom našich serverov VPN, je: AES-256-CBC, ktorý používa 384-bitové hashovacie správy 'SHA384' na overenie HMAC a 2048-bitové podanie RSA..

 • Pre L2TP / IPsec vytvorili sme dva profily: AES128-SHA1 a AES256-SHA1. V závislosti od vašej verzie operačného systému dostanete automaticky šifrovanie AES128 alebo AES256.
 • Pre SSTP a SofetEther na výmenu kľúčov používame protokol Diffie – Hellman (ECHDE) pre Elliptic-curve, šifru AES 128 GCM a handshake 2048 RSA (ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256).
 • IKEv2 je nastavený s 256 bitmi NIST Elliptic Curve na výmenu kľúčov, 128 bit AES, pomocou 256 bitovej hashovej správy „SHA256“ na overenie HMAC, s 2048 bitovým RSA handshake.
 • Protokol OpenVPN je nakonfigurovaný s minimom AES 128 CBC pomocou 160 bitovej hashovej správy „SHA1“ na overenie HMAC s 2048 bitovým RSA handshake.

  Všetky podporované algoritmy na OpenVPN sú nasledujúce:

  Šifry: [NULL-CIPHER] NULL AES-128-CBC AES-192-CBC AES-256-CBC BF-CBC CAST-CBC CAST5-CBC DES-CBC DES-EDE-CBC DES-EDE3-CBC DESX-CBC RC2- 40-CBC RC2-64-CBC RC2-CBC CAMELLIA-128-CBC CAMELLIA-192-CBC CAMELLIA-256-CBC

  Autor: SHA SHA1 SHA256 SHA384 SHA512 MD5 MD4 RMD160

 • Pre protokol PPTP VPN používame 128-bitový MPPE.

Mimochodom! Na rozdiel od všeobecnej viery nie je šifrovanie AES-128 nevyhnutne slabšie ako AES-256. AES-128 je veľmi silný a nedá sa prelomiť úplným vyhľadaním kľúča. Aj keď si možno budete myslieť, že dlhšie kľúče ponúkajú viac bezpečnostných výhod, pravdou je, že algoritmus nemôže byť "menej rozbité" než "nie rozbité". Neexistuje teda žiadna ďalšia výhoda pre bezpečnosť zo zalomenia kľúča na 256 bitov.

Existuje aj praktická nevýhoda, pretože AES-256 použije až o 40% viac CPU v porovnaní s AES-128. Toto je veľmi dôležitý aspekt pre server s veľmi rýchlym pripojením k sieti alebo taký, ktorý má slabší procesor.

Ponúkate obytné adresy IP?

Nie, neponúkame rezidenčné adresy IP.

Máte ochranu pred únikom DNS?

Áno, naše aplikácie pre Windows a MacOS majú zabudovanú funkciu ochrany proti úniku DNS. Pre našu aplikáciu pre Android používame protokol OpenVPN, ktorý štandardne používa verejné DNS Google, takže budete chránení pred únikmi DNS. Ak nastavujete pripojenia VPN ručne, môžete tiež nastaviť pripojenia, aby ste používali verejný server DNS Google (8.8.8.8 a 8.8.4.4)..

Ako odinštalovať pripojenia CactusVPN?

Ak ste sa pripojili ručne, jednoducho prejdite na nastavenia siete a vymažte pripojenie CactusVPN.

Ak ste nainštalovali našu aplikáciu CactusVPN, jednoducho ju odinštalujte.

Často kladené otázky o VPN |
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 + 1 =

map